JAPONSKO - METAL JAPAN MEZINÁRODNÍ VELETRH

Dubai / Japonsko

Japonsko
Japonsko je vyspělá kulturní země a po všech stránkách bezpečná. Služby jsou na vysoké úrovni, avšak velmi drahé. Pouliční kriminalita neexistuje, v obchodech se nekrade. Lidé se k sobě chovají neobyčejně slušně, násilí není běžné. Určitou překážku tvoří jazyková bariéra, neboť jen velmi malý počet Japonců hovoří anglicky či jiným světovým jazykem.

V Japonsku se prozatím nevyskytují teroristické útoky ani proti turistům, ani proti pracovníkům či objektům cizích misí. Panuje zde pořádek a v případě jakéhokoliv teroristického podezření je policie rychle na místě. Na letištích jsou zavazadla turistů bez výjimky a důsledně kontrolována.
Obyvatelé Japonska se vyznačují mimořádnou uctivostí a zdvořilostí.
Hlavní složku japonské stravy tvoří ryby, mořské produkty a zelenina. Při přípravě a aranžování potravin se Japonci řídí zásadou, že barvy a vzory na talíři musí ladit a nádobí by svým vzorem mělo odpovídat ročnímu období. Mezi nejznámější typicky japonské pokrmy patří suši (rýže ochucená octem se syrovou rybou či zeleninou, často srolovaná do plátku mořských řas), sašimi (syrová ryba nakrájená na tenké plátky se sojovou omáčkou) či tempura (ryba či zelenina v těstě s omáčkou). Neméně proslavená je ryba fugu, ze které musí být velice opatrně odstraněna kůže a některé vnitřní orgány, jež jsou smrtelně jedovaté. Japonská kuchyně je velmi dietní a zdravá, i když poněkud jednostranná. V zemi však existuje řada restaurací, které nabízejí rozsáhlý výběr jídel z asijské kuchyně. Ve velkých městech a turistických oblastech jsou také typické rychloobslužné restaurace.
Všechna jídla konzumují Japonci pomoci jídelních hůlek, v dražších restauracích je možné požádat o vidličku a nůž. Typickým tradičním japonským alkoholickým nápojem je saké - rýžové víno. V současnosti je v Japonsku asi 3000 výrobců tohoto nápoje. Doba oběda je mezi 12:00 až 13:00 hodinou a večeře mezi 19:00 až 20:00 hodinou. Doporučujeme naučit se zacházet s hůlkami, protože Japonci příbory nepoužívají (na požádání ale příbor dostanete). Chlazená voda je k jídlu zdarma v každé restauraci v neomezeném množství.
Klimatické podmínky jsou na podzim, v zimě a na jaře velmi příznivé, v létě je však horko (30-38°C) a velmi vlhko. Časový rozdíl mezi Japonskem a ČR je + 8 hod. (v období našeho zimního času, + 7 hod. (v letním času).

Tokio je hlavním městem státu Japonsko a sídlem japonského císaře. Název znamená Východní hlavní město. V japonském hlavním městě, centru obchodu a financí, se prolínají prvky nejmodernější architektury s historickými skvosty. Japonsko nezná Tokio jako oficiálně město. Jde o Jednu z několika prefektur, které tvoří souvislé osídlení v zahraničí označované jako Tokio, přesněji jako Velké Tokio. Na území prefektury Tokio se pouze nachází vládní budovy, císařský palác a hospodářské, kulturní a dopravní centrum. Naopak 1/3 prefektury je pokryta horami a lesy. Samotné Tokio nemá jedno městské centrum, ale řadu menších či větších. Ta jsou rozmístěna po obvodě kruhové městské železnice v centru Tokia. Nachází se na ostrově Honšú v regionu Kantó. Žije v něm více než 12 milionů obyvatel (s předměstími okolo 40 milionů), což je asi 10 % (resp. 25%) japonské populace, a je největším městem Japonska. Tokio může mít dnes problémy kvůli tomu, že leží v seismicky aktivní oblasti.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

7 dní / 6 nocí

Strava

Snídaně / Polopenze

Cena

Cena za zájezd od 59.790,-/osoba

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den ODLET
  • 13:45 Sraz na letišti Václava Havla, Praha, Terminál 1
  • 15:45 Odlet z Prahy do Tokya
2. den TOKYO

• 17:35 přílet do Tokya
• Transfer z letiště do hotelu s průvodcem, orientační prohlídka města
• Ubytování v hotelu Milennium Mitsui Garden Tokyo se snídaní ve slavné čtvrti Ginza s elegantní krásou mrakodrapů Šiodome.
• První společná japonská lehká večeře na uvítanou

Ubytování: Mitsui Garden Hotel Shiodome Italia-gai Hotel 4* Ginza, dvoulůžkový standard room se snídaní, 4 noci.

