Srí Lanka

Srí Lanka / Srí Lanka

Úžasný týdenní pobyt, který je nabitý zajímavými a krásnými místy.

Přihlásit se může každý - jednotlivci, páry, menší skupinky přátel... Z Prahy s vámi pojede česky mluvící zástupce naší kanceláře a bude vám k dispozici během celého pobytu.

Program zájezdu je koncipován tak, aby vám umožnil navštívit zajímavá a tradiční místa této exotické země, odpočinout si, a bavit se.

Navštívíte sloní sirotčinec, skalní pevnost s ruinami starého paláce, pojedete na safari v nádherném národním parku, uvidíte skalní chrám postavený v jeskyních, kulturní město Kandy se svým chrámem, muzeem a tradiční ukázkou tanců. V horské oblasti Nuwara Eliya budete moci obdivovat nekonečné čajové plantáže a typickou anglickou architekturu z koloniálních dob. Zažijete adrenalin při raftingu na rozbouřené řece, přičemž budete projíždět nádnernými deštnými pralesy. To vše bude zakončeno relaxací v plážové destinaci Beruwala nedaleko Bentoty, kde ještě navštívíte želví líheň a zajedete na říční safari podél mangrovníků. Před odletem do ČR dostanete poslední příležitost na nákupy v hlavním městě Colombo.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

8 čistých nocí na místě

Strava

Polopenze

Cena

Na vyžádání

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den ODLET Z PRAHY

V 15:45 odlet z Prahy, společnost Emirates. Přestup v Dubaji a pokračujeme dál směrem do Colomba. Druhý den přílet do Colomba v 8:45.

2. den PŘÍLET NA SRÍ LANKU

Přílet na Srí Lanku a přivítání na letišti místním průvodcem, nástup do autobusu a transfer do Sigiriye.

Cestou navštívíme Sloní sirotčinec v Pinnawele, který je jedním z největších sirotčinců na světě. Je financovaný vládou a má za úkol ochraňovat a vychovávat malá slůňata, která přišla o svou matku. Žije zde kolem 50 slonů, kteří se volně pohybují po areálu. Pravidelně zde můžete sledovat koupání či krmení mláďat, které jsou dostupné vždy v určené hodiny.

Po příjezdu do Sigiriye, ubytování v hotelu a večeře.

3. den SIGIRIYA

Po snídani se vydáme na výstup na skalní pevnost Sigiriya. Sigiriya, neboli také „Lví skála“ je středověká skalní pevnost s ruinami paláce. V roce 1982 bylo toto starověké město zapsáno na list kulturního světového dědictví UNESCO. Celá okolní oblast je rovinatého charakteru, ze kterého vyčnívá do výšky 200 metrů nad mořem ohromný skalní masiv s pevností na svém vrcholu.

Odpoledne nás čeká jeep safari v Národním parku Minneriya. V tomto národním parku můžeme pozorovat úžasná stáda slonů. Park je tvořen lesem a křovinami a velikou vodní nádrží, ke které se zejména v období sucha stahují stáda slonů a ostatní zvířata. V parku žijí mimo jiné také sloni, leopardi, makaci, sambaři atd. Park je rájem pro milovníky ptactva – žijí zde např.: kormoráni, čápi, pelikáni, volavky, papoušci a mnoho dalších druhů. Ubytování a večeře v Sigiriyi.

4. den DAMBULLA A KANDY

Po snídani se přesuneme do města Kandy. Po cestě navštívíme skalní chrám v Dambulle a zahrady koření. Dambulla je rozlehlá izolovaná skála, ve které se ukrývá chrámový jeskynní komplex. Skála vyčnívá 160 metrů nad okolní krajinu. Celkem je zde 5 jeskyní a ta největší z nich je dlouhá až 50 metrů a vysoká 6 metrů. Dříve jeskyně sloužily jako úkryt pro krále. Uvnitř jeskynních chrámů lze pozorovat spoustu náboženských kreseb či soch, ale také fresky na stěnách a stropech. Dambulla byla v roce 1991 zařazena mezi světové dědictví UNESCO. Zajímavé je, že zde můžete potkat místní mnichy, kteří navštěvují školu umístěnou přímo dole pod chrámem.

Po obědě se přesuneme do Kandy na prohlídku města. Navštívíme Chrám Buddhova Zubu, botanické zahrady Peradeniya, museum drahokamů. Večer shlédneme kulturní taneční show.

