ŘÍČNÍ PLAVBA PO STŘEDU EVROPY

Rakousko / Německo

MS Select Explorer je elegantní říční loď, postavená v Nizozemsku v roce 2001. 125,5 metrů dlouhá loď kombinuje klasický komfort s příjemnou atmosférou. Cestující si mohou využívat služby Spa centra, panoramatických restaurací, slunné terasy a mnoho dalšího.

Salonek a restaurace jsou prostorné a světlé, s okny od podlahy až ke stropu pro sledování úchvatné scenérie. MS Select Explorer má 75 kabin a 8 apartmánů umístěných na různých palubách. Dohromady loď pojme 170cestujících.

Říční plavby se stávají stále populárnějšími. Vydejte se s námi na plavbu po středu Evropy a proplujte celkem 4 zeměmi. Cestou jsou naplánované zastávky v několika městech a velice bohatý program po celou dobu plavby.

Zájezd v detailech

Doprava

Kombinovaná (letecky, autobusem)

Délka pobytu

8 dní

Strava

Plná penze

Cena

Cena za zájezd od 34.500,-/osoba

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den Pasov

Pasov je nádherné město s dlážděnými uličkami a elegantními akrádami. Katedrála sv. Štěpána je nádherným příkladem barokní architektury a je domovem největších evropských varhan, které mají více než 17 000 trubek. K večeru se vydáte na plavbu po Dunaji do města Melk.

Strava : večeře

2. den Melk

Melk je domovem impozantního 900 let starého benediktinského opatství, které vlastní knihovnu s více než 100 000 svazků a zabírá více než 12 místností s úchvatnými stropními freskami. Dále se klášter může pyšnit bohatou zlatou výzdobou kostela. V odpoledních hodinách loď vyplouvá směrem k Vídni.

Strava : snídaně, oběd, večeře

3. den Vídeň

Vídeň, nebo také "město valčíku", jak se mu přezdívá, je hlavním městem Rakouska. Dopoledne se koná prohlídka města, která začína na Ringstrasse, kde budete moci vidět světoznámou Vídeňskou Operu, poté pokračujeme dále na Burgtheatre, španělskou jezdeckou školu, radnici, katedrálu sv. Štěpána a nebo Hofburg. Odpoledne máte možnost prozkoumat Vídeň vlastním tempem, nebo si zajet na zámek Schönbrunn, který patří k nejvýznamějším kulturním památkám v Rakousku. Po večeři opustíte Vídeň a vydáte se směr Budapešť.

Strava : snídaně, oběd, večeře

4. den Budapešť

Budapešť je ve východní Evropě jedno z nejživějších a nejkouzelnějších měst. Užijte si prohlídku pamětihodností města, včetně královského paláce Budína, na kopci hradního komplexu a Řetězový most spojující tradiční "Buda" a "kosmopolitní" Pešť. Na večeři se vydáte do typické maďarské restaurace s tradiční hudbou a tanci. Budapešť je velice kouzelná v noci, proto se po večeři vydáme na procházku na horu Gellert, odkud je nádherný výhled na celé město.

Strava : snídaně, oběd, večeře

5. den Budapešť a okolí

Ráno se můžete vydat na procházku Budapeště vlastním tempem a odpoledne se vyplouvá do Esztergom (Ostřihomi), jednoho z nejstarších měst v zemi, které je proslulé svými bazilikami a největším kostelem v Maďarsku. K večeru se vyplouvá směr Bratislava.

Strava : snídaně, oběd, večeře

6. den Bratislava

Město se nachází na křižovatce starých obchodních cest v srdci Evropy. Bratislava hlavní město Slovenska, ztělesňuje různé kultury - především keltské, římské a slovanské. Užijte si prohlídku včetně okouzlujícího starého města s jeho radnicí, Mirbachovými paláci, gotické katedrále sv. Martina a impresivní pevnost posazenou vysoko nad řeku.

Strava : snídaně, oběd, večeře

7. den Dürnstein

Brzy ráno připlujete do Dürnstein, jedna z nejkouzelnějších měst vinařské oblasti Wachau. Navštívíte historické centrum města a vydáte se na procházku kolem městských hradeb a přes středověké městské brány na náměstí Pranger. Odtud budete mít krásný výhled na zříceninu hradu, kde byl Richard Lví srdce uvězněn po návratu z křížových výprav v 12. století. Po prohlídce města je v plánu návštěva vinice, končící ochutnávkou třech lahodných vín, typických pro tento region. Odpoledne loď vyplouvá zpět do Pasova.

8. den Pasov

Po snídani se rozloučíte s posádkou, vylodíte se a následuje transfer zpět do ČR.

Cena za zájezd od 34.500,-/osoba

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Cena za zájezd od 34.500,-/osoba

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • Ubytování na 7 nocí ve dvoulůžkové kajutě luxusní lodi MS Select Explorer
 • Plnou penzi
 • Průvodce po celou dobu plavby
 • Přístavní poplatky
 • Vstupné na památky zahrnuté v programu
 • Večeře s kapitánem
 • Uvítací drink
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • Transfer do Pasova a zpět
 • Cestovní pojištění
 • Příplatek za vyšší kategorii kajuty

Cena zájezdu se mění v závislosti na těchto proměnných:

 • aktuální kurz cizí měny
 • vámi zvolený transfer (VIP transfer, pronájem auta na celý pobyt, minivan...)
 • vámi zvolený typ ubytování / pokoje
 • vámi zvolený termín dovolené
 • počet osob
 • cena letenky (mění se na denní bázi podle aktuální obsazenosti letu a ceny paliva)
 • speciální nabídky (např. sleva při včasné rezervaci, dlouhém pobytu, nebo sezónní nabídky)

Každý z vás je originál, a každý má jinou představu o vysněné dovolené / firemní cestě. My jsme tu od toho, abychom vám vaše představy splnili! Kontaktujte nás pomocí formuláře níže, nebo na email office@unitravelgroup.cz. My vaši zprávu uvidíme hned a obratem vás kontaktujeme.

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.