Island - to nejlepší z jihu a západu

Island / Island

CHARAKTER ZÁJEZDU:

Tento zájezd vám nabízí pohodlí, ale zároveň také maximální volnost. Budete mít totiž od nás zařízené vypůjčení auta, a předem rezervované ubytování. Je už na vás, kam se rozhodnete podívat a kam ne. Nebudete omezováni žádnou skupinou, zájezd si uzpůsobíte podle svého tempa a aktuální nálady.

O ISLANDU:

Island je severská ostrovní země, která leží na pomezí Severního Atlantského oceánu a Severního Ledového oceánu. Island se rozprostírá na ploše více než 103 tisíc km2, a patří k němu 30 přilehlých ostrůvků. Žije zde něco přes 320 tisíc obyvatel, což z Islandu činí nejméně zalidněnou zemi v Evropě! Hlavním městem je Reykjavík, kde žije ⅔ všech obyvatel.

Ostrov je dodnes geologicky a vulkanicky aktivní, díky čemuž nabízí tak nádhernou a dramatickou přírodu. Na většině plochy ostrova je typická krajina tundry. Vnitrozemí je všeobecně velmi pusté a jsou pro něj charakteristická lávová pole, hory, písek a ledovce. Velmi typické jsou nesčetné gejzíry a termální prameny, které jsou výsledkem sopečné činnosti. Island má téměř 5 tisíc km pobřeží, které je zvlněno mnoha fjordy.

Počasí na Islandu je velmi proměnlivé a nevyzpytatelné, a je výrazně ovlivňováno teplým Golfským proudem. Ten způsobuje, že zde (i přes polohu těsně u polárního kruhu) panuje mírné klima s vydatnými dešti. Ve vnitrozemí se zvedají vysoké hory, a díky vysoké nadmořské výšce je to tedy nejchladnější oblast.

Další zvláštností Islandu je délka denního svitu. V období zimy je téměř nepřetržitě tma. „Nejkratší dny“ jsou v prosinci, kdy je světlo pouze 4 hodiny. Přes léto naopak jakoby slunce nikdy nezapadalo. „Nejdelší dny“ nastávají v červnu, kdy světlo trvá celých 21 hodin. V zimě se často noční obloha mění v polární záře.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

6 nocí / 7 dní

Strava

Snídaně

Cena

od 35.650 Kč

DOPORUČENÁ TRASA ZÁJEZDU (6 nocí / 7 dní)

1. den PŘÍLET KEFLAVÍK

Přílet do Keflavíku a vyzvednutí auta z půjčovny. Vyjedete podél jižního pobřeží poloostrova Reykjanes, do kouzelné vesničky Hveragerdi, kde máte dnes zařízený nocleh (z letiště cca 100 km). Vesnice je jedna z mála na světě situovaná přímo na geotermální oblasti. Termální prameny jsou zde bohatě využívány k zahřívání skleníků, díky čemuž získala přezdívku „květinová vesnice“. Kromě toho je poblíž několik přírodních termálních pramenů, kam se můžete „naložit“ a odpočinout si.

Záleží na letové variantě, kterou zvolíte. Některé lety přilétají na Island v odpoledních hodinách, ale některé až v noci. Přiletíte-li v noci, bude nutné zahrnout 1 noc navíc v Keflavíku, a do Hveragerdi se vydat až druhý den (v tom případě budete mít i dostatek času na odpočinek v termálech Blue Lagoon).

Přenocování: Hveragerdi

2. den GULLFOSS – GEYSIR – SKOGAFOSS – DYRHOLAEY

Dnešní den začnete návštěvou úžasného vodopádu Gullfoss, a poté spatříte legendární Geysir. Pokračujete dále na jih, kde se zastavíte u vodopádů Skogafoss a Seljalandsfoss. Budete míjet i ledovec Eyjafjallajokull a okolní oblast, která byla dějištěm vulkanické erupce v roku 2010. Dnešní den zakončíte u majestátních útesů Dyrholaey, kde můžete pozorovat stovky mořských ptáků, kteří zde přes léto hnízdí (mezi nimi také dokonalé papuchalky). Bonusem jsou zajímavé černé pláže.

Dyrholaey je pro turisty uzavřená v období hnízdění, cca od poloviny května do 25.června.

