Seychely na vlnách Indického oceánu

Seychely / Seychely

Seychely jsou jedinečné, výjimečné a dechberoucí. Celkem 115 rajských ostrovů, které oplývají tyrkysovými lagunami, pohádkovými plážemi s běloskvoucím pískem a bujnou zelení, obývají mnohé druhy zvířat a rostlin, které nikde jinde na světě nenajdete. Největším lákadlem je však naprostý klid, čistota a nedotčenost tohoto nádherného světa.

Plavba je ideální pro milovníky potápění, protože nabízí mnoho příležitostí k potápění na krásných a výjimečných místech. Zajišťujeme také vstupní kurzy pro začátečníky.

PLACHTĚNÍ
S.V. Sea Shell a Sea Pearl nabízí příležitost pro milovníky plachtění na tradičním holandském Topsail škuneru. Díky kvalitní výbavě a velké ploše plachet může být poháněna za jakéhokoliv počasí.

POTÁPĚNÍ
Nejlepší potápěčské lokality ve vnitřních a vnějších ostrovech Seychel. Loďe jsou vybaveny hostit až 16 potápěčů s flexibilním itinerářem. Posádku tvoří řada kvalifikovaných potápěčů se znalostí Indického oceánu. Na palubě je dostupné 18 x 12L lahví, 2 kompresory, různé velikosti obleků, 8 plně vybavených souprav pro potápěče k pronájmu

ŠNORCHLOVÁNÍ
VODNÍ SPORTY

Jachta S.V. SEA SHELL
* plně klimatizované kabiny s umyvadlem
* 4 kabiny = 1 dvoulůžková postel + 1 palanda + 1 babycot
* 1 kabina = 1 dvoulůžková postel + 1 palanda
* 1 kabina = 2 jednolůžkové palandy
* 2 kabiny = 3 jednolůžkové palandy
* 3 sprchy / 4 toalety / 1 sprcha na palubě
* TV, DVD, stereo, výrobník ledu, pračka, sušička

Jachta S.V. SEA PEARL
* plně klimatizované kabiny s umyvadlem
* 2 kabiny = 1 dvoulůžková postel + 1 extra
* 4 kabiny = 1 dvoulůžková postel + 2 extra
* 2 kabiny = 3 jednolůžkové postele
* 3 sprchy / 4 toalety / 1 sprcha na palubě
* TV, DVD, stereo, výrobník ledu, pračka, sušička

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

7 nocí / 8 dní

Strava

Plná penze

Cena

Na vyžádání

MAHÉ - PRASLIN - LA DIGUE - COCO ISLAND - ARIDE ISLAND - CURIEUSE - ILE SECHE - MAHÉ

1. den PŘISTÁNÍ A NALODĚNÍ NA OSTROVĚ MAHÉ

Po přistání na ostrově Mahé Vaše plavba snů začíná. Nalodění na Inter-Island Quay se uskuteční v 10.30, po něm následuje slavnostní přivítání kapitánem lodi. Loď odjíždí ve 12.00 z přístavu Victoria, plaví se z Mahé a pozdě odpoledne zakotví na Round Island - klenotu, který se nachází jako oáza klidu jihovýchodně od Praslinu. Večer shlédnete a ochutnáte ukázku kreolské kuchyně s uvítací barbecue večeří přímo na palubě.

2. den OSTROV PRASLIN A PROHLÍDKA VALLEE DE MAI

V neděli doplujete na Praslin – druhý nejhustěji obydlený ostrov na Seychelách. Zde se vylodíte, abyste si prohlédli slavnou památku UNESCO – přírodní rezervaci Vallee de Mai. Tento starodávný prales připomínající rajskou zahradu je domovem kuriózně tvarovaného dvojitého kokosového ořechu – Coco de mer. Bydlí tu také unikátní a endemický papoušek Black Parrot. Až se budete procházet pod deštníky z masivních palem, budete mít pocit, že jste se ocitli v docela jiném světě. Před naloděním si ještě můžete vyzkoušet potápění, šnorchlování nebo další vodní sporty.

