JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Kapské Město / Jihoafrická Republika

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA
Jihoafrická republika, zkráceně JAR je jeden z nejvyspělejších afrických států. Na hrubém domácím produktu celé Afriky se podílí více než jednou pětinou. Leží na jihu afrického kontinentu. JAR má 2 500 km mořského pobřeží a omývá je jak Indický, tak Atlantický oceán. Klimatické podmínky země jsou velice rozmanité. Na západě se rozkládá poušť Kalahari a na východě převládá spíše subtropické klima. Zde se nachází i nejvyšší vrcholky této země. Dračí hory dosahují výšky až 3500m. V jejich okolí se rozkládá řada přírodních rezervací. V té nejznámější najdete mimo jiné i druhý největší vodopád na světě Tugela Falls vysoký 948m.
V Jižní Africe stále žije velké množství divoké zvěře, avšak její výskyt ve volné přírodě je vlivem civilizačních faktorů ohrožen. Pro tyto účely bylo zřízeno celkem 13 národních parků s velmi kvalitní péčí, z nichž nejznámější jsou Krugerův NP a NP Kalahari Gemsbok. Největší koncentraci obyvatelstva najdete v oblasti Witwatersrandu. Velice známá je i Stolová hora, jenž se tyčí do tisícimetrové výšky nad Kapským městem. Země je také známá svou těžbou diamantů, zlata a dalších vzácných kovů. Jejich zásoby patří k těm největším na světě. JAR je také oblíbenou destinací pro golfisty. K dalším oblíbeným aktivitám patří pozorování hvězd, protože Jihoafrická republika má pro to perfektní geografické umístění. Velkou výhodou země je bezvízový styk s ČR a žádný časový posun.

UBYTOVÁNÍ:

Název hotelu: VICTORIA AND ALFRED HOTEL – CAPE TOWN
Místo: Kapské Město – Pobřeží Atlantiku
Počet nocí: 3
Tento historický hotel se nachází 25 minut od letiště a 5 minut od centra města, v samém srdci Victoria & Alfred Waterfront a nabízí nádherný výhled na přístav a Stolovou horu. V okolí hotelu najdete několik značkových obchodů, vyhlášených restaurací nebo řemeslný trh. Hotel je velice elegantní, stylově zařízený a nabízí maximální pohodlí. Místní Oyo Restaurant & Cocktail Bar nabízí opravdové kulinářské speciality. Dále v hotelu najdete lázně, fitness centrum, bazén v nádherné zahradě, jídelna pod širým nebem. Wi-Fi v hotelu zdarma.

Název hotelu: ENTABENI SAFARI CONSERVANCY
Místo: Waterberg / Welgevonden
Počet nocí: 2
Entabeni Safari Conservancy se nachází v regionu Waterberg v Limpopo, méně než tři hodiny jízdy severně od Johannesburgu. Tato 22 000 ha rezervace se může pochlubit pěti ekosystémy a je zapsaná na seznamu Světového dědictví. Entabeni nabízí mnohem víc než obvyklé pozorování zvířat a procházky Safari. Hotel pořádá vyhlídkové lety helikoptérou, pozorování hvězd v observatoři, plavby po jezeře při západu slunce nebo prohlídky Safari z koňského hřbetu. Dále si můžete zahrát golf, nebo relaxovat v místním wellness centru. Užijte si kuchyni mezinárodní normy, stolování pod africkým nebem nebo romantické pikniky. Každý pokoj má svůj krb, je plně klimatizovaný a stylově zařízený. V hotelu dále najdete bazén, bar, restauraci a konferenční prostory.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

6 dní / 5 nocí

Strava

Snídaně / All Inclusive

Cena

Cena za zájezd od 31.400,- / osoba

Program zájezdu

1. den Přílet a prohlídka Kapského města

Po příletu na mezinárodní letiště v Kapském městě bude následovat transfer do hotelu Victoria and Alfred, kde se ubytujeme. Poté se vydáme na prohlídku města. Začneme výstupem na Stolovou horu, kam nás vyveze lanovka a kde se nám naskytne úchvatný výhled na město. Ve městě samotném navštívíme botanickou zahradu, kde se nachází i Jihoafrické museum a planetárium. Dále navštívíme hrad Dobré naděje a živé umělecké bleší trhy Greenmarket Square. Nakonec dne se projdeme malebnou čtvrtí Bo-Kaap, která je známa hlavně svými pestrými barvami.

