Aktualizovaný přehled podmínek vstupu do zemí EU a exotických destinací

Aktualizovaný přehled podmínek vstupu do zemí EU a exotických destinací

ŘECKO

Pravidla pro vstup:
- na základě rozhodnutí řecké vlády musí s platností od 28. 9. všichni cestující z České republiky předložit při vstupu do Řecka negativní výsledek testu na COVID-19 (vydaný nejdříve 72 hodin před plánovaným příletem do Řecka). Našim klientům proplácíme plnou částku za provedený test, a to až do výše 1 800 CZK/test. Stačí, když nás do 14 dní od návratu do ČR požádáte o proplacení a doložíte platební doklad. Částka vám bude refundována v hotovosti nebo na bankovní účet.

BULHARSKO

Pravidla pro vstup:
- od 1. června 2020 je zrušen zákaz vstupu do Bulharska pro občany EU a zemí Schengenu, tedy i pro české občany. Česká vláda zařadila Bulharsko mezi „zelené země“ s nízkým rizikem přenosu koronaviru, takže je možné do Bulharska cestovat bez obav a nutnosti 14denní karantény, či povinného testu na koronavirus při návratu zpět do ČR.
Při vstupu do Bulharska je potřeba vyplnit prohlášení, které je k dispozici na letišti. Prohlášení si také můžete vytisknout a vyplnit dopředu.

KANÁRSKÉ OSTROVY

Pravidla pro vstup:
Před vstupem na Kanárské ostrovy není nutné podstupovat test na onemocnění COVID-19. Cestujícím může být po příletu změřena tělesná teplota, která nesmí překročit 37,4 °C.

V případě návratu do ČR po 13. září 2020 je však nutné test podstoupit nebo nastoupit povinnou karanténu z důvodu zařazení Kanárských ostrovů mezi oblasti s vyšším rizikem nákazy onemocnění COVID-19. Toto opatření Ministerstva zdravotnictví ČR je platné od 14. 9. 2020. Turisté, kteří od tohoto data přiletí z Kanárských ostrovů, se budou muset po návratu telefonicky ohlásit na krajské hygienické stanici příslušné k místu jejich bydliště. Následně budou muset absolvovat test na COVID-19 a o výsledku informovat krajskou hygienickou stanici do 72 hodin od vstupu na české území (nebo nastoupit desetidenní karanténu). Našim klientům proplácíme plnou částku za provedený test. Po příletu na pražské letiště pro vás bude připravena speciální odběrová sanitka, kde se můžete nechat otestovat. Toto mobilní odběrové stanoviště je určeno výhradně pro cestující z daného letu, takže se nemusíte obávat dlouhých front. Výsledek obdržíte do 24 hodin formou SMS zprávy. Na místě nic neplatíte. Další možností je nechat si proplatit náklady související s pořízením testu na COVID-19 na jiném odběrovém místě. Stačí do 14 dní od návratu do ČR požádat CK o proplacení a doložit doklad o zaplacení (do maximálně výše 1 800 CZK/test). Částka vám bude refundována v hotovosti nebo na bankovní účet.

MADEIRA

Pravidla pro vstup:
- každý návštěvník Madeiry musí podstoupit test na onemocnění COVID-19, a to buď nejdéle 72 hodin před příletem na ostrov, nebo až po příletu. Všichni cestující musí navíc po příletu podstoupit měření teploty bez ohledu na to, zda mají negativní test na COVID-19, nebo ne. V případě, že se necháte testovat až na letišti na Madeiře, jste povinni tak učinit do 1 hodiny po příletu. Test je zdarma. Po podstoupení testu můžete pokračovat na hotel, kde musíte vyčkat na oznámení výsledku testu (do 12 hodin) v karanténě na svém pokoji. V případě pozitivního výsledku testování budete vy i osoby, se kterými jste byli v přímém kontaktu, nuceni podstoupit ve státem určeném hotelu karanténu na náklady madeirské vlády až do okamžiku, kdy bude výsledek negativní (po 7 dnech se testuje znovu).
- všichni cestující na Madeiru musí vyplnit zdravotní formulář (tzv. Regional Health Authority’s form). Formulář je možné vyplnit elektronicky 48–12 hodin před odletem na webových stránkách krajského zdravotního úřadu, prostřednictvím webu letecké společnosti nebo v papírové formě až po příletu na letiště na Madeiře.

I PŘES SLOŽITOU MEZINÁRODNÍ PANDEMICKOU SITUACI ZŮSTÁVÁ NA MADEIŘE PRIORITOU OCHRANA OBYVATEL A NÁVŠTĚVNÍKŮ.

Nově vydané nařízení ohledně nošení roušek ve veřejných prostorech je doplněno několika výjimkami, které mají za cíl nesnižovat komfort obyvatel a návštěvníků při využívání venkovních prostor při odpočinkových nebo sportovních aktivitách.

