The Fortress - Galle

Srí Lanka / Srí Lanka

Destinace

SRÍ LANKA:

Srí Lanka, přezdívaná také perla Indického oceánu. Nachází se těsně u rovníku, jihovýchodně pod Indií. Je to neuvěřitelně pestrá země, kde si snad každý přijde na své. Vyznačuje se zejména: nádhernými písečnými plážemi se zlatým jemným pískem, velmi teplým mořem, spoustou tropické zeleně, exotickými zvířaty (sloni, leopardi, makakové, chameleoni, spousta druhů ptáků...). Běžně zde můžete spatřit mořské želvy, velryby či delfíny (zejména na jihu a jihozápadě ostrova. Srí Lanka je buddhistická země - buddhismus zde má velmi dlouhé a pevné kořeny. Jako důkaz je spousta charismatických buddhistických chrámů, kde lze ještě dodnes spatřit typické mnichy v rudém rouchu.

Ve vnitrozemí je terén spíše hornatý, přinášející příjemné ochlazení (například v oblasti Nuwara Eliya, která je posetá nekonečnými čajovými plantážemi a vodopády). Ujít si také nemůžete nechat adrenalinový rafting uprostřed džungle! Shrneme-li to, na Srí Lance na vás čekají nádherné pláže, překrásná příroda, zajímavé historické památky, a velmi milí a srdeční lidé...

GALLE
Město Galle je stará pevnost pocházející z holandského koloniálního období. Holanďany byla postavena v 17. století a dnes zaujímá většinu výběžku, na kterém se rozkládá starší část Galle (zapsaného v UNESCO). Je také bohatou směsí různých stylů a kultur, které se v Galle během staletí vystřídaly. Z hradeb pevnosti je krásný výhled na moře a oceán. Pevnost je i dnes stále živým místem, kde bydlí lidé, jsou tu restaurace, kanceláře a obchody.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Strava

Polopenze

Hotel

The Fortress - Galle

Tento luxusní plážový rezort je členem Small Luxury Hotels of the World (SLH). Nachází se asi 2 hodiny jízdy autem od letište, v jižní části ostrova, přímo u dlouhé písečné pláže a nabízí luxusní ubytování v prostředí mísícím moderní a koloniální architekturu. Od města Galle je hotel vzdálen asi 10 minut jízdy autem. Hotel má celkem 53 pokojů. Všechny pokoje jsou klimatizované a mají vlastní balkon. Jsou dobře vybaveny, mimo jiné i TV s plochou obrazovkou a minibarem. K dispozici je venkovní bazén a Wi-Fi v hotelu zdarma. Hosté mohou relaxovat v ájurvédském salonku a dopřát si různé masáže nebo lázeňské procedury. Pro chvíle odpočinku je hostům v hotelu k dispozici také sauna a vířivka. Přímo u hotelu je také přírodní mini zátoka, která je ideální pro bezpečné koupání třeba v případě velkých vln. Ve zdejších restauracích si hosté mohou pochutnat na pravých srílanských specialitách i jídlech středomořské kuchyně. Je to jeden z největších hotelů na jižním a západním pobřeží Srí Lanky a je členem prestižních Leading Hotels of the World.

Typy pokojů
Fortress Residence
Ocean Loft
Beach Splash Room
Beach Room
Ocean Room
Fortress Room

Stravování

V tomto hotelu můžete očekávat jen prvotřídní kuchyni, připravovanou těmi nejlepšími šéfkuchaři. Podávána jsou jak mezinárodní, tak místní jídla, doprovázená kvalitními víny. Resort nabízí 2 druhy restaurací. První nabízí středozemní kuchyni, srílanské pokrmy, nebo indické Tandoori speciality a zatímco druhá vás nadchne unikátním vinným sklípkem a výborným jídlem v úchvatném prostředí.

Relaxace a zdraví

Kromě pláže, bazénu, či procedur v místním spa centru, si můžete dopřát: tenis, stolní tenis, potápění, stolní hry, nebo jógu.

Výlety

Srí Lanka má pestrou historii a proto hotel organizuje mnoho výletů za poznáním kulturních a historických krás.
Navštívit můžete jedinečné deštné pralesy, unikátní říční safari, komplex vodopádů nebo slonní sirotčinec. Jedním z největších lákadel, této země je safari v džungli národního parku Yala, který patří k těm největším na tomto ostrově. Pozorovat zde můžete mj. slony, leopardy, opice a nepřeberné množství ptáků.

Cena za 1 noc od 5.590,- / osoba

Výše uvedená cena je pouze orientační. Cena zájezdu se mění v závislosti na těchto proměnných:

  • aktuální kurz cizí měny
  • vámi zvolený transfer (VIP transfer, pronájem auta na celý pobyt, minivan...)
  • vámi zvolený typ pokoje
  • vámi zvolený termín dovolené
  • počet osob (zaplatíte méně, sdílí-li auto a pokoj více osob)
  • cena letenky (mění se na denní bázi podle aktuální obsazenosti letu a ceny paliva)
  • speciální nabídky (hotel poskytne slevu při včasné rezervaci, dlouhém pobytu, nebo sezónní nabídky)

Každý z vás je originál, a každý má jinou představu o vysněné dovolené. My jsme tu od toho, abychom vám vaše představy splnili! Kontaktujte nás pomocí formuláře níže, nebo na email office@unitravelgroup.cz. My vaši zprávu uvidíme hned a obratem vás kontaktujeme.

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.