Čína: Tibet, Hedvábná stezka, Zakázané město a mnohem víc

Čína / Čína

Čína se pyšní bohatou a dlouhou historií s řadou významných starých dynastií a turistům může nabídnout nepřeberné množství památek a nádherných míst, která bezpochyby stojí za vidění.

Na své si zde přijde opravdu úplně každý. Vzhledem ke své velikosti, Čína nabízí cestovatelům od každého něco. Od přímořských letovisek, zalesněných údolí řek, až po náhorní plošiny a sníh... Zamiluje si ji jak obdivovatel historických památek, tak milovník přírody.

Dovolujeme si vám představit ukázkový 13 denní program, v rámci kterého projedete Čínu napříč a shlédnete ty nejvýznamnější a nejzajímavější památky.

A na co se můžete těšit? Město Peking se svým Zakázaným městem a náměstím Tiananmen square, Velká Čínská zeď, Terakotová armáda s tisíci vojáky, Tibetská náhorní plošina, Lhasa se svým palácem Potala Palace, základní kemp pod Mount Everestem a ještě mnohem více!

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

12 nocí, 13 dní

Strava

Plná penze / Polopenze

Cena

od 109.380 Kč

Program zájezdu (lze dle přání upravit)

1. den Přílet do Pekingu

Přiletíte do Pekingu a přesunete se do svého hotelu. Zde se setkáte s vašim průvodcem a vydáte se na procházku po ulici Wangfujing Pedestrian Street.

Strava: Večeře
Ubytování: Peking

2. den Velká Čínská zeď, podzemní palác Dingling, Olympijský stadion

Po snídani se vydáte na Velkou Čínskou zeď. Budete mít možnost shlédnout ty nejimpresivnější části této stavby, ale také se po zdi projít. Po obědě se vydáte do podzemních hrobek paláce Dingling, kde jsou k vidění imperiální rakve, pohřební artefakty a cennosti vladařů dávných dynastií.

Po cestě do hotelu budete mít možnost podívat se na impozantní moderní stavbu "Hnízdo", která byla dějištěm letních Olympijských her v roce 2008.

Večer se lze podívat na operu (za příplatek).

Strava: Snídaně, oběd
Ubytování: Peking

3. den Zakázané město, náměstí Tiananmen Square

Ráno vyrazíte na prohlídku Pekingu. Začnete na náměstí Tiananmen, které je největším náměstím na světě. Dominantou náměstí je na severní straně obrovská červená brána, kterou projdete přímo do Zakázaného města, které vás vrátí do doby vlády dinastie Ming a Qing.

Po obědě máte volný čas na nákupy na tržnici Xiushui Market. Také se lze vydat na prohlídku Hutongu rikšou (za poplatek).

Po večeři se přesunete na nádraží a vydáte se lůžkovým vlakem do Xi´anu.

Strava: Snídaně, oběd
Ubytování: lůžkový vlak

4. den Xi´an a jeho Terakotová armáda

Ráno dorazíte do města Xi´an. Po snídani se vydáte do muzea Terakotové armády, kde můžete spatřit několik tisíc soch vojáků a koňských povozů v nadživotní velikosti. Tito vojáci byli zhotoveni, aby střežili hrob prvního čínského diktátorského panovníka Qin Shi Huangdi.

Poté se vydáte na prohlídku samotného města, kde je k vidění impozantní opevnění v podobě městské zdi ze 14.století. Jedná se o jedno z nejdůležitějších městských opevnění v Číně.

Strava: Snídaně, oběd
Ubytování: Xi´an

5. den Přesun do Lhasy vlakem

Nasednete na vlak do Lhasy. Tento vlak operuje teprve od roku 2006 a je to první vlak, který spojil Tibet s vnitrozemím. Vlak projíždí Tibetskou náhorní plošinou, které se přezdívá také střecha světa. Nejvyšší bod trasy se nachází ve výšce 5.072 metrů nad mořem. Vlaková trať je dlouhá 960 kilometrů a jede v převýšení až 4.000 metrů. 550 kilometrů z této trasy vede zasněženou oblastí.

Během jízdy máte jedinečnou možnost si vychutnat překrásné přírodní scenérie, které míjíte.

Strava: Snídaně
Ubytování: lůžkový vlak

6. den Příjezd do Lhasy

Přes den budete mít ještě dostatek času, abyste si vychutnali krásné přírodní scenérie z vlaku.