Kandy je jedno z nejvíce scénických měst na Srí Lance, zároveň poslední královské město Srí Lanky. Město leží přibližně 115 km od Colomba, v nadmořské výšce 465 metrů. Ubytujeme se a navečeříme v hotelu v Kandy.

5. den NUWARA ELIYA

Po snídani přesun do Nuwara Eliya – městečka, ve kterém na vás dodnes dýchne atmosféra britských koloniálních dob. Návštěva čajových plantáží a výrobny čaje. Horská oblast Nuwara Eliya a stejnojmenné městečko je královstvím nejlepšího srílanského čaje. Díky své nadmořské výšce zde maximální denní teploty dosahují 20°C, což si oblíbili Angličané. Dodnes zde můžeme vidět stavby z koloniální éry – dokonce i nové domy se dodnes staví v anglickém stylu a jsou obklopené velkými zahradami. Oblast je plná svahů, které jsou většinou pokryté nekonečnými čajovníkovými plantážemi, ale také vodopády.

Odpoledne prohlídka města Nuwara Eliya – jezero Gregory lake, zahrady Hakgala, jahodová pole. Večeře a přenocování v hotelu v Nuwara Eliya.

6. den RAFTING A VOLNÝ ČAS NA PLÁŽI

Po snídani se přesuneme směr Bentota. Cestou se zastavíme v městečku Kithulgala na White Water rafting. Kithulgala je malé městečko na západě země, které je posazeno v krajině deštných pralesů.

Odpoledne volný čas na pláži. Večeře a přenocování v plážové destinaci Bentota.

7. den PŮL DENNÍ VÝLET A PAK VOLNO NA PLÁŽI

Po snídani si prohlédneme okolí Bentoty. Zejména navštívíme želví líheň v Kosgodě. Hlavním cílem projektu této želví líhně je sledovat a pečovat o místní mořské želvy – zejména podporovat čísla přeživších malých želviček po vylíhnutí. Zároveň se snaží poukázat na jejich ohroženost a vysvětlit široké veřejnosti, jak je důležité je ochraňovat. Líheň funguje tak, že sbírá a zachraňuje želví vejce. Nechá je líhnout v bezpečném prostředí, pryč od predátorů. Po vylíhnutí jsou mláďata po určitý čas opečovávaná v líhni, před tím, než jsou vypuštěna do volného moře.

Po návštěvě želví líhně se vydáme na říční safari po řece Madu. Okolí řeky Madu je velmi bohaté na rostliny a živočichy. Žije zde spousta plazů, obojživelníků a savců. Celkem zde žije 11 druhů vodních měkkýšů a 14 druhů suchozemských měkkýšů. Ve vodě najdeme 70 druhů ryb, 31 druhů plazů, 50 druhů motýlů a úžasných 111 druhů ptactva. Břehy řeky jsou porostlé mangrovníky nejrůznějších druhů. V dnešní době je na řece 25 ostrůvků, na nichž lze spatřit typická sídla místních obyvatel, ale i buddhistický chrám.

Odpoledne volno na pláži u hotelu. Večeře a přenocování v hotelu v Bentotě.

8. den CELODENNÍ RELAX NA PLÁŽI

Celý den volno na relaxaci na pláži.

9. den COLOMBO

Po snídani přesun do Colomba. Prohlídka města a možnost nákupů. Večeře a přespání v hotelu v Colombu.

10. den ODLET ZPĚT DO ČR

Nad ránem odhlášení z hotelu a odjezd na letiště.
Přílet zpět do Prahy v 13:25.

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Na vyžádání

  • Cena zájezdu zahrnuje:
  • Cena zájezdu nezahrnuje:

*je možné letět se společností Emirates (příplatek cca 7500 Kč / osoba)
*je možné letět v business třídě (cenu sdělíme na vyžádání)
*osoba v jednolůžkovém pokoji za příplatek (cenu sdělíme na vyžádání)

Velmi rádi Vám zašleme kompletní podrobnou nabídku ve formátu PDF s podrobnějšími informacemi k ubytování a s více fotografiemi.

NENÍ PROBLÉM POBYT PRODLOUŽIT O PÁR DNÍ NAVÍC U MOŘE

Mapa pobytu

Kontaktujte specialistu

Martina Vachelova

Bla bla bla

E-mail

martina@unitravelgroup.cz

Telefon

+420723808452

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.