PERU - DAKAR 2019 - Lima-Nasca–Arequipa-Cuzco–Posvátné údolí-Machu Picchu - Titicaca

Peru / Peru

Komplexní 17ti denní putování po velkolepých
atrakcích, od koloniální Limy a tajemných obrazcích Nazca Lines až po nádherný Colca kaňon, výstup na posvátné Machu Picchu
až po plovoucí ostrovy Uros na jezeře Titicaca.
Tento balíček je navržen tak, aby vás okouzlil
historií, archeologií a ojedinělou kulturou Peru.
Zahrnuje soukromé výlety s česky mluvícím průvodcem a vynikající pokrmy tradiční peruánské
kuchyně. Návštěva bivaku VIP při rallye Dakar. Max. 8 osob ve skupině + průvodce.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

17 dní /15 nocí

Strava

Snídaně / Polopenze

Cena

123.790,-Kč

17ti denní poznávací zájezd PERU

1. den 3. LEDNA, 1 DEN: ODLET PRAHA - LIMA

08:50 odlet z Prahy do Amsterdamu
10:30 přílet do Amsterdamu (doba na přestup 2hodiny)
12:35 odlet do Limy s leteckou společností KLM, Boeing 777-300
19:15 přílet Lima
Česky mluvící průvodce vás vyzvedne v Limě na letišti a pojede s Vámi do hotelu.
Přenocování 2 noci v Limě, ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní v hotelu 4*.

Video výletu, co všechno zažijeme:
https://youtu.be/5h7F216NhSw,
https://youtu.be/RDcP-Oa9XFQ

2. den 4.- 5. LEDNA, 2 DEN: LIMA – DAKAR PODIUM (pro zájemce o Dakar)

Snídaně v hotelu
Po snídani prohlídka Limy. Prohlídka historického centra po Paseo de la República a obdivování koloniální architektury na náměstí Plaza San Martin a náměstí Plaza de Armas, které je obklopeno velkými budovami, jako je vládní palác, katedrála (pod kterou je hrobka rodiny Pizarro), arcibiskupský palác a městský palác. Projedeme starými uličkami s koloniálními domky a složitými unikátními dřevěnými balkony. Další zastávkou je návštěva kláštera a kostela San Francisko, který vlastní nejstarší sbírku koloniálního umění v Americe, s nádherně vyřezávaným sborem, knihovnou starých rukopisů a sakristie s obrazy Zurbarána a Rivera. Velkolepé nádvoří hlavního kláštera je vyzdobeno v modré a bílé Sevillianské dlažbě, která zobrazuje scény z bible, které se datují do 16. století. Marocké oblouky nás vedou ke katakombám, podzemním kryptám z koloniálního období, kde jsou zakonzervovány kosti 25 tisících obyvatel Limy z koloniální éry. Prohlídka pokračuje přes nejvíce tradiční obytné oblasti města: San Isidro, Central Park Miraflores a dole na útesu nákupní komplex Larcomar, symbol moderní Limy.

Odpoledne návštěva bivaku Big Shock racingu týmu a budeme moci si v bivaku prohlédnout také další závodní týmy.

3. den 6. LEDNA, LIMA – PARACAS - NASCA

Snídaňový balíček v hotelu
Velmi brzy ráno v 03:45 budeme vyjíždět z hotelu a pojedeme 4 hodiny z Limy na poloostrov Paracas, národní park se nachází poblíž ostrovů Ballestas. Obě dvě tato místa patří mezi nejdůležitější útočiště divoké fauny a flóry žijící na pobřeží. Oblast je známá zejména kvůli velkému množství ptáků a díky bohatému mořskému životu. Rozkládá se na poloostrově Ica, poblíž obrazců Nazca. Spatřit můžete kolonie lvounů, plameňáků, pelikánů, tučňáků a obrovské množství drobných ptáků. Protože se tato oblast nachází v poušti, není zde k vidění velké množství flóry, ale zdejší krajina vytváří překrásné scenérie. Na ostrovy Ballestas pojedeme člunem.
Přenocování v Nazce

