Tibet - Nepál

Čína / Čína

NEPÁL:
Nepál je posazen mezi vysokými Himalájemi a exotickými džunglemi Indických plání. Je to země zasněžených vrcholků, Šerpů, Jaků a Yettiů, starobylých chrámů a mantry. Na hranicích s Tibetem se tyčí nejvyšší hora světa, Mount Everest (8850 m.n.m.). Nepál otevřel své hranice turistům teprve v 50. letech 20.století. Od té doby se těší čím dál tím většímu zájmu turistů, kteří ho oceňují zejména pro panenskou vysokohorskou přírodu a mystické chrámy.

Nepál je také rájem pro milovníky přírody. Najdeme zde hned 15 nádherných národních parků (zejména na jihu země), kde lze v exotických džunglích pozorovat nejrůznější druhy ptáků, nosorožce, ale hlavně tygry a slony!

TIBET:
Tibet nabízí svým návštěvníkům úchvatné kláštery a chrámy, dech beroucí vysokohorské scenérie, a také jedny z vůbec nejmírumilovnějších obyvatel světa. Tibetu se přezdívá "Střecha světa". Tibetská náhorní plošina, nejvyšší na světě, je zkrátka úchvatná a jedinečná. Téměř z každého kouta Tibetu se nabízejí dech beroucí výhledy na zasněžené vrcholky Himalájí. Údolíčka jsou vyplněna třpytivými tyrkysovými jezery, a na pláních se krčí Jakové. Všude lze spatřit typické pestrobarevné poutní vlajky.

Tibet je pro mnoho návštěvníků velmi atraktivní svými náboženskými a duchovními hodnotami - je to velmi spirituální země. Najdeme zde spoustu buddhistických klášterů, kde dodnes žijí stovky mnichů, či malebné chrámy posazené ve svazích hor. Nezbytnou součástí jsou poutníci, kteří si při svém putování k posvátným chrámům mumlají mantru.

Tibet je místem, které pravděpodobně změní váš náhled na svět, a ve vzpomínkách se k němu budete vracet ještě roky.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

10 nocí / 12 dní

Strava

Polopenze

Cena

Na vyžádání

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den ODLET Z PRAHY

V poledne odlet z Prahy (Turkish Airlines s přestupem v Istanbulu)

2. den PŘÍLET DO KATHMANDU

Brzy ráno přílet do Nepálského Kathmandu. Na letišti bude čekat místní zástupce, který nás přivítá a doveze do hotelu. Ubytujeme se a po zbytek dne máme volno na odpočinek a aklimatizaci. Odpoledne se dle přání můžete vydat na procházku městem, či na nákupy.

Přenocování v Kathmandu.

3. den TO NEJLEPŠÍ Z KATHMANDU

Čeká nás celodenní prohlídka města Kathmandu, hlavního města Nepálu.

Kathmandu je jedním z vůbec nejstarších měst světa a typické pro něj jsou nesčetné buddhistické pagody, kamenné sochy, stará klášterní sídla a historické monumenty.

Dopoledne navštívíme buddhistickou stúpu Swayambhunath Stupa, která je zařazena na list světového dědictví UNESCO. Údajně je stará více než 2 tisíce let! Na 4 stěnách její věže jsou vševidoucí Buddhovy oči. Je to jedno z vůbec nejposvátnějších poutních míst pro vyznavače tibetského buddhismu. (Stúpy jsou sakrální stavby sloužící pro uchování buddhistických relikvií, typicky ostatků svatých či samotného Buddhy. Úcta se jim prokazuje obcházením dokola.)

Odpoledne navštívíme údolí Patan, které je tvořeno 4 stúpami (údajně postavenými ve 3. století n.l.). Uvidíme Zlatou bránu, chrám Krishna, chrám Hiranya Varna Mahabiar (zlatý chrám).

Přenocování v Kathmandu.

4. den PŘESUN DO POKHARY

Brzká snídaně v hotelu. Poté přesun do Pokhary, kde se ubytujeme v hotelu a po zbytek dne volno.

