Japonsko

Dubai / Japonsko

Japonsko je ostrovní země nacházející se ve východní Asii. Skládá se z více než 3000 ostrovů, přičemž naprostá většina z nich je velmi malá. Uvádí se proto jen čtyři největší: Hokkaidó, Honšú, Kjúšú, Šikoku. Povrch země je velmi hornatý, mnohé sopky jsou stále vulkanicky aktivní, největší a neznámější z nich je Mt. Fuji. Nížiny, jakožto nejvíce obývané oblasti, a úrodná pole se rozkládají převážně ve východní části. S populací okolo 128 mil. obyvatel figuruje na desátém místě nejlidnatějších zemí světa. Japonsko se řadí mezi nejvyspělejší státy světa a kulturně velmi bohaté země. Právě odlišný historický a kulturní vývoj láká turisty z celého světa. Japonsko je známé přes svoji technologickou vyspělost a moderní architektonické pojetí velkých aglomerací, avšak pravý ráz Japonska je obrazem nádherných scenérií s nedotčenou přírodou v harmonii s náboženskými stavbami.
Japonsko si i dnes uchovává některé starobylé zvyky. Porozumět životu Japonců není snadné. Naopak zamilovat si krásu japonských ostrovů snadné je. Historické hrady Ósaky, poklidné chrámy Kjóta, rozeklané štíty hor. Jaro a podzim jsou určitě nejlepšími obdobími pro návštěvu Japonska, ale pro svou kulturní bohatost a mírné klima lze Japonsko navštívit kdykoliv. Japonsko má velmi vyvinutou dopravní síť, převážně v metropolích a mezi velkými městy. Železniční doprava je nejpoužívanějším způsobem přepravy. Vlaky jsou velmi rychlé, přesné, ale také dosti drahé. V Tokyu se doporučuje užívat metra. Japonsko je po všech stránkách bezpečná země. Nekrade se a kriminalita v ulicích prakticky neexistuje. Mezi Českou Republikou a Japonskem existuje bezvízový turistický styk pro občany obou zemí. Občané ČR tedy mohou cestovat do Japonska na platný cestovní pas a zdržet až po dobu 90 dnů.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

libovolný počet dnů

Strava

Polopenze

Cena

Cena na vyžádání

Japonsko

1. den Odlet z ČR

V odpoledních hodinách odlet z Prahy.

2. den Přílet do Japonska

K večeru přistaneme v hlavním městě Japonska v Tokiu. Následuje cesta soukromým transferem s česky mluvícím místním průvodcem do hotelu Milennium Mitsui Garden Tokyo, který se nachází ve slavné čtvrti Ginza s elegantní krásou mrakodrapů Šiodome. Poté nás čeká první společná japonská večeře na uvítanou.

3. den Tokyo

Po snídani se seznámíme s hlavním městem za použití místní dopravy (metro+vlak). Tokio se rozprostírá v délce 130 km podél celého zálivu, má kolem 28 milionů obyvatel a představuje největší městský konglomerát na světě. Navštívíme svatyni Meidži Džingu, okolí císařského paláce, areál Asakusa s chrámem bohyně Hase Kanon. Večer výstup na tokijskou věž “Skytree”. Večeře v typické místní hospodě Izakaja s obrovským výběrem nejoblíbenějších japonských jídel, jako je grilované maso na špejli jakitori, skvělá smažená ryba hoke, sašimi a mnohé další a na trávení si můžete dát sklenku nejsilnější japonské pálenky awamori. Poté návrat do hotelu Milennium Mitsui Garden Tokyo.

4. den Tsukijishijo - Nikkó

Brzy ráno před snídaní zajdeme pěšky do Tsukijishijo na trh s čerstvými rybami, kde se porcují tuňáci, kteří poté cestují do celého světa. Po návštěvě rybího trhu, zde budete mít možnost si také nakoupit různé japonské speciality, se násnídáme v hotelu. Dále nás čeká cesta na sever do Národního parku Nikkó, který je znám svými svatyněmi, chrámy, bonsajemi a nádhernou přírodou.