3. den ZKOUMÁNÍ OSTROVA LA DIGUE

Ranní plavba Vás doveze až na ostrov La Digue, ospalé, romantické místo, kde není osvětlení a kde místní stále používají jako hlavní dopravní prostředek kolo. La Digue je domovem na Seychelách endemického druhu ptáka - vznešeného lejskovce seychelského (Seychelle Paradise Flycatcher). Ostrov je také znám masivními granitovými balvany na Anse Source d'Argent – pláž s těmito jedinečnými kamennými formacemi je jednou z nejfotografovanějších pláží světa. Objevte celý ostrov ze sedla kola, zastávku si udělejte se u vanilkových plantáží, loděnic či mlýnů na zpracování kopry.

4. den ŠNORCHLOVÁNÍ A POTÁPĚNÍ NA OPUŠTĚNÝCH OSTROVECH

Plavba směřuje k tropickým ostrovům Grande Soeur a Petite Soeur, což jsou ideální místa pro šnorchlování a potápění. Tyto unikátní a zcela neobydlené ostrovy jsou oázou relaxace a odpočinku. Odpoledne navštívíte Coco Island – jeden z maličkých granitových klenotů Seychel – fantastické místo pro šnorchlování s neuvěřitelně pestrou paletou tropických rybiček pod mořskou hladinou.

5. den POZOROVÁNÍ PTÁKŮ V REZERVACI NA ARIDE ISLAND

Ostrov Booby Island bude skvělým místem pro potápění a vodní sporty při paprscích ranního slunce. Po obědě plavba pokračuje na Aride Island, celosvětově významnou přírodní rezervaci, která se pyšní mnoha původními druhy nádherných ptáků, 5 z nich zahrnuje endemické druhy a 3 z nich představují největší populaci tohoto druhu na světě (nody tenkozobý, buřňák tmavohřbetý a budníček seychelský). Přírodní stezka vede na vrchol útesu, z kterého se otvírá úžasná vyhlídka a kde se zároveň nachází největší hnízdiště fregatek kromě atolu Aldabra. Aride je jedinou přírodní lokací na světě, kde roste endemický druh gardénie - Wright's Gardenia. Kolem ostrova také žije dalších 400 druhů krásných ryb.

6. den OSTROV CURIEUSE

Ráno se vylodíte na neobydleném ostrově Curieuse, kde Vás na první pohled zaujmou mangrovníkové lesy a farmy želv obrovských, které tu žijí v prostředí historických ruin bývalé kolonie lidí postižených malomocenstvím. Po barbecue obědě na ostrově si užijete nabídku vodních sportů nebo můžete jen relaxovat a užívat si nádherných pláží a křišťálových vod ostrova.

7. den POTÁPĚNÍ U ILE SECHE A NÁVRAT NA MAHÉ

Po snídani Vás čeká krásná a relaxační plavba zpátky k Mahé, s poslední zastávkou na ostrově Ile Seche, kde se naposledy potopíte do barevných hlubin. Tento zážitek je zakončen rozlučkovou barbecue. Pak už plavba pokračuje do přístavu Victoria, kde také přespíte.

8. den VYLODĚNÍ A ODLET ZE SEYCHEL

V 8.30 je naplánováno vylodění na Inter-Island Quay. Nádherná cesta plná zážitků a vzrušení právě končí.
Odlet z ostrova nebo prodloužení pobytu na pevnině.

Na vyžádání - program na míru

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Na vyžádání

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • Plavbu
 • Plná penze
 • Vybavení na šnorchlování
 • Vybavení na rybaření
 • Kajaky
 • Zákonné pojištění proti úpadku dle zákona č.159/1999 Sb.
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • Zpáteční letenku ČR - Seychely - ČR (cena se pohybuje kolem 22.000,- Kč / osoba) - na vyžádání zařídíme
 • Nápoje během plavby
 • Spropitné - platí se za odnos zavazadel a obsluhu cca 1-2 usd
 • Cestovní pojištění
 • Doprovod zkušeného zástupce UNITRAVEL GROUP - cena na vyžádání

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.