4. den 7. LEDNA, NASCA – NASCA LINES - AREQUIPA

Snídaně v hotelu
Po snídani, která bude brzy ráno pojedeme na letiště na vyhlídkový 30ti minutový let na záhadné obrazce v poušti tzv. NASCA LINES. Nazca Lines je seskupení velkého množství záhadných obrazců, vytvořených v poušti náhorní plošiny, která má rozlohu kolem 500 km2. Obrazce na planině Nazca byly v roce 1994 přidány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Co je vlastně samotným smyslem obrazců Nazca Lines a jaký měly pro tehdejší obyvatele smysl? ... zřejmě nejvíce lidí souhlasí s teorií, která symboliku těchto obrazců vysvětluje poměrně jednoduše – měly především rituální náboženský význam a jejich prostřednictvím se indiáni snažili nějakým způsobem komunikovat s nadpozemskými bohy.

Po vyhlídkovém letu pojedeme kolem 8 hodin přes území PERU do Arequipy. Ubytování a nocleh v hotelu 4* v Arequipě se snídaní (2 noci)

Arequipa je druhé největší peruánské město a je opravdu moc pěkné. O Arequipě se píše, že je to nejkrásnější město v Peru a že tu žijí bohatší lidé. Najdeme zde náměstí s krásnou katedrálou a koloniálními stavbami s podloubími a palmami, spoustu kostelů a tržišť.

5. den 8. LEDNA, AREQUIPA – CITY TOUR

Snídaně v hotelu
Dopoledne si prohlédneme město. Ve výšce 2325 metrů nad mořem v horské poušti západních And leží město Arequipa. Je to krásné město obklopené horami, které mají vrcholky El Misty pokryté sněhem. Z hlavního náměstí Plaza de Armas, které navštívíme jako první, uvidíme vedle sebe tři vrcholky. První je Chachani (6 075), vedle vulkán El Misti (5 822) a Pichu Pichu (5 571). Mnoho budov, které spatříme ve městě, jsou v koloniálním stylu a mnoho z nich je postaveno z velice světlé vulkanické horniny, která se nazývá sillar. Proto je Arequipa nazývána Bílým městem. Hlavnímu náměstí Plaza de Armas, dominuje katedrála jejíž počátky se datují k roku 1656. Navštívíme také nejznámější náboženské budovy nazvanou de Santa Catalina. Jsou to pravděpodobně nejbarevnější náboženské budovy v Peru. Santa Catalina pokrývá plochu 20 000 metrů čtverečních.. Na náměstí Plaza de Armas stojí impozantní katedrála, jejíž počátky se datují k roku 1656. Doporučujeme mít brzy večeři a jít včas spát, brzy ráno odjíždíme na kaňonu Colca.

Odpoledne návštěva bivaku a závodního týmu Big Shock racing na při rallye Dakar (15:00 - 22:00):
VIP vstup zahrnuje:
Osobní přivítání
Otevřený bar
Večeře se závodníky
Exkluzivní dárek

Nocleh v hotelu v Arequipě se snídaní

6. den 9. LEDNA, AREQUIPA – COLCA CANYON - COLCA

Snídaně v hotelu
Brzy ráno nás čeká neuvěřitelný 4 hodinový výlet autobusem do údolí Colca. Colca je jeden z nejhlubších kaňonů na světě. Jednou je na místě prvním, podruhé se musí zařadit do řady za svého souseda - kaňon Cotahuasi. Záleží na tom, který výpočet je zrovna „v kursu“. Buď jak buď, Colca je s oficiálně udávanou hloubkou až 3400 metrů skutečně slušným zářezem do kůže planety, dlouhý je 200 metrů. Není proto divu, že láká turisty, badatele, přírodovědce a lovce rekordů z celého světa. Jízda nám nabídne ohromující výhledy: na pasoucí se stáda vikuní, alpak na neúrodné náhorní plošině Cañahuas a v národním parku Aguada Blanca. Uvidíme masivní terasy, které byly vytesané do skal ještě před objevením Ameriky Columbem, a které dnes slouží místním lidem k pěstování obilnin. Pojedeme serpentýnami přes sedlo ve výšce 4 900 m n. m.
Zastavávka na společný oběd (oběd je zahrnutý v ceně).
Po příjezdu do Colcy budeme ubytováni v hotelu se snídaní.
Odpoledne využijte k odpočinku a aklimatizaci do vyšší nadmořské výšky nebo se ponořte do nedalekých termálních bazénů.
Večeře (zahrnutá v ceně) a nocleh v hotelu Colca Lodge.
Webové stránky hotelu: https://colca-lodge.com/en

