Argentina: golf, kultura, víno a vodopády Iguazu!

Argentina / Argentina

Vydejte se s námi za poznáváním Argentiny. Tato překrásná země leží na jihu Jižní Ameriky a sousedí s Brazílií, Chile, Bolívií, Paraguayí, a Uruguayí. Hlavním městem je Bueonos Aires. Úředním jazykem je španělština a platí se zde místním pesem.

Pro Argentinu je typické vášnivé tango, vynikající kuchyně (argentinské steaky), skvělé víno z vinařských oblastí, hory, a v neposlední řadě také nádherné vodopády Iguazu! Golf je zde opravdovým zážitkem - golfová hřiště jsou velmi kvalitní a nabízí dech beroucí výhledy.

Program vás nejprve zavede do hlavního města Buenos Aires, které důkladně poznáte, a také zde shlédnete typickou a ohnivou tango show! Poté přeletíte do Salty, kde budete mít možnost okusit pravý argentinský venkov - španělské haciendy, nekonečné vyprahlé pláně, či malebnou vinařskou oblast Cafayate. Zlatým hřebem zájezdu je návštěva majestátních vodopádů Iguazu, které kandidují na zařazení do novodobých 7 divů světa, a jsou beze sporu nejkrásnější a největší na světě!

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

12 nocí / 13 dní

Strava

Snídaně

Cena

od 99.220 Kč

Program zájezdu (lze dle přání upravit)

1. den Přílet do Buenos Aires

Přílet do Buenos Aires a uvítání na letišti. Váš osobní řidič vás zaveze do hotelu Loi Suites Recoleta Hotel, nejkvalitnějšího 4* hotelu ve městě, v perfektní lokalitě.

Odpoledne máte volno, můžete odpočívat a relaxovat po dlouhém letu, nebo se vydat na procházku po městě.

2. den Prohlídka Buenos Aires a golf

Po snídani se vydáte na 3 hodinovou prohlídku města s vlastním průvodcem. BUENOS AIRES je okouzlující město, kde se prolínají vlivy evropských měst. Čekají na vás krásné procházky, bulváry, parky, velkolepé budovy, kavárny, muzea a kostely shromážděné ve 26 čtvrtích, a každý z nich má svoji osobitost a styl. Severní část se podobá nejelegantnějším částem Paříže, oproti tomu May Avenue se svými nesčetnými kavárnami oživuje atmosféru madridského Gran Via. Stinné ulice Belgrano připomínají Londýnské předměstí, kouzelné Naples se zase odráží v hlučné a barevné čtvrti La Boca.

Po prohlídce máte příležitost okusit vynikající místní kuchyni v jedné z mnoha restaurací.

Po obědě se přesunete na golfové hřiště Estancias del Pilar. Toto 18 jamkové hřiště bylo navrženo společností "American Golf course Design", což je celosvětově známá společnost, podepsaná pod nejvýznamnějšími hřišti světa. Hřiště má přes 7 000 yardů a má za cíl vyvolat v hráčích všech úrovní potřebu strategické hry, spíše než pouhých dlouhých a přímých ran. Je také známo svou neskutečnou krásou a malebností – má více než 11 přírodních překážek obklopených bujnou zelení, a navíc minimálně jednou během hry budete přecházet říčku Arroyo Lujan.

3. den Volno nebo volitelné výlety

Snídaně v hotelu a celý den volno na aktivity dle přání (odpočinek / procházky / golf / výlety):

VOLITELNÝ VÝLET: Den na ranči (190 USD / osoba)
cena zahrnuje privátní transfer s vaším řidičem, rančové aktivity a barbecue oběd
Celodenní výlet vás zavede na divoký západ. Budete mít příležitost zažít typickou “fiesta gaucha”, neboli gaucho párty na tradičním ranči argentinského venkova. A co to jsou gauchos? Řekněme, že jihoamerická verze kovbojů... obývají argentinské pláně u Santa Susany. Čeká vás nezapomenutelný den plný zábavy, nabitý rančovými aktivitami jako jsou zábavné jízdy na koních, tradiční venkovská show, barbecue oběd a samozřejmě výborné místní víno!

VOLITELNÝ VÝLET (VEČER): Tango show s večeří (od 96 USD / osoba)
Ohnivé tango je symbolem Argentiny. Kde jinde můžete pozorovat větší vášeň a dokonalost pohybu než v zemi, kde tango vzniklo? Původně byl tento tanec určen pro nevěstince, následně se však rozšířil i do okolních zemí. Dnes je předváděn v nejprestižnějších tanečních sálech po celém světě.
*Vstupenky: Na výběr je několik druhů vstupenek, od standardních, až po VIP. Lze zakoupit pouze vstupné na show, nebo show s večeří (u obou variant jsou zahrnuty nápoje).