POUŽITÍ ROUŠEK NENÍ VYŽADOVÁNO V TĚCHTO PŘÍPADECH:
Děti do 10 let
Lidé se speciálními potřebami nebo s hendikepem
Na pláži a koupalištím / s výjimkou prostorů toalet a šatem – zde se rouška vyžaduje
Při fyzické nebo sportovní aktivitě / je nutné dodržovat doporučené rozestupy 1,5 m
Rekreační sportovní aktivity v přírodě /opět nutnost dodržování rozestupů 1,5 m

SARDINIE

Pravidla pro vstup:
- aktuálně testy na COVID-19 nejsou nutné. Pro cestu na Sardinii je nutnost prokázat se negativním testem do 7. 10. 2020 pozastavena.
- všichni cestující na Sardinii musí vyplnit elektronický formulář (nejdříve 2 dny před odletem/odjezdem). Po odeslání formuláře obdržíte obratem e-mail s unikátním QR kódem, který je potřeba předložit při nástupu do letadla (nebo na trajekt na Sardinii).

TUNISKO:

Pravidla pro vstup:
- do Tuniska je možné cestovat bez povinnosti testování na koronavirus pouze v rámci organizované turistiky – tedy s cestovní kanceláří.
- ověřená informace k 24. 9.: osoby přijíždějící do Tuniska v rámci organizované turistiky (tedy s cestovní kanceláří) jsou osvobozeny od povinnosti předložit negativní test na koronavirus.

EGYPT

Vycestování z České republiky je možné. Egypt se počínaje 1. červencem 2020 otevřel mezinárodní turistice a byly obnoveny komerční lety.
Pravidla pro vstup:
- počínaje dnem 1. září 2020 mění Egypt nařízením premiéra režim vstupu pro všechny příchozí na území země. Nově je na všech místech vstupu zavedena povinnost předložit při vstupu do země negativní výsledek PCR-testu ne starší než 72 hodin. PCR-test je nově vyžadován i v letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Marsa Matrouh, Taba, Marsa Alam a nadále v hlavním městě Káhiře.
- letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Taba, Marsa Alam je možné podstoupit PCR-test přímo na letišti za cenu 30 USD.
- děti do 6 let jsou z povinnosti předložení testu vyloučeni a nemusejí PCR-test podstupovat!

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY:

Spojené arabské emiráty se otevřely mezinárodnímu turismu 7. července 2020. Aktuálně mohou turisté pobývat v emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah, Ajman, Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Emirát Abu Dhabi je pro turisty zatím nepřístupný.
Pravidla pro vstup:
- všichni cestující musí před odletem vyplnit formuláře "Quarantine & Treatment Declaration Form" a "Health Declaration Form". Osoby nad 12 let si musí stáhnout aplikaci COVID-19 APP (ke stažení pro iOS a Android).
- od 1. srpna 2020 musí mít všichni cestující, kteří přilétají do Spojených arabských emirátů z jakékoli destinace, včetně cestujících přestupujících v Dubaji, potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19, aby mohli být vpuštěni na palubu letu. Test musí být proveden maximálně 96 hodin před odletem. Tato podmínka se nevztahuje na děti mladší 12 let a cestující se středním nebo těžkým postižením. Je možné, že po příletu budete muset podstoupit další test na COVID-19. Jestliže budete testováni na letišti, musíte zůstat ve svém hotelu nebo v místě pobytu, dokud nebudete mít k dispozici výsledek testu. Pokud bude výsledek testu pozitivní, budete muset jít do izolace a dodržovat pokyny Dubajského zdravotního úřadu.
- pokud vláda SAE určila konkrétní laboratoř ve vaší výchozí zemi, musíte si opatřit potvrzení o provedeném testu z této laboratoře. Pokud konkrétní laboratoř stanovena není, využijte prosím akreditovanou laboratoř v zemi odletu. Seznam laboratoří ke stažení také zde: https://c.ekstatic.net/ecl/documents/health-screening documents/approved-laboratories.pdf. Pro české občany jsou určeny tyto laboratoře: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/. Pro občany Slovenské republiky nejsou určeny konkrétní laboratoře, tudíž klienti můžou využít akreditované laboratoře v zemi odletu nebo na Slovensku.
- je nezbytné mít sjednané cestovní pojištění pokrývající léčbu COVID-19 (pro lety spol. Emirates s odletem do 31. 12. 2020 je pojištění COVID-19 zdarma v ceně letenky).
- všichni cestující, kteří letí ze Spojených arabských emirátů do Evropy (nebo Velké Británie a dalších určených destinací), budou muset absolvovat test na COVID-19 nejvýše 96 hodin před odletem a při odbavení předložit potvrzení o výsledku testu.
- vzhledem k tomu, že SAE není zatím na zeleném semaforu, po vstupu do ČR je povinné kontaktovat krajskou hygienickou stanici dle místa pobytu, absolvovat test na území ČR a předložit výsledek testu krajské hygienické stanici do 72 hodin od vstupu nebo nastoupit karanténu. Do doby předložení výsledku testu platí zákaz volného pohybu po území ČR + povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest (roušky). Testování je možné také na letišti v Praze: https://www.prg.aero/testovani-covid-19.