7. den 10. LEDNA, CRUZ DEL CONDOR - AREQUIPA – DAKAR

Snídaně v hotelu
Velmi brzy ráno pojedeme se podívat na údolí Condorů, budeme mít příležitost vidět největší létající ptáky v plném letu. Na zpáteční cestě navštívíme místní vesnice Yanque, Coporaque, Achoma a Maca. Budeme mít skvělou příležitost vidět denní život místních obyvatel, který se nezměnil již od dob španělské kolonizace.
V poledne se zastavíme na obědě (oběd je zahrnutý v ceně) a odpoledne dojedeme zpět do Arequipy.

Nocleh v hotelu Majestad Boutique v Arequipě se snídaní

VIP vstup zahrnuje: neomezenou konzumaci nápojů a jídel, účast na doprovodném programu (kulturní program), prohlídku bivaku a závodních týmu s doprovodem, dárek připomínající návštěvu.

8. den 11. LEDNA, CUSCO CITY TOUR & 4 RUINS

Snídaně v hotelu
My pojedeme do jednoho z nejzajímavějších měst Peru do Cusca. Po příjezdu do Cusca, které je 3.100 metrů nad mořem a pojedeme ubytovat a budeme mít čas si odpočinout, doporučujeme se aklimatizovat a odpoledne si prohlédneme město. Cusco bylo nejslavnějším městem světa Inků. Původně to byla jen malá zemědělská vesnice trochu utlačená vysokými okolními horami, ale v krátké době vyrostla v hlavní město a stala se administrativním centrem celé říše. Město Cusco bylo považováno za jakýsi “pupek světa”, ke kterému vedly všechny cesty. V době španělské conquisty (dobytí) to bylo město plné náměstí, dlážděných cest, elegantních paláců a bylo vybaveno pozoruhodným systémem, který zásoboval vodou. Cusco je rozloženo mezi dvěma řekami a má tvar pumy, jednoho z totemových zvířat andských civilizací.

Navštívíme hlavní náměstí, katedrálu a chrám slunce nebo Koricanchy. Poté navštívíme zříceniny na okraji města a zastavíme se na rituálním místě Inca Quenqo, u vodního chrámu Tambomachay, U Puka Pukary (Červená pevnost). Je to bývalá pevnost, která hlídala cestu do Cusca před nevítanými návštěvníky.
a impozantní pevnosti Saqsaywaman postavené strategicky na kopci nad městem Cusco. Je proslulá svými obrovskými kamennými bloky, které se shromáždili s neuvěřitelnou přesností a vytvořili impozantní vnější stěny komplexu. Některé kameny jsou vysoké až 9 metrů a váží více než 350 tun.
Nocleh: v hotelu San Augustin Dorado hotel se snídaní (2 noci)
Webové stránky hotelu: http://www.hotelessanagustin.com.pe/es/hoteles/el-dorado-cusco/

9. den 12. LEDNA,CUSCO – POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Snídaně v hotelu
Ráno po snídani pojedeme na celodenní výlet do Sacred Valley „Posvátného údolí Inků“ podél břehů řeky Urubamby. Navštívíme typické peruánské tržiště v městečku Pisac, kde budeme mít také oběd (oběd je zahrnutý v ceně) v místní restauraci. Peruánci si zakládají na výborné gastronomii. Doporučujeme vyzkoušet Sawage – typické peruánské jídlo nebo cuy (morče). Budeme projíždět městy Calca a Urubamba cestou směrem k pevnosti Ollantaytambo, která byla postavena pro ochranu krále před lidmi z jungle. Budeme mít možnost projít si pevnost a získat tak informace, jaký asi byl život v tomto vojenském, posvátném a kulturním centru za doby krále Inků. Na cestě zpět do Cusca zastavíme v malebném městečku Chinchero, kde navštívíme královský palác postavený pro Tupaca Inku Yapanqui. Budete obdivovat zachovalou zeď na hlavním náměstí a navštívíme krásný koloniální kostel s freskami. Pozdní odpoledne se vrátíme zpět na hotel v Cuscu.