5. den Kusatsu Onsen - horké prameny

Po snídani navštívíme Nikko - svatyni Tóšógú věnovanou slavnému šógunskému vojevůdci. „Cik-cak“ cestou vydáme k jezeru Čúzen džiko a prohlédneme si 97 metrů vysoký vodopád Kegon. Odpoledne se vydáme do nejvyhlášenějšího starobylého lázeňského města v Japonsku do Kusatsu Onsen, kde se ubytujeme v tradičním japonském riokanu (hotelu) Kusatsu. Zde strávíme 2 dny. Dojedeme do ráje, tak se říká horkým pramenům Kusatsku, které jsou na druhém místě žebříčku nejkrásnějších horkých pramenů světa (na prvním místě je Blue Lagune na Islandu). Kusatsu Onsen se nachází na ostrově Honšú, žije tu cca. 7500 lidí. Ročně pak navštíví zdejší lázně více než 3 miliony návštěvníků. Kusatsu Onsen láká návštěvníky na své horské prameny. Lázně jsou otevřeny 24 hodiny denně, což každý určitě rád uvítá:-). V létě je pak okolí vhodné pro pěší turistiku a v zimě tu jsou k dispozici lyžařská střediska. Kusatsu Onsen nabízí geotermální prameny na každém rohu, v uličkách i na náměstích. Voda tu má teplotu až 96° C a tak se musí chladit speciálními dřevěnými šuplíky, kterými protéká. Nejvyhledávanějším místem je promenáda, kde si právě zmíněné dřevěné šuplíky můžete prohlédnout. Samozřejmostí Kusatsu Onsen je velký počet restaurací a obchodů se suvenýry. Koupat se tu můžete jak v krytých, tak i venkovních bazénech. Zdejší voda obsahuje síru, hliník, sulfáty a chlorid. Je vhodná pro léčbu bolesti svalů, kloubních problémů, kožních nemocí, ženských nemocí a vysokého krevního tlaku. Lázně jsou odděleny zvlášť pro ženy a muže. Mezi největší atrakce v Kusatsu Onsen a okolí patří zdejší horký pramen Yubatake, z kterého proudí až 5000 litrů vody za minutu. Jedná se údajně o jeden z nejproduktivnějších horských pramenů v celém Japonsku. Dále je v Kusatsu aktivní vulkán Mount Shirane, který se nachází nad Kusatsu Onsen. Kusatsu Onsen disponuje i malou síní slávy. Každému slavnému návštěvníkovi města věnují cedulku na speciálně vyhrazené místo. Kusatsu Onsen hostí po celý rok řadu oslav a festivalů. Mezi nejvýznamnější festivaly patří letní hudební akademie Kusatsu Onsen International Summer Music Academy & Festival, na kterém se sektávají hudebníci z celého světa. Tento festival tradiční hudby patří k nejvýznamnějším v celém Japonsku. Dalším významným festivalem je festival květin Kōsenji flower festival který se koná vždy 7. a 8. května. Historie Kusatsu Onsen sahá až do starověku. Z té doby ale pocházejí jen legendy. První písemné záznamy o zdejších pramenech pocházejí z 12. století.

6. den Kusatsu Onsen - Kanazawa

Po snídani budeme pokračovat do Jigokudani Monkey Park. Koupele v termálních pramenech během zimního období jsou starou japonskou tradicí. Zdá se ale, že potěšení, jaké přináší horká koupel, objevily i místní opice. Dnes proto do termální oblasti Jigokudani každý rok míří na sto tisíc turistů, aby se podívali na "opičí lázně". Kolem termálních pramenů na japonském ostrově Honšú v současnosti sídlí přibližně sto šedesát sněžných opic. Do pramenů se chodí koupat hlavně samice s mláďaty. Podle místních pracovníků přicházejí každý den kolem deváté hodiny ranní a odpoledne se pak vracejí postupně zpět do okolních lesů. Dále pokračujeme směrem na západ k Japonskému moři do města Tojama, které je nejdůležitějším průmyslovým centrem na břehu Japonského moře. Jako energetický zdroj jsou vuyžívány četné vodní elektrárny, které pohání především tající sníh, kterým tato oblast oplývá. Nacházejí se zde jediné východoasijské ledovce mimo území Ruska. 30% území tvoří národní parky. Odpoledne příjezd do Kanazawy, do malebného japonského městečka, kam se usídlili samurajové ve čtvrti Nagamači, místo na nás dýchne historickou atmosférou samurajských rezidencí. Navštívíme tradiční dílny na barvení hedvábí (možnost nakoupit krásné dárky). V samurajské čtvrti Nagamači si budeme moci prohlédnout vilu bohaté samurajské rodiny. V Kanazawě můžeme vidět velké nádrže na saké. Poté se ubytujeme v hotelu Kanazawa.

