Whisky Tour - Skotsko

Skotsko / Velká Británie

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Mimo pevninu se Skotsko rozkládá na více než 790 ostrovech.
Hlavním a druhým největším městem Skotska je Edinburgh, který je jedním z největších evropských finančních center.
Nejvyšším pohořím je Skotská vysočina, nebo též Highlands, kde je i nejvyšší hora Skotska a zároveň celého Spojeného království Ben Nevis (1344 m nad mořem). Highlands leží v severní a severozápadní části Skotska, je vulkanického původu a je převážně kamenitý. Na tomto území se také nachází mnoho horských údolí a jezer. Klima je ve Skotsku, podobně jako v jiných částech
Spojeného království, ovlivněno Golfským proudem, který působí od západu, od Atlantského oceánu. V zemi panují mírné ale vlhké zimy a chladnější léta. Počasí bývá velmi proměnlivé a nezřídka se lze setkat s jasným svitem slunce, deštěm, kroupami i sněhem v jedné hodině.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

5 dní / 6 nocí

Strava

Snídaně

Cena

Cena za balíček od 30 400,- / osoba

Program zájezdu

1. den Přílet do Edinburghu

Kolem poledne přiletíte do skotského Edinburgu, půjčíte si auto a vydáte se do centra města, kde se ubytujete v hotelu Brooks. Poté máte půl dne volno, které můžete využít na prohlídku města.

2. den Edinburgh

Po snídani vás čeká prohlídka hradu Edinburgh, který je na seznamu UNESCO a je jedním ze světových symbolů Skotska. Hrad se nachází na vrcholu vyhaslé sopky a byl svědkem mnoha z určujících událostí skotské historie a dominuje jeho okolí po staletí. Návštěvníky uchvátí zejména svými nádhernými výhledy. Protože ke Skotsku neodmyslitelně patří whisky, tak se odpoledne vydáme do Scotch Whisky Experience. Zde budete mít prohlídku palírny a poznáte, proč je skotská whisky tak oblíbená a chutná. Najdete zde i největší světovou sbírku skotských whisky. Samozřejmostí je ochutnávka několikaletých whisky.

3. den Palírny whisky

Tento den je celý věnovaný návštěvě skotských palíren whisky.
Jako první navštívíte Auchentosshan Distillery, kde vás čeká prohlídka spojená s ochutnávkou whisky místních i sesterských palíren. Navíc si zde můžete zakoupit personalizovanou láhev s 12 let starou whisky Auchentosshan. Na obal si můžete nechat vytisknout třeba k výročí nebo jako památku na tuto cestu.
Druhá v pořadí je palírna Glengoyne, kde je hlavním lákadlem možnost, vytvořit si svou vlastní a nezaměnitelnou whisky, která odráží vaší osobnost. Svou whisky dostanete ve 200ml láhvi s etiketou a záznamem o vašem receptu. Samozřejmosti je prohlídka lihovaru a ochutnávka několika druhů těch nejlepších whisky.
Po prohlídce následuje cesta skotskou přírodou do krásném hotelu Kenmore Hotel.

4. den Jezero Lochness

Ke Skotsku jednoznačně patří i Lochnesská příšera, proto by byl hřích, nenavštívit toto tajemné a historkami opředené jezero obklopené nádhernou přírodou. Cesta k jezeru trvá asi 2 a půl hodiny a najdete zde několik pravých skotských hospůdek se svou nezaměnitelnou atmosférou a navštívíte výstavu, která mapuje hledání bájné lochnesské příšery. Poté se vydáte ještě více na sever do palírny Dalmore, která vás uchvátí už na první pohled svým okolím a kouzelnou přírodou. K závěru dne se vrátíte do hotelu Kenmore.
Zpáteční cestou to můžete vzít přes západní pobřeží, které je známé svou rozmanitou krajinou a úchvatnými výhledy.

5. den Palírny whisky

Po snídani se vydáte do palírny Aberfeldy, Palírna Aberfeldy byla založena společností John Dewar & Sons Ltd a whisky z ní je dodnes hlavní součástí míchaných whisky značky Dewar's. Údolí, ve kterém palírna leží, je proslulé velkou kolonií rezavých veverek, jež se dostaly i na etiketu whisky. Dále následuje cesta do palírny Tullibardine, která se nachází
v krásné přírodě. Lihovar je známý hlavně svým tradičním postupem výroby. Návštěvníkům tak ukazuje skutečný pohled na destilaci whisky, bez potřeby moderní a drahé výpočetní techniky. Poté je zastávka u hradu Stirling, který patří k těm nejkrásnějším dominantám ve Skotsku a v jeho okolí je několik významných míst, která upomínají na slavné bitvy. Poté návrat do Edinburghu, kde strávíte poslední den před odletem zpět do ČR.

6. den Odlet zpět do ČR

V ranních hodinách odlet zpátky do ČR.

Cena za balíček od 30 400,- / osoba

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Cena za balíček od 30 400,- / osoba

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • ubytování na 5 nocí se snídaní
 • letenku
 • veškeré vstupy zahrnuté v programu (vč. ochutnávky +
  prohlídky)
 • pronájem vozidla
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • cestovní pojištění Allianz (284,-/osobu)
 • připojištění zapůjčeného vozidla
 • pohonné hmoty k zapůjčenému vozidlu

Brooks Hotel
Hotel má výhodnou polohu v rámci města, jen pár kroků od ulice
Princess Street. Součástí hotelu je krásné nádvoří s příjemným
posezením a dokonalým výhledem na město Edinburgh. Tento krásný, moderní a stylový hotel nabízí svým hostům ubytování v příjemném typickém anglickém prostředí.

Kenmore Hotel
Za tradiční skotskou fasádou Kenmore Hotelu najdete individuálně zařízené pokoje, které vás přímo vybízejí k odpočinku. Příjemné prostředí, krásná příroda a luxusní ložní prádlo vás pohltí a zaručí vám dokonalý a ničím nerušený spánek. Hotel patří k těm nejstarším ve Skotsku a má své nezaměnitelné kouzlo. Možná právě proto si Rabbie Burns toto místo tak oblíbil a složil zde několik básní.

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.