Pokhara je údolí, které je tvořeno ledovcovým jezerem a říčkami, obklopené zasněženými vrcholky hor pohoří Annapurna. Je jednou z nejkrásnějších přírodních atraktivit v zemi. Hlavní atraktivitou je beze sporu nádherné jezero Phewa, za kterým se tyčí vrcholky pohoří Annapurna.

Přenocování v Pokhaře.

5. den MALEBNÉ ÚDOLÍ POKHARA

Dnes vstaneme velmi brzy ráno a vydáme se do nedalekého Sarangkotu. Po krátkém výšlapu dojdeme k vyhlídkovému bodu, odkud se nám naskytnou nepřekonatelné výhledy na zasněžené vrcholky himalájských obrů, zalité rudými paprsky vycházejícího slunce. Zejména jsou dobře viditelné: hora Dhaulagiri (8167 m.n.m.), Machhapuchhare (6993 m.n.m.) a Annapurna II. (8091 m.n.m.). Po cestě zpět do hotelu ještě navštívíme chrám Bindyabasini. Návrat do hotelu a snídaně.

Po snídani se vydáme na prohlídku Pokhary. Podíváme se do staré části města, na vodopád Davis, a do tibetského uprchlického tábora. Uprchlický tábor sloužil jako útočiště občanům, kteří prchali z Tibetu v době čínské okupace. Někteří Tibeťané už zde zůstali a nyní se živí prodejem vlastnoručně vyráběných šperků, oblečení, koberců či jiných předmětů. Den zakončíme plavbou po nádherném jezeře Fewa.

Přenocování v Pokhaře.

6. den ZPĚT DO KATHMANDU

Po snídani v hotelu se vydáme na cestu zpět do Kathmandu. Ubytujeme se a zbytek dne máme volno na aktivity dle přání – čas můžeme využít například ke znovu navštívení historického města, k nákupu suvenýrů, či jen tak k odpočinku.

Přenocování v Kathmandu

7. den PŘELET DO LHASY

Po snídani v hotelu se přesuneme na letiště a poledním letem se vydáme do Lhasy (přílet cca v 16 hodin odpoledne). Ubytujeme se v hotelu a zbytek dne odpočíváme, abychom se adaptovali na místní nadmořskou výšku.

Lhasa (v překladu město bohů) je úchvatné město, jehož kouzlo, mystičnost a nádherné okolní scenérie okouzlují cestovatele již odnepaměti. Lhasa je ukryta mezi majestátními vrcholky Himalájí a přezdívá se jí také „Střecha světa“. V proslulém paláci Potala po staletí žili dalajlámové – duchovní vůdci Tibetu.

Přenocování v Lhase.

8. den LHASA

Dnes nás čeká celodenní prohlídka Lhasy a jejího okolí.

Navštívíme chrám Jokhang, který se nachází v samém srdci historické Lhasy a je nejstarší náboženskou strukturou v Tibetu (postaven již roku 647). Zde je k vidění nejvzácnější vyobrazení Buddhy na světě.

Poté navštívíme tradiční trhy na posvátném náměstí Barkhor. Ulice Barkhor je nejstarší ulicí v Lhase a vede centrem Lhasy, přímo do Starého města. Najdeme zde spoustu pouličních stánků, kde místní obyvatelé prodávají tradiční výrobky – zdobené látky, šperky, výrobky ze dřeva… Denně sem proudí buddhističtí poutníci - někteří jen procházejí, jiní po každém kroku poklekají a vrhají se na zem.

Odpoledne potom navštívíme klášter Sera, který patří k nejzachovalejším v Tibetu (cca 5 km severně od Lhasy). Dodnes zde žijí stovky mnichů. Klášter byl postaven roku 1419 a má bílé zdi a zlatou střechu. Nachází se ve svahu hory. Je jedním ze 3 hlavních tibetských klášterů (spolu s kláštery Drepung a Ganden). Během návštěvy budeme mít možnost pozorovat debatující mnichy na nádvoří.

Přenocování v Lhase.