3. den TOKYO

• Snídaně
• Celodenní prohlídka hlavního města Tokya za použití místní dopravy. Tokio se rozprostírá v délce 130 km podél celého zálivu, má kolem 28 milionů obyvatel a představuje největší městský konglomerát na světě. Navštívíme svatyni Meidži Džingu, okolí císařského paláce, areál Asakusa s chrámem bohyně Hase Kanon. Večer výstup na tokijskou věž “Skytree”

• Večeře v typické místní restauraci s obrovským výběrem nejoblíbenějších japonských jídel, jako je grilované maso na špejli jakitori, skvělá smažená ryba hoke, sašimi a mnohé další a na trávení si můžete dát sklenku nejsilnější japonské pálenky awamori.

4. den VELETRH

• Snídaně v hotelu
• Návštěva třetího mezinárodního veletrhu Japan Metal s českým průvodcem a zástupcem české hospodářské komory v Japonsku.
• Večeře v místní japonské restauraci

MEZINÁRODNÍ VELETRHY V JAPONSKU:
INTERPHEX Tokio (http://www.interphex.jp/en/ )
JAPAN IT (http://www.japan-it.jp/en/Home_Autumn/ )
FOODEX Japan ( http://www.jma.or.jp/foodex/en/ )

5. den VELETRH

• Snídaně v hotelu
• Návštěva třetího mezinárodního veletrhu Japan Metal s českým průvodcem a zástupcem české hospodářské komory v Japonsku.
• Večeře v místní japonské restauraci

MEZINÁRODNÍ VELETRHY V JAPONSKU:
INTERPHEX Tokio (http://www.interphex.jp/en/
JAPAN IT (http://www.japan-it.jp/en/Home_Autumn/ )
FOODEX Japan (http://www.jma.or.jp/foodex/en/ )

6. den KAMAKURA

• Snídaně v hotelu
• Odjezd Shinkanzenem do Kamakury
• Kamakura, bývalé staré hlavní město. Podíváme se na velkého buddhu pod otevřeným nebem Daibutsu; uvidíme nádherný chrám Hasedera a šintoistickou svatyni Hačimandžingů; a projdeme si stezkou bambusový les.
• Večeře v místní restauraci

Ubytování: Onsen Kamakura Prince Hotel 4*, 2 noci

7. den KAMAKURA

• Snídaně v hotelu
• Náštěva výroby japonských mečů - O Nippontó (japonský meč) se říká, že co se mu nevyrovná žádná jiná forma umění s ocelí. Naši předkové usilovali o krásu i co se týče zbraní a brnění a meče byly považovány za poklad. Každý meč je charakterizován tvarem, vykovaným a vybroušeným povrchem čepele a krásnými liniemi kalení, které představují jednotlivá období a školy výrobců mečů. Polovina období Kamakura (polovina 13. století). V tomto období vzrostlo postavení samurajů (hlavně kolem hlavního města Kamakura), což vedlo k výrobě nejokázalejších mečů. Ty se vyznačovaly velkou tloušťkou (kasane), jen nepatrným zužováním směrem ke kissaki a konvexní plochou ha (v tomto období byly meče tvořeny tlusté a plocha čepele nebyla rovná, ale vypouklá – takové meče nevynikaly sekacími vlastnostmi, ale byly dobré proti brněním). Nejoblíbenějším vzorem hamon byl plamenný chóji. Ve velké míře byly také vyráběny dýky tantó.
• Kamakura, bývalé staré hlavní město na břehu Tichého oceánu.

Cena za zájezd od 59.790,-/osoba*

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Cena za zájezd od 59.790,-/osoba

  • Cena zájezdu zahrnuje:
  • Cena zájezdu nezahrnuje:

Cena je pouze orientační a je kalkulována pro skupinu 10 osob.

Letové spojení (Emirates):

Praha – Dubaj 15:35 23:35
Délka na přestup: 3h 5 minut
Dubaj – Tokio 02:50 17:35

Tokio – Dubaj 00:30 06:45
Čekání na přestupu: 3h50
Dubaj – Praha 09:05 13:25

CENA: od 17.000 Kč
Cenu letenky je nutné ověřit pro konkrétní termín, toto je cena v základním tarifu. Cenu letenky je možné garantovat až v okamžiku rezervace na jméno.

Koncept hmotnosti zavazadel
* 30 kg v Economy Class,
* 40 kg v Business Class

Mapa pobytu

Kontaktujte specialistu

Martina Vachelová

Minulost nemůžeme ovládat, ale co můžeme ovládat, je to, kam se vydáme příště.

E-mail

martina@unitravelgroup.cz

Telefon

+420 723 808 452

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.