4. den Golf

Po snídani se přesunete na golfové hřiště La reserva Cardales Golf.

Toto hřiště s parem 72 měří přibližně 6 700 yardů a je velmi dobře vyváženo. Je dobrou kombinací dlouhých a krátkých jamek, které pocvičí hráčskou sílu a inteligenci. Na toto hřiště zavítala v roce 2014 latinskoamerická PGA Tour. Přírodní charakteristiky hřiště tvoří ideální podmínky pro požitek ze hry – zejména je to svažitý terén, les a potok El Pescado. Posledních 6 jamek je situováno v nejvyšší a nejsvažitější části hřiště a je obklopeno letitými stromy. Pár slepých výstřelů, listnaté stromy a strategicky umístěné bunkery vás přinutí pečlivě zvážit každou ránu a využít všechny hole v bagu.

5. den Přelet do Salty a Cafayate

Po snídani vás řidič odveze na letiště, odkud poletíte do městečka Salta na severozápadě Argentiny (odlet v 10:30 hodin, přílet do Salty v 12:45).

Salta nabízí pro každého něco - od vyprahlého a chladného pohoří And a Puna, až po subtropické horké džungle a úrodná údolíčka s řekami. Památky jsou zde opravdu nesčetné – starověké Diaguita-Calchaqui připomíná dobu prastarých Inků, nebo památky z doby španělského kolonialismu a válek o nezávislost. Vlivy prastarých civilizací se dodnes projevují v architektuře místních vesniček a měst.

Po příletu uvítání na letišti a následuje cesta autem 4x4 do Cafayate – slavné vinařské oblasti.

Oblast Cafayate s nadmořskou výškou 1 750 m.n.m. je jednou z nejvýše položených vinic na světě a je rájem pro milovníky vín. Zdejší podnebí vytváří skutečně vynikající podmínky pro růst sladkého vína s výraznou ovocnou chutí (díky kombinaci místních teplot a vlhka). Z takových podmínek vzniká proslulé víno Torrontés. Jak budete poznávat místní krajinu, městečka, domy, ale hlavně místní obyvatele, tuto oblast si zamilujete a rázem pochopíte, proč se jí přezdívá "Argentinské Toskánsko".

Do malebného Cafayate dorazíte večer a ubytujete se v hotelu Patios de Cafayate – úchvatné španělské haciendě ve vinařství El Esteco Winery.

6. den Golf

Po snídani vás řidič zaveze na golfové hřiště Estancias de Cafayate.

18 jamkové hřiště s parem 72 bylo vytvořeno uznávaným designérem Bobem Cuppem. Je vybudováno mezi vinicemi, potoky a písečnými dunami. Je ideálním místem k procvičení greenů a bunkerů, stejně tak jako k zážitku ze hry. Z každé jamky se skýtají panoramatické výhledy na okolní pohoří And.

7. den Quebrada de las Conchas

Po snídani v hotelu se můžete těšit na 3 hodinovou túru do Quebrada de las Conchas.
V této úžasné části zeměkoule je prostě dokonalá topografie - k vidění zde jsou mnohobarevné sklaní sloupy, porosty obřích kaktusů, minerální jezera a solné pláně.

8. den Vinice s ochutnávkou vín

Dopoledne máte volný čas na procházky po okolí, volitelný výlet, či na další golf na hřišti La Estancia de Cafayate.

V brzkých odpoledních hodinách se přesunete do vinic Piatelli Vineyard na návštěvu s ochutnávkou vín. Jak již bylo naznačeno, Cafayate je srdcem vinařského regionu Salta a je proslulé svým vínem Torrontés. Dnes budete mít příležitost poznat toto víno blíže - uvidíte jak se pěstuje, kde se vyrábí, a také ho ochutnáte!

Ve vinařství máte prostor k obědu a po prohlídce se vydáte zpět do Salty. Ubytování v hotelu Design Suites Hotel (luxusní 4* hotel situovaný v srdci historického města).

9. den Salinas Grandes, Humahuaca Gorge

Po snídani odjezd do Salinas Grandes - výlet nazvaný "Going around the heights".

Ze Salty se nejprve vydáte směr Tastil Ruins. Cestou budete míjet malebné městečko San Antonia de los Cobres. Po 2 hodinách jízdy zastavíte na oběd a krátkou prohlídku města. Cesta bude pokračovat přes jednu z nejvyprahlejších oblastí Argentiny. Pak konečně dorazíme do Salinas Grandes v provincii Jujuy, což je oblast typická těžišti soli (Great Salt Flat). Dále pokračujeme dolů a přijedeme do Purmamarca, jednoho z typických městeček Humahuaca Gorge s charismatickou barevnou skálou Seven Colors Hill a malými domečky. Po krátké návštěvě města San Salvador de Jujuy se vrátíme zpět do Salty.

