ŘÍČNÍ PLAVBA Z AMSTERDAMU DO BUDAPEŠTĚ

Maďarsko / Maďarsko

Říční plavby se stávají stále populárnějšími. Vydejte se na plavbu z Amsterdamu až do Budapeště a proplujete celkem 5 zemí. Cestou jsou naplánované zastávky v několika městech a velice bohatý program po celou dobu plavby.

Loď Evergreen Deluxe Emeralds „Star Ship“ nastavuje nové standarty na říční plavby. Má 24m vyhřívaný bazén se zatahovací střechou, který se večer promění v kompletní kino s barem a popcornem. Dále na palubě najdete masážní lázně, posilovnu a kadeřnictví. Loď se vyznačuje svým designem kajut. Všechny mají od podlahy až ke stropu panoramatická okna, vlastní koupelnu a jsou velice luxusně zařízené.

Zájezd v detailech

Doprava

Kombinovaná (letecky, autobusem)

Délka pobytu

15 dní

Strava

Plná penze

Cena

Cena za zájezd od 127.300,-/osoba

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den Amsterdam

Po příletu do Nizozemska následuje transfer do přístavu v Amsterdamu, kde se nalodíte a uvítá vás kapitán a posádka. Na večer je připravená gala večeře s kapitánem.

Strava : večeře

2. den Amsterdam

Dopoledne je věnováné prozkoumání kouzelného Amsterdamu. Můžete si vybrat buď plavbu prosklenou lodí po typických amsterdamských kanálech, nebo můžete na procházku s místním průvodcem po nejznámějších místech v centru města. Holandská kultura je velmi rozmanitá a bohatá. Historie hlavního města sahá až do 16. století. Na oběd se vratíme zpět na palubu a připravíme se na vyplutí přes holandskou krajinu, která je známá svými typickými vodními kanály, zámky a větrnými mlýny.

Strava : snídaně, oběd, večeře

3. den Kolín nad Rýnem

V dopoledních hodinách je v plánu připlout do Kolína nad Rýnem, který je známí hlavně díky nádherné gotické katedrále zapsané v UNESCO. Za historickými památkami do centra města se vydáte se zkušeným průvodcem. Na odpoledne je naplánované osobní volno, kdy můžete navštívit místní trhy a nebo se vydat za nákupy. Poté návrat na loď.

Strava : snídaně, oběd, večeře

4. den Rýnská roklina - Rüdesheim

V průběhu plavby roklinou z Kolína do Rüdesheimu je jedinečná možnost pozorovat nezaměnitelnou přírodu. Naskytnou se vám úchvatné výhledy na hrady posazené nad strmými svahy vinné révy, proplujete kolem skály Loreley nebo impozantního hradu Pfalzgrafenstein. V odpoledních hodinách se dostáváme k Rüdesheimu, K jednomu z nejoblíbenějších měst v Německu. V Rüdesheimu navštívíme lanovku, která nás vyveze až k nemeckému památníku Niederwalddenkmal, ze kterého je nádherný výhled na celé údolí řeky Rýn.

Strava : snídaně, oběd, večeře

5. den Miltenberg

Tento den připlujeme po řece Mohan do kouzelné vesničky Miltenberg, která vytváří napodobitelný pocit bavorského života ve středověku. Můžete si udělat prohlídku městem, nebo se s našim průvodcem vydat na zámek Wertheim. (návštěva zámku se doporučuje jen lidem s dobrou fyzickou kondicí)

Strava : snídaně, oběd, večeře

6. den Würzburg

Poplujete nádhernou přírodou, podél svažujících se kopců plných vinic, do města Würzburg. Po snídani navštívíme Světoznámou Würzburskou rezidenci se zámeckou zahradou a sídelním prostranstvím, která byla roku 1981 zařazena na seznam UNESCO - Světové kulturní dědictví. Poté se připojí průvodce a následuje pěší prohlídka města.

Strava : snídaně, oběd, večeře

7. den Bamberg

Ráno je věnované relaxaci na palubě. Mezitím proplujete fascinujícím průplavem do města Bamberg a vydáte se na prohlídku tohoto města, ze kterého ucítíte kouzlo minulosti. V centru města je čtvrť, která patří k těm nejstarším a nejzachovalejším v Evropě. Můžete zde obdivovat půvab stovky fasád bohatě zdobených s fascinujícími detaily doplněné velkolepou výzdobou.

