Amilla Fushi - Unikátní luxus

Maledivy / Baa Atoll

Destinace

Maledivy jsou souostroví s více než tisíci malinkými panenskými ostrovy lemovanými idylickými písečnými plážemi, tropickým palmovým porostem, a průzračně čistými lagunami s úchvatnými korálovými útesy a bohatým podmořským životem... Ostrůvky jsou rozesety do 19 atolů (osídlen je pouze zlomek ostrovů).

Úchvatný resort Amilla Fushi se nachází v atolu Baa, na vlastním ostrůvku. S délkou 1,2 km a šířkou 300 m se tento ostrov řadí těm k větším na Maledivách (většina ostatních ostrovů ani 1 km nedosahuje). Hosté mají dvě možnosti dopravy z hlavního mezinárodního letiště na Amilla Fushi. Přepravujete-li se za denního světla, nejkrásnější zážitek vám připraví hydroplán. Let hydroplánem trvá přibližně 30 minut a díky nízké letové výšce můžete pod sebou během letu pozorovat nádherné scenérie tyrkysových lagun. Hledáte-li dopravu po setmění, potěší vás domestic let (zároveň se jedná o levnější variantu). Je operován menším letadlem s přibližně 40 sedadly. Let trvá 15 minut (přistanete na nedalekém ostrově, odkud vás na Amilla Fushi doveze loď). Tento domestic let operuje každou půl hodiny, i přes noc.

Samotný Baa atoll je unikátní v tom, že je to jediný atoll, který je kvůli svému podmořskému parku zařazen do světového dědictví UNESCO! Hosté hotelu mají tak jedinečnou šanci pozorovat nedotčený podmořský život s úchvatnými korály a mnoha druhy rybek.

Je důležité si uvědomit, že vedení hotelu nesmí žádným způsobem odstraňovat UNESCEM chráněné přírodní korály v moři a u pláže. Na první pohled by se někomu mohlo zdát, že moře u pláže je "zanešené". Jedná se však o korály, které jsou měkké a příjemné na dotek, dá se mezi nimi bez omezení procházet a rozhodně nijak nenarušují čistotu moře, ani viditelnost podmořského života. Většina hostů má tyto korály v oblibě. Je třeba je vnímat jako nedílnou součást přírodního bohatství místní laguny a jako důkaz autenticity.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Strava

Polopenze

Hotel

Doporučujeme shlédnout podrobné video, které vám pomůže udělat si živý obrázek o celém prostředí tohoto unikátního resortu: https://youtu.be/I1F3e7f9dNM

Tento luxusní pětihvězdičkový resort je otevřen od prosince 2014, můžete tedy čekat moderní a nové interiéry, a perfektní servis. Při navrhování resortu brali architekti v potaz každý detail, a poučili se z chyb ostatních. Předtím, než se pustili do konstrukce resortu, důkladně studovali přání a potřeby svých budoucích klientů. Výsledkem je řada nadstandardních služeb a vybavení. Níže nám dovolte zdůraznit ty hlavní:

  • Ubytování v samostatně stojících vilách, každá vila má vlastní bazén!
  • Všechny vily jsou velmi prostorné. Nejmenší vila nabízí plochu 200 m2! (ta největší má neuvěřitelných 3000 m2 a 8 ložnic!)
  • Pokojová služba (donáška jídel přímo do vaší vily) zde funguje zcela zdarma, i bez tzv. tray charge poplatku
  • V každé vile najdete vlastní minibar se zásobou drinků, vlastní "vinný sklípek" a domácí kino
  • Základním typem stravy v resortu je polopenze. Všechna jídla jsou servírována á la carte (žádný bufet, ani během snídaní).
  • Hosté se mohou v rámci polopenze stravovat v jakékoli z 5 restaurací (zahrnuto v ceně)! Přičemž hotel má celkem 6 restaurací, tedy pouze 1 není zahrnuta.
  • Hosté mají denně na pokoji zdarma 2 láhve vody. Zdarma je také neperlivá voda v restauracích během jídel!
  • Každý host má během svého pobytu exkluzivně k dispozici svého butlera, který mu kdykoli splní jakékoli přání
  • Na ostrově je obchod s potravinami, kde si můžete zakoupit jídlo, pití, nebo třeba opalovací krém za lokální ceny! Nemusíte se tedy bát, že si během své dovolené budete nuceni kupovat vše za předražené hotelové ceny, jak je tomu ve většině ostatních resortů.
  • Rodiny s malými dětmi potěší služba hlídání dětí zcela zdarma! Můžete si tak vychutnat romantické chvíle jen pro sebe...

