Objevte Spojené arabské emiráty - prodloužený víkend

Dubai / Spojené Arabské Emiráty

Druhá denní linka do Prahy za speciální cenu do 30.9. Již od 1.července 2018 začne Emirates provozovat druhou linku do Prahy. Linka EK137 / EK138 bude provozována každý den moderním Boeingem 777-300ER v konfiguraci 8 First class/42 business class/310 economy class. 5 nocí ubytování, zpáteční letenka, Dubai city tour, Abu Dhabi city tour, plavba s večeří po řece Dhow, Desert Safari s večeří.
Odlet EK 138 Praha - Dubaj 21:35 - 5:30
Odlet EK 137 Dubaj - Praha 15:30 - 19:55

S využitím linky EK137/EK138 se výrazně zlepší možnosti spojení z/do oblíbených destinací Auckland, Brisbane, Durban, Phuket, Kanton, Ho Či Minovo Město, Phnompenh, Rangún, Tokio Haneda, Harare, Lusaka, Nairobi, Dar Es Salaam a Entebbe. Nově lety s dobrou návazností také do destinací Addis Abeba, Bagdád, Basra a Kábul.

Speciální krátké poznávací zájezdy na prodloužený víkend. Kdy s průvodcem navštívíte Abu Dhabi a Dubaj za speciální cenu se tak mohou, ti kteří ve Spojených arabských emirátech ještě nebyli seznámit s historií a kulturou této země a také strávit pár dnů v teple u moře v Arabském zálivu.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

5 nocí

Strava

Snídaně

Cena

29.690,-Kč

Poznejte Dubaj a Abu Dhabi - prodloužený víkent

1. den Odlet Praha - Dubaj

21:35 odlet z Prahy do Dubaje (přímý let)
05:30 přílet do Dubaje
Přivítání místním průvodcem na letišti
Transfer do Abu Dhabi
Ubytování v hotelu v Abu Dhabi 4*, nocleh
Volný den

2. den ABU DHABI Grand Mosque

Snídaně v hotelu
Po snídani odjezd s průvodcem na prohlídku města Abu Dhabi a prohlídka, návštěva Velké mešity
 
Abu Dhabi je hlavní město Spojených arabských emirátů, nachází se na malém poloostrově obklopeném shluky malých ostrůvků s mangrovníky. Město bylo založeno v roce 1761 šejkem (náčelníkem) z kočovného kmene Bani Yas. Na okraji města Abu Dhabi pojedeme kolem ohromující "Velké mešity", oficiálně známé jako Zayed Bin Sultan Al mešity Sheikh Nahyan. Majestátní stavba s krásně upravenými zahradami, která je vidietelná z každého mostu spojujících Abu Dhabi ostrov s pevninou. Velká mešita představuje působivé přivítání při příjezdu do Abu Dhabi. Mešitu založil první prezident SAE, Sheikh Zayed a místo je také označováno místem jeho posledního odpočinku. Mešita pojme 41.000 věřících a je jednou z mála v emirátech, která je otevřená nemuslimům. Více než 80 mramorových kopulí, drží více než 1000 pilířů, čtyři 107m vysoké minarety. Sheikh Zayed Velká mešita je mistrovským dílem moderní islámské architektury. Návštěva mešity vyžaduje, aby všechni, kdo mešitu navštíví, měli dlouhé kalhoty zakrývající kotníky, dlouhé rukávy a ženy na hlavě šátek.
Dnešní den zahrnuje prohlídku celé řady zajímavých míst v Abu Dhabi. Pro začátek navštívíme vesnici dědictví, která poskytuje vhled do tradičního způsobu života místních obyvatel. Jaký byl život předtím, než byl poprvé nalezen olej. Také pojedeme na plážovou promenádu Corniche, která je oblíbeným místem pro procházky místních obyvatel i turistů a cestou na Corniche pojedeme kolem "Emirates Palace". Okouzlující stavba hotelu, který je uvnitř dekorován bohatě zlatem se stal brzy jedním s divů pro všechny, kdo Emirates Palace navštíví. Světově proslulý hotel se může pochlubit 302 velkými pokoji a 92 nádhernými apartmá, z nichž každé kombinuje maximální luxus, s nejmodernější technologií.
Nocleh v hotelu v Abu Dhabi 4*

3. den DUBAJ

Snídaně v hotelu
Dopoledne odjezd a návštěva Dubaje
Odpoledne kulturní Dubaj tour a večer Dhow Cruise večeře
 
DUBAI- je perlou Perského zálivu - pojedeme kolem šejkova paláce oblastí Bastakia - nejstarší část města s jeho vysokými větrnými věžemi, kolem dubajského muzea, ve kterém sídlí od 18. století, Al Fahidi Fort, kolem starobylého krásně zrenovované domu dubajského šejka Sheikh Saeed Al Maktouma. Pojedeme přes oslňující Dubai Creek v "Abře" tradičním vodním taxi, budeme pozorovat rozmanité, rušné aktivity na nábřeží před přesunem na stranu Deira Dubaj. Následuje návštěva trhu s aromatickým kořením a zlatého trhu, kde uvidíte mnoho krásných zlatých a diamantových šperků. S více než 400 obchodů je z čeho vybírat a máte zaručenou speciální nabídku!
 