Strava : snídaně, oběd, večeře

8. den Norimberk

Užijte si prohlídku historického města Norimberk - staré hradby, hrad, císařský palác a mnoho dalšího. Průvodce vás dovede na významné památky, od počátků až po současnost. Poté se vydáme do muzea 2.světové války s domunetačním střediskem nacistů.

Strava : snídaně, oběd, večeře

9. den Regensburg

V plavbě dále pokračujeme po řece Dunaj až do města Regensburg, jednoho z nejlépe zachovaných středověkých měst v Německu. Na procházce s výkladem budete mít možnost vidět jeden z nejstarších mostů přes Dunaj a městské architektonické skvosty, jako je Staroměstská radnice. Po večeři následuje program s hudební bavorskou kapelou.

Strava : snídaně, oběd, večeře

10. den Pasov

Pasov je nádherné město s dlážděnými uličkami a elegantními akrádami. Ranní prohlídku započnete procházkou starým městem a navštívíte katedrálu sv. Štěpána, která je nádherným příkladem barokní architektury a je domovem největších evropských varhan s více než 17 000 trubek.

Strava : snídaně, oběd, večeře

11. den Melk - Dürnstein

Melk je domovem impozantního 900 let starého benediktinského opatství, které vlastní knihovnu s více než 100 000 svazků a zabírá více než 12 místností s úchvatnými stropními freskami. Dále se klášter může pyšnit bohatou zlatou výzdobou kostela. Později lodí poplujete přes velkolepé údolí Wachau a dále do Dürnstein, jedné z nejkouzelnějších vesnic vinařské oblasti Wachau. Jedná se o pozemek hradu, kde byl Richard Lví srdce uvězněn po návratu z křížových výprav v 12. století.

Strava : snídaně, oběd, večeře

12. den Vídeň

Vídeň, nebo také "město valčíku", jak se mu přezdívá, je hlavním městem Rakouska. Prohlídka začína na Ringstrasse, kde budete moci vidět světoznámou Vídeňskou Operu, Burgtheatre, španělskou jezdeckou školu, radnici, katedrálu sv. Štěpána a nebo Hofburg.

Strava : snídaně, oběd, večeře

13. den Bratislava

Město se nachází na křižovatce starých obchodních cest v srdci Evropy. Bratislava hlavní město Slovenska, ztělesňuje různé kultury - především keltské, římské a slovanské. Užijte si prohlídku včetně okouzlujícího starého města s jeho radnicí, Mirbachovými paláci a gotické katedrále sv Martin. Odpoledne se zastavíte v jedné typické slovenské rodině, která vás pohostí odpoledním čajem.

Strava : snídaně, oběd, večeře

14. den Budapest

Budapešť je ve východní Evropě jedno z nejživějších a nejkouzelnějších měst. Užijte si prohlídku pamětihodností města, včetně královského paláce Budína, na kopci hradního komplexu a Řetězový most spojující "historií protkanou" Buda s "kosmopolitní" Pešť. Při večerní plavbě Budapeští si pochutnáte na typické maďarské večeři s tradiční hudbou a tanci.

Strava : snídaně, oběd, večeře

15. den Vylodění

Po snídani následuje vylodění a transfer na letiště.

Strava : snídaně

Cena za zájezd od 127.300,-/osoba

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Cena za zájezd od 127.300,-/osoba

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • Ubytování na 14 nocí ve dvoulůžkové kajutě luxusní lodi Emerald "Star-Ship"
 • Plnou penzi
 • Průvodce po celou dobu plavby
 • Veškeré transfery
 • Přístavní poplatky
 • Vstupné na památky
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • Zpáteční letenku
 • Cestovní pojištění

Cena zájezdu se mění v závislosti na těchto proměnných:

 • aktuální kurz cizí měny
 • vámi zvolený transfer (VIP transfer, pronájem auta na celý pobyt, minivan...)
 • vámi zvolený typ ubytování / pokoje
 • vámi zvolený termín dovolené
 • počet osob
 • cena letenky (mění se na denní bázi podle aktuální obsazenosti letu a ceny paliva)
 • speciální nabídky (např. sleva při včasné rezervaci, dlouhém pobytu, nebo sezónní nabídky)

Každý z vás je originál, a každý má jinou představu o vysněné dovolené / firemní cestě. My jsme tu od toho, abychom vám vaše představy splnili! Kontaktujte nás pomocí formuláře níže, nebo na email office@unitravelgroup.cz. My vaši zprávu uvidíme hned a obratem vás kontaktujeme.

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.