10. den Golf a přelet do Iguazu

Snídaně v hotelu a přesun na golfové hřiště Salta Polo Golf. Hřiště bylo založeno v polovině dvacátých let a nabízí úzké fairwaye, drsnou trávu a úchvatný porost borovic a stromů pacara (typický "saltský" strom s tvrdým dřevem).

Máte možnost se osprchovat a naobědvat v golfové klubovně, a poté vyrazíte na letiště, odkud přímým letem poletíte do Iguazu (odlet ze Salty v 18:55, přílet do Iguazu v 20:55).

11. den Vodopády Iguazu

Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku jedinečných vodopádů Iguazu (argentinská strana vodopádů).

Vodopády Iguazu vytváří jednu z nejkrásnějších přírodních show na světě. Nachází se na řece Iguazu, která představuje přírodní hranici mezi Argentinou a Brazílií. Vodopády jsou vyšší, mohutnější a mnohem krásnější než Niagárské vodopády v USA a Viktoriiny vodopády v Africe. Díky soustavě mostů postavených na řece, můžete procházet přímo pod nimi. Iguazu sou součástí národního parku, kde lze spatřit tukany, papoušky, rorýse a nesčetné množství pestrobarevných motýlů.

V současné době se uchází o zařazení mezi novodobých 7 přírodních divů světa. Jsou tvořeny více než 275 samostatnými vodopády a rozprostírají se na celkové ploše 3 km (šířka), přičemž dosahují výšky 80 metrů. Každou sekundu proteče vodopády neuvěřitelných 450.000 galonů vody (přes 1,7 milionu litrů).

Nejvíce impozantní část vodopádů se nazývá Garganta do Diabo (ďáblův chřtán). Zde jsou vodopády vyformovány do tvaru písmene U, širokého 150 metrů a dlouhého 700 metrů. Zde nasednete na speciální loďku, která vás zaveze přímo pod vodopády – nezapomenutelný zážitek, během kterého získáte velmi blízký (a mokrý) kontakt s vodopády :)

Video: https://youtu.be/SyK1xtJgUf8

12. den Vodopády Iguazu a golf

Snídaně v hotelu a poté vás řidič zaveze na golfové hřiště Iguazu Golf, které leží na brazilské straně vodopádů. Golfové hřiště bylo kompletně zrenovováno (a modernizováno) v loňském roce. Má 18 jamek a velikost 7 080 yardů.

Odpoledne navštívíte brazilskou stranu vodopádů Iguazu. Čekají vás panoramatické výhledy. Navečer transfer zpět do hotelu.

13. den Odlet zpět do ČR

Nasnídáte se a poté vás řidič zaveze na letiště Iguazu, odkud odlétáte zpět do ČR.

Ceník 2015

Cena pro jednu osobu včetně DPH: od 99.220 Kč

  • Cena zájezdu zahrnuje:
  • Cena zájezdu nezahrnuje:

Detailní rozepsání zahrnutých položek

V Buenos Aires
- 4 noci v hotelu Loi Suites Recoleta resort 4*+
- Snídaně
- Veškeré pozemní transfery klimatizovaným vozem s vlastním řidičem-průvodcem
- 2x golf (1x La Reserva Cardales, 1x Estancias del Pilar), vč. golf carts

V Cafayate
- 3 noci v hotelu Patios de Cafayate 4*+
- Snídaně
- 1x golf (Estancias de Cafayate), vč. golf carts
- Ochutnávka vín v Piatelli Vineyard
- Soukromý trekkingový výlet do Quebrada de las Conchas
- Veškeré pozemní transfery klimatizovaným vozem s vlastním řidičem-průvodcem

V Saltě
- 2 noci v hotelu Design Suites Salta 4*+
- Snídaně
- Celodenní výlet na Great Salt Flat and Humahuaca Gorge
- Veškeré pozemní transfery klimatizovaným vozem s vlastním řidičem-průvodcem
- 1x golf (Salta Polo), vč. caddie a zapůjčení holí

V Iguazu
- 3 noci v hotelu Loi Suites Iguazu 5*
- Snídani
- Celodenní návštěva vodopádů Iguazu (Argentinská strana)
- Zážitek na lodi u vodopádů
- Půldenní výlet na vodopády (Brazilská strana)
- Vstupné do národního parku
- 1x golf (Iguassu Golf), vč. golf carts
- Veškeré pozemní transfery klimatizovaným vozem s vlastním řidičem-průvodcem

Mapa pobytu

Kontaktujte specialistu

Martina Vachelová

Minulost nemůžeme ovládat, ale co můžeme ovládat, je to, kam se vydáme příště.

E-mail

martina@unitravelgroup.cz

Telefon

+420 723 808 452

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.