Domy a terasovitá políčka, kterými se toto naleziště proslavilo, jsou postaveny na příkrých horských svazích a spojují je úzké stezky, které se šplhají do závratných výšek. Jsou to jediné přístupové cesty, čímž byla tato místa dobře chráněna proti útočníkům. Často procházejí masivními kamennými bránami, příkrými schodišti a tunelem vytesaným do skály. Prohlídka celého komplexu zabere víc než půl dne. Areál je rozsáhlý, je zasazen do krásného horského prostředí. Pozůstatky Pisacu jsou považovány za jedny z nejlepších ukázek incké architektury. Udivují svým majestátem a mistrovsky zvládnutými stavebními technikami. Pisac byl postaven ve výšce 3 300 metrů nad mořem a nachází se zde velké množství teras, které se využívaly k zemědělským účelům. Stejně jako v jiných střediscích je zde velké množství budov, které mohly být použity jak k administrativním, tak vojenským účelům. Jednou z nejvýznamnějších zřícenin Pisacu je pevnost Intihuatana, která byla zasvěcena kultu slunce.

10. den 13. LEDNA, CUSCO – MACHU PICCHU

Snídaně v hotelu
Brzy ráno po snídani je naplánován transfer na vlakovou stanici ve městě Ollantaytambo, kde nastoupíte na vlak směrem do městečka Aquas Callientes, posledního lidského osídlení před slavnou starověkou citadelou Inků – Machu Picchu. Z Aquas Calientes bude následovat krátká asi 25 minutová cesta autobusem po točitých serpentinách až k vrcholkům And a dále pěší túra po úzké stezce až k posvátným ruinám. Asi po deseti minutách chůze stezka končí na malé plošině. V Momentě kdy se na ní postavíte a zvednete hlavu od kamenité stezky, naskytne se Vám dechberoucí pohled.... Několik desítek metrů pod námi se totiž jako na dlani rozkládá celé Machu Picchu. Jedná se o ruiny předkolumbovského inckého kultovního města, vystavěného v letech 1460 – 1470 v peruánských Andách v nadmořské výšce 2430 m.n.m., asi 70km severozápadně od Cuzca.

Ruiny objevil až 24. července 1911 americký archeolog Hiram Bingham. Dne 7. července 2007 bylo Machu Picchu zařazeno mezi nových sedm divů světa. Je možné také dnes nebo následující den se vydat na výšlap nejvyšší hory Huayan Picchu (vstupenky je nutné objednat předem u naší cestovní kanceláře).

Více podrobností o Huyan Picchu se dočtete, na těchto odkazech:
http://www.novinky.cz/cestovani/273644-na-posvatne-machu-picchu-je-nejlepsi-vyhled-z-hory-huayna-picchu.html + video.
Huayana Picchu (výstup možný jen v závislosti na aktuálních podmínkách), procházky na okolní vrcholky s nádhernými výhledy na Machu Picchu a okolí dle vlastní chuti a sil; s touto vstupenkou můžete také znovu navštívit Macchu Picchu.
V poledne na nás čeká oběd v Sanctuary Lodge

Odpoledne návrat vlakem zpátky do města Aguas Calientes a ubytování v hotelu La Cabana Hotel & Boutique v Aqua Calientes.
Webové stránky hotelu: http://lacabanamachupicchu.com

11. den 14. LEDNA, MACHU PICCHU – CUSCO

Snídaně v hotelu
Dopoledne je individuální. Je možné si znovu projít Machu Picchu, vydat se na další výstup Huayana Picchu, projít se po městečku Aqua Calientes nebo relaxovat v hotelu.
Odpoledne se vrátíme vlakem do Cusca, kde se ubytujeme v hotelu San Augustin Dorado se snídaní před ranním odjezdem k jezeru Titicaca.

12. den 15. LEDNA, CUSCO - PUNO

Snídaně v hotelu
Brzy ráno odjezd na vlak, kde si užijete jízdu posvátnou krajinou peruánských And v luxusním vlaku Pullman Andean Explorer. Jízda tímto panoramatickým vlakem je jedinečným zážitkem, jízda mezi horami a mraky a mezi horami a vysočinou. Desetihodinový výlet, který končí u posvátného jezera Titicaca a na této cestě uvidíte měnící se krajinu mezi horami, skalnaté pláně, valící se roviny a proměnlivost počasí v oblastech, kterými budete projíždět. Vlak je luxusní, stylově dekorován typ skvělých Pullman vlaků z 20. let. Vlak má jídelní vůz, bar s venkovní vyhlídkou. Andean Explorer vlak je jedním z luxusních a odlišných způsobů cestování mezi Cuzcem a jezerem Titicaca.