9. den LHASA

Dnes bude pokračovat naše prohlídka krás Lhasy. Navštívíme proslulý palác Potala Palace, který byl hlavní rezidencí Dalajlámy už od 17. století. Je to symbol tibetského buddhismu a centrum politického i náboženského života. Palác stojí na vrcholku „Červeného pahorku“ ve výšce 3.700 m.n.m. Je to rozsáhlý palácový komplex, který pokrývá plochu 130 tisíc metrů čtverečních a sestává ze 13 pater a více než 1000 místností. Nyní je zde muzeum. Od roku 1994 je zařazen do světového dědictví UNESCO.

Poté navštívíme klášter Drepung, který byl postaven ve 14. století, a ve své době byl největším klášterem na světě (žilo zde něco přes 10 tis. mnichů).

Přenocování v Lhase.

10. den JEZERO NAMTSO

Po snídani se vydáme na výlet k jezeru Namtso. Cestou budeme mít možnost pozorovat nádherné horské scenérie, údolíčka a typické tibetské vesničky. Jezero Namtso je jedním ze tří posvátných jezer v Tibetu. Je to nejvýše položené jezero světa se slanou vodou (nachází se ve výšce 4718 m.n.m.). Zůstanete ohromeni z nádherných přírodních scenérií.

Poté návrat zpět do Lhasy a přenocování v Lhase.

11. den PŘELET ZPĚT DO KATHMANDU

Po snídani se přesuneme na letiště, odkud kolem poledne poletíme zpět do Kathmandu. Přesuneme se do hotelu a ubytujeme se. Po zbytek dne máme volno.

Přenocování v Kathmandu.

12. den NÁVRAT ZPĚT DO ČR

Brzy ráno se přesuneme na letiště a odlétáme zpět domů. Přílet do ČR v odpoledních hodinách. 

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Na vyžádání

  • Cena zájezdu zahrnuje:
  • Cena zájezdu nezahrnuje:

UBYTOVÁNÍ:

KATHMANDU – TIBET INTERNATIONAL HOTEL 4* (4 NOCI)
Tento butikový hotel je jen krůček od Boudhanath Stupy, památky UNESCO. Nabízí skvělé služby a pohodlné luxusní ubytování spolu s ochotným personálem. Má vlastní restauraci, prádelnu a čistírnu, zahradu a vlastní SPA centrum. Na recepci rádi zapůjčí fén na vlasy a funguje zde také směnárna.

Každý pokoj je vybaven individuálně nastavitelnou klimatizací, televizí, sejfem, WiFi, servisem na kávu a čaj, žehlicím prknem a minibarem (za poplatek). Hotel poskytuje denně 2 láhve vody na pokoji zdarma.

LHASA – KYICHU HOTEL 3* (4 NOCI)

Hotel je zcela výjimečný svou lokalitou – leží přímo ve starém městě, mezi chrámem Jokhang na náměstí Barkhor a slavnou UNESCO památkou, palácem Potala. Obě památky jsou od hotelu vzdálené pouhých pár minut chůze. Rodinný hotel je jedním z nejstarších soukromě vlastněných hotelů v Lhase. Nabízí ubytování v 52 útulných pokojích v tradičním tibetském stylu. Pokoje mají vlastní koupelnu, telefon, připojení k internetu. K dispozici trezory, úschovna zavazadel, směnárna a lékař. Akceptovány jsou všechny hlavní kreditní karty. Hotel má vlastní restauraci s vnitřním i venkovním posezením.

POKHARA – ATITHI RESORT & SPA 4* (2 NOCI)
Hotel se nachází v srdci Pokhary, poblíž chrámu Barahi. V docházkové vzdálenosti je většina místních turistických atrakcí, včetně jezera Fewa. Hotel má vlastní SPA centrum vč. venkovního bazénu a sauny. Vybavení pokoje: WiFi zdarma, sejf, minibar, LCD televize, psací stůl, telefon, fén na vlasy, kávovar / rychlovarná konvice, pantofle a toaletní potřeby. Na vyžádání žehlička.

Mapa pobytu

Kontaktujte specialistu

Martina Vachelova

Bla bla bla

E-mail

martina@unitravelgroup.cz

Telefon

+420723808452

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.