Ve večerních hodinách pokračujeme s tradiční Dhow výletní večeří u Dubai Creek (večeře tento den je zahrnuta v ceně)
 
Plavba po mírných vodách historického Dubai Creek je zcela vzrušující zážitek. Romantický večer nostalgie na tradiční lodi Dhow připomíná jeden z arabských duchů historie a dobrodružství, kdy obchodníci na lodích obchodovali s vylovenými perlami. Plavba slibuje krásný panoramatický výhled na město Dubaj s jeho třpytivým panorama v noci a čerstvost mořského vánku. Pravá arabská pohostinnost a perfektní služby provází celou plavbu. Neomezeně jídla s možností grilování masa a široká nabídka různých arabských salátů jsou k dispozici až do příjemného konce tohoto jedinečného zážitku.
Nocleh v hotelu v Dubaji

4. den DUBAJ

Snídaně v hotelu
Volný den na prozkoumání Dubaje na vlastní pěst. Možnost návštěvy pláže, koupání v moři.

Volitelná nabídka výletů za příplatek - Návštěva pouštní oázy a farmy Rabia Oasis
 
Možnost půldenního výletu - odpolední zážitek při návštěvě poušti - návštěva Rabia Oasis Royal Farm následuje barbacue večeře v poušti. Desert Safari a BBQ večeře servírovaná v pouštní oáze.
 
Vítejte v oáze Rabia - Unikátní enkláva klidu v Arabské poušti.
Zažijte naprosté vzrušení z jízdy nahoru a dolů po zlatožlutých písečných dunách v našich komfortních 4x4 teréních vozidlech. Jízda přes vysoké písečné duny před vjezdem na farmu Royal Rabia Oasis, která se nachází v klidné enklávě s autentickou arabskou atmosférou. Zde si odpočineme a zaposloucháme se do ticha pouště. Oasis nabízí návštěvníkům kombinaci oázy a pouště, stáje s koňmi a velbloudy, rybníky, jeleny, jakož i kotce pro kozy a ovce. Potěšte sebe v klidu a míru této oázy v poušti, daleko od shonu městského života. Tato oblast byla kdysi domovem tradičních kočovných beduínských kmenů. Dnes návštěvníci Rabia Oasis mohou zažít z první ruky, bohatství arabské historie, kulturu, flóru i místní faunu. Tato pouštní farma je jediná svého druhu a ráda přivítá turisty, kteří chtějí poznat místní život a kulturní bohatství země.

5. den DUBAJ

Snídaně v hotelu.
Volný den na prozkoumání Dubaje na vlastní pěst. Možnost návštěvy pláže, koupání v moři.
 
Volitelná prohlídka s možností doplnění 1 - Burj Al Arab kulinářský zážitek

Chcet zažít nejlepší arabskou pohostinnost a služby s bezkonkurenční okázalostí a nádhery. Užijte si panoramatický výhled na moře a panorama města v té nejlepší kvalitě. Zažijte možnost jíst v jedné z nejznámějších moderních památek na světě.
 
Přenocování v hotelu v Dubaji

6. den DUBAJ

Snídaně v hotelu
ve 12:00 check-out (možnost uschování zavazadel v hotelu)
Volné odpoledne před odletem domů
12:00 transfer na letiště
15:30 odlet do Prahy (přímý let)
19:55 přistání v Praze

Ceník 2016

Cena pro jednu osobu včetně DPH: 29.690,-Kč

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • Zpáteční letenku Praha - Dubaj - Praha (přímý let)
  30kg odbaveného zavazadla, 7kg příruční zavazadlo
  2 noci ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní, hotel 4* v Abu Dhabi
  3 noci ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní, hotel 4* v Dubaji
  Zpáteční letištní transfer (letiště Dubaj - Abu Dhabi hotel, Dubaj hotel - letišě Dubaj)
  Veškeré transfery autobusem, láhev s vodou během veškerých transferů v autobuse k dispozici zdarma
  Abu Dhabi city tour s průvodcem včetně vstupů do jmenovaných památek v programu
  Dubai city tour s průvodcem včetně vstupů do jmenovaných památek v programu
  Dhow Cruise - večerní plavbu s večeří
  Desert Safari s večeří
  Zákonné pojištění ck proti úpadku
  Cestovní pojištění Ubytování je poskytováno v těchto hotelech 4*:
  Abu Dhabi: Swiss Hotel Cornish, Cristal Hotel, Radisson Blue Yas Island nebo podobné. Dubai: Atana Hotel, Best Western Premier Deira Hotel, Suba Hotel nebo podobné.
  * Turistická taxa ve výši USD 3 za osobu a noc se platí přímo hotelu v místní měně.
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • Výlohy osobního charakteru
 • Obědy, večeře (individuálně, výjimkou je večeře při výletu Dhou cruise)
 • Turistická taxa ve výši USD 3 za osobu a noc se platí přímo hotelu v místní měně.

Cena platí pro tyto termíny:
1.7. - 30.9.2018

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.