Příjezd do Puna, transfer do hotelu Libertador Puno
Webové stránky hotelu: https://www.libertador.com.pe/en/hotel/libertador-lake-titicaca/
Nadmořská výška Juliaca - Puno: 3.827 m.n.m. Průměrná roční teplota:
20 – 5°C.
Přenocování v hotelu Libertador 5* v Punu (snídaně – oběd)

13. den 16. LEDNA, JEZERO TITICACA – UROS - LIMA

Snídaně v hotelu
Po snídani v 9:00 ráno půjdeme pěšky do místního přístaviště, odkud podnikneme dvouhodinovou plavbu k plovoucím ostrovům os Uros, ležícím na proslulém jezere Titicaca. Původním obyvatelům těchto ostrovů se také říká „lidé s černou krví“, protože prý necítí chlad. Základním zdrojem obživy místních lidí je bambus „totora“, který slouží také jako stavební materiál lodí.

Navštívíme plovoucí ostrovy Uros. Obytné domy, obchody, kostelík a dokonce i zahrádky, na kterých místní pěstují základní zeleninu. Unikátní rákosové ostrovy Los Uros na jezeře Titicaca poskytují svým obyvatelům, lidem z kmene Urů, kompletní zázemí. V jednadvacátém století tak žijí život bez všech moderních vymožeností, život na metrové vrstvě rákosu, která se neustále zlehka houpá.
Dozvíme se zde mnoho zajímavých informací o jedinečném životě ostrovanů a možná naleznete neuvěřitelný vnitřní klid. V prostředí řídkého vzduch nadmořské výšky 3.812 m n.m. Vám kyslík dodá místní bylina "muňa", známá mimo jiné svými afrodiziakálními účinky.

Odpoledne se vrátíme letadlem do hlavního města Peru Limy. Transfer nás odveze do hotelu 4*.

14. den 17. LEDNA, LIMA – DAKAR

Snídaně v hotelu
Volný den. Případně možnost návštěvy bivaku závodního týmu Big Shock racing.
Transfer na letiště (na letišti v Limě u mezinárodních letů je potřeba být 3 hodiny před odletem).
Odlet zpět do Prahy

15. den 18. LEDNA, NÁVRAT DOMŮ

Transfer na letiště (na letišti v Limě u mezinárodních letů je potřeba být 3 hodiny před odletem).
Odlet zpět do Prahy

Cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Cena pro jednu osobu včetně DPH: 123.790,-Kč

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • Zpáteční mezinárodní letenku včetně odbaveného zavazadla do 23kg a příručního zavazadla do 7kg
 • Místní přelety Peru Arequipa – Cusco, Juliaca - Lima
 • 15 nocí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
 • Stravování dle programu – snídaně, polopenze
 • Výlety a transfery privátní s českým průvodcem dle programu
 • Vistadom vlak (zpáteční jízdenka s místenkou – 1. třída) Cusco – Macchu Picchu
 • Český průvodce po celou dobu pobytu
 • Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
 • Cestovní pojištění včetně storna pojištění zájezdu Allianz (20% spoluúčast u storno pojištění)
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • Příplatek za economy Premium class letenku (na vyžádání)
 • Příplatek za business class letenku (na vyžádání)
 • VIP vstup na rally Dakar - 8.1. bivak Arequipa neomezené občerstvení – nápoje, jídlo, vstup do bivaku, dárek na památku s logem Dakaru. Cena - 5.900,-Kč za osobu.

Hotely zahrnuté v nabídce:

LIMA: Casa Andina Select Miraflores Hotel
NASCA: Oro Viejo Hotel
AREQUIPA: Majestad Boutique Hotel
COLCA: Colca Lodge
CUSCO: San Agustin Dorado Hotel
AGUAS CALIENTES: La Cabaña Hotel & Boutique
PUNO: Hotel Libertador 5*

*Hotely se mohou změnit dle dostupnosti

Rezervace do 20.9.2018

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.