Ubytování: Victoria and Alfred Hotel – Cape Town
Strava: Snídaně

2. den Jedinečná místa v okolí Kapského města

Jako první se vydáme na procházku k majáku na poloostrově Cape Point. Cestou k majáku jsou k vidění nádherné pláže, fantastické výhledy, historické a malebné pobřežní vesničky. Na cestu do přírodní rezervace Good Hope se vydáme po Chapman’s Peak, jednom z nejvíce dech beroucích pobřeží na světě. Historií protkaná Good Hope má velice bujnou vegetaci ptactva, endemických druhů antilop a zeber. Po obědě v nedaleké restauraci si projdeme historické centrum města Simon s půvabnou viktoriánskou architekturou a dojdeme na pláž Boulders Beach, která je známá hlavně svou kolonií tučňáků. Díky dřevěným chodníkům vybudovaným v okolí pláže máte jedinečnou možnost pozorovat tučňáky v jejich přirozeném prostředí. Poté se vydáme do nejznámější botanické zahrady Kirstenbosch, která byla založena už v roce 1913 s cílem zachovat jedinečnou flóru v zemi.

Ubytování: Victoria and Alfred Hotel – Cape Town
Strava: Snídaně

3. den Vinice

Jihoafrická republika je známá svými velice dobrými a kvalitními víny. Proto dnešní den strávíme na vinicích Cape Winelands. Vinicím tu dominuje krásná velká holandská usedlost a město Stellenbosch se může pyšnit krásnou a bohatou historií. Ve vinařství Waterford je opravdu z čeho vybírat a proto zde také proběhne naše první ochutnávka. Poté se vydáme do města Franschhoek, které si zachovává svůj francouzský styl a jehož historie sahá až do 17. století. Na oběd se zastavíme ve vyhlášené restauraci, která vám zaručuje pravý kulinářský zážitek. Poslední zastávkou v tomto dni je vinařství Paarl, kterému dominují velké žulové kopce.

Ubytování: Victoria and Alfred Hotel – Cape Town
Strava: Snídaně

4. den Přelet do Johannesburgu, Safari

Po snídani se odhlásíme z hotelu. Poté následuje transfer na letiště, odkud poletíme do Johannesburgu. Po příletu nás čeká transfer do Entabeni. Volné odpoledne v safari.

Ubytování: Entabeni – Přírodní rezervace
Strava: All inclusive bez nápojů (snídaně, oběd, večeře)

5. den Safari v přírodní rezervaci Entabeni

Celý tento den je věnovaný safari. Brzy po probuzení se vydáme na ranní safari, protože je to nejlepší čas k pozorování divokých zvířat. Poté se nasnídáme v luxusní lodge a bude následovat osobní volno. Oběd si vychutnáme v safari a odpoledne půjdeme na druhou prohlídku přírodní rezervace. K večeru návrat do Entabeni, kde proběhne večeře.

Ubytování: Entabeni – Přírodní rezervace
Strava: All inclusive bez nápojů (snídaně, oběd, večeře)

6. den Safari a návrat zpět do ČR

Poslední den proběhne poslední prohlídka safari, nasnídáme se a poté se vydáme na letiště do Johannesburgu, odkud poletíme zpět do ČR.

Cena za zájezd od 31.400,- / osoba*

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Cena za zájezd od 31.400,- / osoba

  • Cena zájezdu zahrnuje:
  • Cena zájezdu nezahrnuje:

*Cena je pouze orientační a je kalkulována pro skupinu 8 - 10 osob.

Program zájezdu lze libovolně upravit nebo prodloužit.

Letové spojení (Emirates):
Praha – Dubaj 15:35 23:35
Čekání na přestupu: 4h15
Dubaj – Kapské město 03:50 11:35

Johannesburg – Dubaj 19:15 05:15 +1
Čekání na přestupu: 3h50
Dubaj – Praha 09:05 13:30

CENA: 18.080 Kč
Cenu letenky je nutné ověřit pro konkrétní termín, toto je cena v základním tarifu. Cenu letenky je možné garantovat až v okamžiku rezervace na jméno.
Typ letadla - BOEING 777-300ER

Mapa pobytu

Kontaktujte specialistu

Martina Vachelová

Minulost nemůžeme ovládat, ale co můžeme ovládat, je to, kam se vydáme příště.

E-mail

martina@unitravelgroup.cz

Telefon

+420 723 808 452

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.