OMÁN:

Destinace otevřena mezinárodnímu turismu od 1.10.2020. Omán, ale zatím nevydává víza, tudíž nelze vstoupit!
Pravidla pro vstup:
** Pro pobyty do 7 dní:
- povinnost cestovního pojištění s pokrytím nákladů na COVID-19
- před odletem do destinace povinnost registrace na: https://covid-19.moh.gov.om/#/traveler-reg.
- uhrazení poplatku 25 OMR za provedení PCR testu
- povinnost stáhnout si aplikaci Tarrasud+
- po příletu na letišti v Ománu podstoupení PCR testu (již uhrazeno předem)

** Pro pobyty na 8 a více dní
- povinnost cestovního pojištění s pokrytím nákladů na COVID-19
- před odletem do destinace povinnost registrace na: https://covid-19.moh.gov.om/#/traveler-reg.
- uhrazení poplatku 25 OMR za provedení PCR testu
- povinnost stáhnout si aplikaci Tarrasud+
- po příletu na letišti v Ománu podstoupení PCR testu (již uhrazeno předem)
- vyzvednutí náramku HMushrif, který je nutné mít po celou dobu pobytu na ruce
- podstoupení povinné 14ti denní karantény v destinaci
- pobyty nad 8 nocí platí pro všechny týdenní pobyty!!!

MAURICIUS:

Destinace otevřena mezinárodnímu turismu od 1.11.2020
Pravidla pro vstup:
- povinná 14ti denní karanténa. Karanténa je ve vybraných hotelech (na náklady klienta)
- rezervace karanténního hotelu přes: https://booking.mymauritius.travel
- nutnost předložit negativní PCR test ne starší než 5 dní před příletem do destinace
- nutnost podstoupit další 4 PCR testy na Mauriciu (po příletu, 2 testy během pobytu a poslední před odletem)
- doktor a zdravotní personál je dostupný v každém karanténním hotelu

REUNION:

Destinace otevřena mezinárodnímu turismu od 10.07.2020 (první lety od 1.9.2020).
Pravidla pro vstup:
- předložení PCR testu ne starší než 3 dny

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Pravidla pro vstup:
- negativní COVID-19 test ne starší než 5 dnů (od 15. 9. již test není vyžadován, po příletu do destinace bude probíhat pouze náhodné testování v podobě rychlého ambulantního testu, po návratu do ČR je však stále nutné podstoupit test nebo karanténu)
vyplnění zdravotního formuláře v letadle/po příletu
po celou dobu pobytu (kromě pobytu na pláži) je vyžadováno nošení roušek
Do 31. 12. 2020 jsou všichni hosté zdejších hotelů chráněni bezplatnou asistenční službou a zdravotním pojištěním financovaným dominikánskou vládou (kryje léčebné výlohy, testy na COVID-19, servis telemedicíny, výdaje na nezbytné prodloužení ubytování, změnu letu a další mimořádné náklady v případě nákazy COVID-19)

INDONÉSIE – BALI

Pravidla pro vstup:
- negativní COVID-19 test ne starší než 14 dnů v AJ (pro lety se spol. Emirates test ne starší než 96 hod. - je nutné předložit před nástupem na palubu, platí i pro let zpátky)
povinnost mít cestovní pojištění
registrace na stránce https://lovebali.baliprov.go.id
povinnost aktivovat si na telefonu/jiném zařízení GPS (Global Positioning System)
měření teploty po příletu

KEŇA

Pravidla pro vstup:
- negativní COVID-19 test (ne starší než 96 hodin)
vyplnění formuláře před odletem (na stránku je nutno pokračovat navzdory tomu, že hlásí "Not secure)"
měření teploty po příletu (nesmí přesáhnout 37,5 °C)

KUBA

Pravidla pro vstup:
- zatím neupřesněny

MALEDIVY

Pravidla pro vstup:
- od 10. 9. negativní COVID-19 test ne starší než 72 hodin (pro lety s Emirates je negativní COVID-19 test nutný před nástupem na palubu každého letu vč. zpátečního letu z Malediv - většinou lze testovat přímo na hotelu, pro konkrétní hotel si ověřte podmínky u svého prodejce)
- měření teploty po příletu
- vyplnění on-line zdravotního formuláře 24 hodin před příletem

SEYCHELLY

Pravidla pro vstup:
- občané ČR aktuálně nemají povolen vstup

SRÍ LANKA

Pravidla pro vstup:
- měření teploty po příletu

ZANZIBAR

Pravidla pro vstup:
- negativní COVID-19 test pouze, pokud ho vyžaduje letecká společnost (Emirates a flyDubai vyžadují negativní test ne starší 96 hodin při příletu i odletu z destinace)
- měření teploty po příletu a před odletem
- vyplnění zdravotního formuláře v letadle

PANAMA

Destinace otevřena mezinárodním turistům od 12.10.2020.
Pravidla pro vstup:
- negativní COVID-19 test ne starší než 48 hodin před příletem
- měření teploty, rouška povinná v prostorách letiště a ve veřejných prostorách
- https://www.visitpanama.com/information/travel-guidelines/

01. říjen, 2020