Přenocování: Vík

3. den LÁVOVÉ POLE, NP SKAFTAFELL A JOKULSARLON

Dnes se můžete podívat na Eldhraun - obrovské lávové pole, poté přes Národní park Skaftafell s překrásnou krajinou (jeden z nejkrásnějších na Islandu). A nakonec pokračujeme do ledovcové laguny Jokulsarlon, kde budeme moci pozorovat plovoucí ledové kry, a když budeme mít štěstí, tak také zvědavé tuleně. Pro lepší zážitek doporučujeme plavbu lodí v zátoce Jokulsarlon, budete mít příležitost vidět ledové kry z blízka, a projíždět okolo nich.

Přenocování: Vík

4. den NP THINGVELLIR A FJORD BORGARFJORDUR

Dnešní den se vracíte zpět směrem k západnímu pobřeží Islandu. Dnes navštívíte jedinečný Národní park Thingvellir, který je zařazen na list světového dědictví UNESCO. Park je situovaný v dech beroucí vulkanické krajině, kde můžete pozorovat hory a toky zaschlé lávy, na břehu největšího jezera na Islandu.

Poté pokračujete až k západnímu pobřeží, k fjordu Borgarfjordur, kde navštívíte Reykholt. Uvidíte krásné vodopády Hraunfoss a Barnafoss, a nejmocnější termální pramen v Evropě – Deildartunguhver.

Přenocování: Borgarnes

5. den POLOOSTROV SNAEFELLSNES

Vydáte se prozkoumávat nádherný poloostrov Snaefellsnes. Určitě doporučujeme navštívit útesy Arnarstapi, a skalnatou pláž Djupalonssandur. Projíždět budete podél pobřeží, kde budete míjet typické rybářské vesničky. V Stykkisholmuru se nalodíte na cca 2 hodinovou okružní plavbu po zátoce Breidafjordur. Během plavby se mimo jiné dozvíte, jak se zde loví mořské plody.

Přenocování: Borgarnes

6. den ZPĚT K REYKJAVÍKU – BLUE LAGOON

Po snídani se vydáte zpět k Reykjavíku, kde navštívíte měsíční krajinu v okolí jezera Kleifarvatn, a geotermální oblast Krysuvik s bublajícími bahenními jezírky. Zastavit se můžete v rybářské vesničce Grindavik, a celý den zakončíte odpočinkem v termálních lázních Blue Lagoon, jejichž termální voda obsahuje spoustu minerálů a je výborná na pleť.

Přenocování: Reykjavík

7. den ODLET

V závislosti na času odletu, se přesunete na letiště, odevzdáte vypůjčené auto a odlétáte zpět do ČR.

Cena pro jednu osobu včetně DPH: od 35.650 Kč

  • Cena zájezdu zahrnuje:
  • Cena zájezdu nezahrnuje:

V základní ceně je zahrnut pronájem auta nejnižší kategorie (Toyota Yaris či podobné). Rádi vám zašleme ceny k vyšší kategorii auta. Na Islandu je kvalita některých cest nižší (zejména chcete-li se podívat do méně turistických oblastí či do hor). Pro váš maximální komfort doporučujeme auto s náhonem 4x4, pro tuto trasu však není nezbytně nutné.

Cena je založena na cestě v libovolném termínu od dubna do října.

Volitelné aktivity za příplatek

Scházení ledovce (Glacier walk ve Skaftafell): 79 EUR / osoba
Sněžné skútry (2 osoby na skútru): 153 EUR / osoba
Jízda na čtyřkolkách v okolí Geysíru: 93 EUR / osoba
Plavba po ledovcové zátoce Jokulsarlon: 36 EUR / osoba
Vstup do Blue Lagoon (přesná cena dle sezóny): 40 – 50 EUR / osoba
Pronájem osušek v Blue Lagoon: 5 EUR / osoba
Pozorování velryb u Olafsvíku, lodní výlet: 68 EUR / osoba
Pozorování papuchalků (z Reykjavíku), lodní výlet: 34 EUR / osoba
Rafting na řece Hvítá (celodenní): 135 EUR / osoba
Projížďka na koni kolem lávových polí: 76 EUR / osoba 3 hodiny
Projížďka na koni na jihu Islandu: 50 EUR / osoba 1 hodina

Mapa pobytu

Kontaktujte specialistu

Martina Vachelova

Bla bla bla

E-mail

martina@unitravelgroup.cz

Telefon

+420723808452

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.