V Amilla Fushi máte na výběr z mnoha typů vil. Rádi vám poradíme, jaký typ je pro vás nejvhodnější! Nejzákladnější vila je Lagoon House, postavená na kůlech přímo nad hladinou moře. Kromě toho jsou zde k dispozici 1-, 2-, 4-, 6-, a 8- ložnicové vily a rezidence. Rádi bychom upozornili na unikátní Tree House... Je to prostorná vila s dvěma ložnicemi a dvěma koupelnami, postavená uprostřed bujné zeleně, ve výšce 12 metrů nad zemí! Je ideální pro rodinu s odrostlými dětmi, nebo pro skupinu přátel, a nabízí absolutní soukromí pryč od zraků ostatních hostů...

Stravování

Jídlo, to je aspekt vašeho pobytu v Amilla Fushi, na který budete ještě dlouho vzpomínat! Šéfkuchařem je tu totiž pan Luke Mangan, jeden z nejznámějších nejopěvovanějších australských šéfkuchařů! Učil se od těch nejlepších... Měl tu čest pracovat v restauraci Waterside Inn (oceněna 3 Michelinskými hvězdami), a nyní sám vlastní několik vyhlášených restaurací. Luke je mistr v neotřelých kombinacích - zde se projevuje jeho vzdělání od francouzské kuchyně, se kterým se snoubí asijské vlivy.

Abyste mohli patřičně ocenit a vychutnat si Lukovo kuchařské umění, nabízíme ubytování se zahrnutou polopenzí. A co je na resortu úžasné? Stravování zde probíhá vždy formou á la carte - vždy s osobním servisem a přístupem. V polopenzi je zahrnuto stravování v 5 různých á la carte restauracích, abyste měli příležitost ochutnat různorodé pokrmy z nejrůznějších částí světa. Žádné jídlo v Amilla Fushi nebude nudné, či stereotypní!

*Nápoje nejsou zahrnuty v polopenzi, kromě neperlivé vody - ta je v restauracích zdarma.

Sport a night life

Co se týče aktivit, na Amilla Fushi se určitě nudit nebudete. Hlavním lákadlem je tu beze sporu neporušená příroda, nádherné pláže s jemným bílým pískem, a mělké průzračné laguny s unikátním podmořským životem. Okolí resortu je ideální na plavání (díky místnímu korálovému útesu zde je klidná hladina moře), a na šnorchlování (místní korálový útes je zařazen mezi památky UNESCO).

V určitých sezónách lze v okolí hotelu spatřit žraloky obrovské, či manty!

Na ostrově je specializované potápěčské centrum, kde si můžete objednat lekce potápění s přístrojem, nebo zajímavé výlety za potápěním. V blízkém okolí se nachází úchvatná zajímavost - tzv. blue hole, kterou se dostanete do jedinečného podmořského jeskynního systému.

V resortu si můžete objednat nejrůznější výlety - zejména výlety lodí na okolní opuštěné ostrůvky, výlety za potápěním, či rybařením. K dispozici jsou i vybrané motorizované a nemotorizované vodní sporty (informujte se u svého butlera).

Relaxace a zdraví

Ti, kteří holdují lázním budou nadšeni z hotelového SPA. Kromě masáží si zde můžete dopřát nejrůznějších zkrášlovacích, relaxačních či odzdravných procedur... Využívány jsou kosmetické přípravky pečlivě vybraných značek.

Pánové budou nadšeni speciálním pánským salonem!

SPECIÁLNÍ NABÍDKA -40%

Speciální nabídka, cena na osobu od: Ocean Reef House (250 m2)
polopenze
1.6. - 30.9. 15.300 Kč

Speciální nabídka 1.6. - 30.9.

Pro pobyty v termínu 1.6. - 30.9. mohou hosté uplatnit slevu ve výši 40% z ceny ubytování, a zdarma upgrade do polopenze. Obě slevy jsou již zahrnuty ve výše uvedené ceně. Ceny ubytování ve vyšší kategorii vily jsou na vyžádání. Cena nezahrnuje transfer hydroplánem, zpáteční letenku a cestovní pojištění.

Letenka na Maledivy se většinou pohybuje okolo 16.000 - 20.000 Kč.

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.