V odpoledních hodinách dorazíte do Lhasy, hlavního města Tibetu. Zde budete vyzvednuti a převezeni do vašeho hotelu.

Strava: bez stravy
Ubytování: Lhasa

7. den Potala Palác, Chrám Jokhang - Lhasa

Dnes budete objevovat krásy Lhasy. Nejprve se podíváte do proslulého paláce Potala, který je zařazen do světového dědictví UNESCO. Nachází se na Červeném pahorku v městě Lhasa a je centrem Tibetské autonomní oblasti. Nachází se ve výšce 3.700 metrů nad mořem a je náboženským a politickým centrem celého regionu, stejně tak pokladnicí tibetského umění.

Poté se zastavíte v chrámu Jokhang, ve kterém se nachází nejvzácnější vyobrazení Buddhy v celém Tibetu.

Poté se projdete ulicí Barkhor Street, která je také známá jako poutní cesta.

Strava: Snídaně, oběd
Ubytování: Lhasa

8. den Přesun do Gyantse

Ráno se vydáte do Gyantse. Cestou budete míjet jezero Yamdrok-Tso, které je dlouhé přes 72 km. Jezero je obklopeno spoustou zasněžených vrcholků a přitéká do něj nesčetně potůčků. Městečko Gyantse se nachází přibližně 90 km západně od jezera. Ještě než do něj však dorazíte, zastavíte se na ledovci Karuola Glacier.

Do Gyantse dorazíte v pozdním odpoledni. Zde navštívíte chrám Kumbum Pagoda a klášter Pelkor Monastery, který je proslulý svým buddhisticko-tibetským uměním. Obě stavby pocházejí z 15.století.

Strava: Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: Gyantse

9. den Shigatse

Ráno se vydáte do Shigatse, kde navštívíte hlavní zdejší památku, klášterní komplex Tashilhunpo Monastery. Je to sídlo Panchen Lamy, nejvyššího lamy hned po Dalai Lamovi. Tento komplex byl postaven roku 1447 a ve své době zde žilo přes 4 tisíce mnichů. Dnes jich zde žije pouhých 600. Zajímavá je především gigantická socha Buddhy (vysoká téměř 27 metrů), která se nachází v chrámu Maitreya. Klášterní komplex je také proslulý díky svému sálu Grand Hall, kde se nachází bohatě zdobená hrobka 4. Panchen Lamy. Hrobka obsahuje 85 kg zlata a spoustu drahých šperků.

Strava: Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: Shigatse

10. den Shigatse, Tingri

Po snídani navštívíte klášter Sakya Monastery, který je proslulý jako druhý Dunhuang, díky své obrovské sbírce tibetských buddhů.

Poté se vydáte na cestu do Tingri.

Strava: Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: Tingri

11. den Mount Everest Base Camp

Dnes vás čeká úchvatný zážitek. Vydáte se přímo k nejvyšší hoře světa, Mount Everestu, kde se podíváte do základního tábora, odkud se vydávají na vrchol horolezecké expedice. Tato základna se nachází ve výšce 5 000 metrů nad mořem a je přístupná automobilem po silnici.

Navštívíte ledovec Rongbu, který je jedním z největších ledovců na Mount Everestu. Ledovec pokrývá plochu 1500 metrů čtverečních a táhne se do délky 26 km. Ledovec je zařazen mezi 6 nejkrásnějších ledovců v celé Číně.

Strava: Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: Tingri

12. den Zpět do Shigatse

Ráno vyjedete zpět do Shigatse. Cestou si můžete užívat úchvatných scenérií. V Shigatse přenocujete.

Večer vás čeká večeře na rozloučenou.

Strava: Snídaně, oběd, večeře
Ubytování: Shigatse

13. den Lhasa a odlet zpět

Ráno vyjedete z Shigatse zpět do Lhasy, kde nasednete na letadlo a vydáte se zpět domů.

Strava: Snídaně

Cena zájezdu na osobu (osoba ve dvoulůžkovém pokoji)

Cena pro jednu osobu včetně DPH: od 109.380 Kč

  • Cena zájezdu zahrnuje:
  • Cena zájezdu nezahrnuje:

Mapa pobytu

Kontaktujte specialistu

Martina Vachelova

Bla bla bla

E-mail

martina@unitravelgroup.cz

Telefon

+420723808452

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.