7. den Kanazawa

Po snídani navštívíme jednu z nejkrásnějších japonských zahrad Kenrokuen a nádherný hrad Kanazawa.
Odpoledne navštívíme dílnu, kde se ručně maluje na hedvábí, ze kterého se vyrábějí ty nejdražší kimona vůbec a také navštívíme typický samurajský dům. Noc v Kanazawě.

8. den Hakone - Mt. Fuji

Po snídani pojedeme na jihovýchod směr Hakone. Hakone je oblast jezer s mnoha malebnými vesničkami. To, že je horská ale vůbec neznamená, že byste se zde mohli nudit. Opak je pravdou. Díky krátké vzdálenosti od Tokia toto místo hojně využívají jak domorodí cestovatelé, tak i Ti, co chtějí vidět horu Fudži z větší blízkosti. My si vyjdeme až k samotnému vrcholu Mt. Fuji do nejvyšší přístupné stanice. Pojedeme až do výšky 2,300 metrů a na hoře budeme mít japonský oběd. Pohledy na posvátnou horu Fudži z okolních hor, relaxace v tradičních termálních pramenech onsen – ideální příležitost k odpočinku od ruchu velkoměsta. Večer se ubytujeme v japonských lázních v hotelu Hakone Onsen a dáme si společnou večeři.

9. den Hakone - Kamakura

Po snídani nás čeká výlet lodí a lanovkou v národním parku Fudži-Hakone. Po snídani pojedeme na 15ti minutovou plavbu po jezeře Ashi z Kojiri do Hakone. Jezero bylo vytvořeno mohutnou sopečnou erupcí před 3000 lety. Pak vyjedeme lanovkou na horu Komagatak.
Odpoledne se vydáme do Kamakury, bývalého starého hlavního města. Podíváme se na velkého buddhu pod otevřeným nebem Daibutsu. Zde se ubytujeme v hotelu.

10. den Kamakura

Po snídani se podíváme se na velkého buddhu pod otevřeným nebem Daibutsu. Navštívíme místní pláže a surfařské centrum. Uvidíme nádherný chrám Hasedera, šintoistickou svatyni Hačimandžingů a projdeme se stezkou přes bambusový les. Poté nás čeká příjezd do Tokya, kde se ubytujeme v hotelu před ranním odjezdem do Kjóta.

11. den Kyoto

Po snídani se vydáme na vlakové nádraží a vyzkoušíme poprvé jízdu šinkansenem do císařského města Kjóto, kde se nachází jedny z nejkrásnější památek. Město je kulturní perlou Japonska. Navštívíme starodávný samurajský dům, kde budeme mít oběd, který bude skutečným zážitkem, protože místní japonská rodina, která pro nás uvaří typický japonský oběd. Po obědě se projdeme bambusovým lesem a navštívíme místní dřevěný chrám. K večeři je pro nás připraveno nejslavnější japonské jídlo suši, tak jak má být připraveno a jak má vypadat: tuňák, který se rozplyne na jazyku, losos, sladké krevety, sněhový krab a neskutečný výběr neznámých a exotických ryb, včetně vyhlášené delikatesy pro náročné, mořského ježka. Ubytování máme zajištěno v hotelu v centru Kjóta.

12. den Kyoto

Navštívíme slavný chrám Kjómizudera vysoko nad městem, zenový chrám Nanzendži a nakonec jednu z nejfotografovanějších památek v Japonsku – Zlatý pavilon Kinkakudži. Kjóto je považováno za kulturní centrum Japonska a přesto, že to je moderní město dneška, mnoha způsoby je stále kontrastem Tokiu. Kjóto je jedno z několika málo větších měst v Japonsku, která nebyla bombardována během 2.světové války, což umožnilo, že se spousta kulturních památek, pokladů Japonska, zachovala. Během 1200 let, bylo Kjóto hlavním městem aristo-kracie a sídlem Císaře a mnoho času a úsilí bylo vloženo do zachování tradičního stylu. Město má více než 1600 buddhistických klášterů a 270 šintoistických svatyní. Chůze centrální částí Kjóta, kde můžete vidět živější trh Nišikikodži, překrásnou čtvrť Kijamači a slavnou čtvrť gejš v Gionu.K večeři budeme mít slavné kóbské hovězí v jedné z nejlepších teppanjaki restaurací v Japonsku. Nenechte si ujít vrcholný kulinářský zážitek. Říká se, že býci jsou krmeni pivem a přísně tajnými speciálními krmivy, pravidelně masírováni a pečlivě opatrováni. Noc strávíme v hotelu v centru Kyóta.

13. den Kyóto - Tokyo

Po snídani se vydáme na Samurai lekce Kembu. Na chvíli se i my staneme samuraji a gejšami. Naučíme se jak zacházet se samurajským mečem a jak si obléci pravé japonské samurajské kimono. Po poledni nás čeká cesta zpět do Tokya, kde navštívíme Tokijskou radnici Sumitomo Building a největší zábavní čtvrť na světě Kabukičó. Poté poznáme noční život tohoto vyspělého města a zajdeme na Shinjuku Robot show s lehkou večeří.

14. den Odlet zpět do ČR

Poslední den před odletem strávíme v Tokyu. Poslední čas na nákupy a procházku městem. K večeři si vychutnáme poslední originální japonské Sabi Sabi a ve 21 hodin pojedeme na příměstské mezinárodní letiště Haneda a následuje odlet zpět domů do ČR.

Cena na vyžádání

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Cena na vyžádání

  • Cena zájezdu zahrnuje:
  • Cena zájezdu nezahrnuje:

Výše uvedená cena je pouze orientační. Cena zájezdu se mění v závislosti na těchto proměnných:

  • aktuální kurz cizí měny
  • vámi zvolený transfer (VIP transfer autobusem, pronájem auta na celý pobyt, minivan...)
  • vámi zvolený typ pokoje
  • vámi zvolený termín dovolené
  • počet osob (zaplatíte méně, sdílí-li auto a pokoj více osob)
  • cena letenky (mění se na denní bázi podle aktuální obsazenosti letu a ceny paliva)
  • speciální nabídky (hotel poskytne slevu při včasné rezervaci, dlouhém pobytu, nebo sezónní nabídky)

Každý z vás je originál, a každý má jinou představu o vysněné dovolené. My jsme tu od toho, abychom vám vaše představy splnili! Kontaktujte nás pomocí formuláře níže, nebo na email office@unitravelgroup.cz. My vaši zprávu uvidíme hned a obratem vás kontaktujeme.

LETOVÝ ŘÁD let je operovaný dopravcem EMIRATES.

Praha – Dubaj 15:45 23:45
Dubaj – Tokyo Narita 02:50 17:35
Délka na přestup: 3h 5 minut

Tokyo Haneda – Dubaj 00:30 06:45
Dubaj – Praha 09:05 13:25
Délka na přestup: 2h 20 minut

Sedadla: kabiny v Economy Class Emirates jsou navrženy tak, aby nabízely více prostoru a pohodlí. V opěradle každého sedadla najdete vlastní obrazovku s více než 2 000 kanály, na nichž můžete sledovat zpravodajské a zábavní programy. A abyste za letu s nikým neztratili kontakt, nabízí u každého sedadla komunikační službu přes SMS, telefon a e-mail. Víme, že létání může být únavné, a proto jsou do každé kabiny navržena prostorná sedadla a speciální osvětlení, které snižuje únavu z časového posunu.

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.