DAKAR 2017 + PATAGONIE

Patagonie / Argentina

Antarktida je kontinent, který se nachází v nejjižnější části naší zeměkoule – tedy kolem jižního pólu. Rozlohou je dokonce větší než Evropa a její povrch je pokryt vrstvou věčného ledu. Tento led v sobě obsahuje 80% veškeré sladké vody, která se nachází na zemi. Roční období tu jako na celé jižní polokouli nastávají opačně, než u nás – tedy v okamžiku, kdy máme zimu, je na Antarktidě léto. To však neznamená, že by tam bylo tepleji – letní teploty se tu pohybují kolem −35 °С, jen u pobřeží může být o něco tepleji, i −5 °С. Zimní antarktické teploty si běžný člověk neumí ani představit – bývá tu až −75 °С. O antarktických zvířecích obyvatelích se dočtete v tomto článku, žádní původní lidští obyvatelé tu nikdy nežili kvůli nehostinným podmínkám. Obecně tu nenajdeme žádný druh čistě suchozemského savce, místní savci jako třeba tuleni nebo mroži buď tráví velkou část života ve vodě nebo jako velryby v ní jsou pořád. Zajímavé na Antarktidě je třeba také to, že nepatří… nikomu a jediná činnost, která se na jejím území smí provozovat, je vědecká. Pokud nemáte v úmyslu vydat se až do Antarktidy, v Patagonii se ocitnete nejjižněji, jak je to jen na zeměkouli možné. A do Antarktidy je to odsud co by kamenem dohodil. Už název téhle oblasti napovídá, že se jedná o místo „na konci světa“, kde se drsná realita snoubí s nevšední krásou a nabízí nám prožít aktivní dovolenou v zemi kontrastů a nádherné divoké přírody. Kdo by neslyšel o snu všech horolezců, legendárním štítu Fitz Roy (3 405 m) nebo skalních věžích Torres del Paine nacházejících se ve stejnojmenném národním parku, který u nás „proslavil“ český turista, když jej před pár lety neúmyslně podpálil? A co teprve Ohňová země, jedna z posledních opravdových divočin na zemi, kam se vydají jen ty nejdobrodružnější povahy?
Patagonie, to je zkrátka divoká příroda, ostré štíty hor vyrůstající přímo z nekonečné rovinaté pampy, tyrkysová jezera, v nichž se hory tajuplně odrážejí, rozsáhlé ledovce, dravé řeky, těžko prostupné pabukové lesy, častý a ostrý syrový vítr, ale i kondoři, pštrosi nandu, plameňáci, tučňáci, lachtani, bobři a jiná exotická zvířena. Pustina bez lidí, tu a tam osamělý ranč se skutečnými kovboji, výjimečně malé městečko s překvapivě příjemnými obyvateli mnohdy indiánského původu.
Vydejte se tedy po stopách Sira Francise Drakea, Ferdinanda Magalhãese či Charlese Darwina a objevte přírodní poklady ukryté na samém jihu Jižní Ameriky.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

11 nocí

Strava

Plná penze / Polopenze

Cena

Na vyžádání

DAKAR 2017 + PATAGONIE

1. den PRAHA - ASUNCIÓN, PARAGUAY_30.12.2016

Přílet do Asunciónu, Paraguaje a uvítání na letišti česky mluvícím průvodcem.
Privátní transfer Vás odveze do hotelu Resort Yacht Club 5* http://resortyacht.com.py, ubytování.
Večeře individuálně (na hotelu nebo v místní restauraci).
Nocleh v hotelu Resort Yacht Club se snídaní (3 noci)

2. den DAKAR – NÁVŠTĚVA BIVAKU_31.12.2016

Snídaně na hotelu
11:00 odjezd do bivaku, navštívíme KM racing tým a budeme moci si prohlédnout také další závodní týmy.
Oběd během dne
Večer společně s KM racing týmem oslavíme silvestra a příchod Nového roku, silvestrovská večeře.
Pozdě večer návrat na hotel, nocleh.

3. den DAKAR - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ VIP VSTUP_1.1.2017

Snídaně v hotelu
Říká se jak na „Nový rok, tak po celý rok“, tak co nás dnes čeká? Samé slavení, přátelská atmosféra plná temperamentu a VIP servis. Tak to si určitě dáme líbit!
Dopoledne volno, možnost relaxace na pláži.
13:00 hodin odjezd do VIP zóny na slavnostní zahájení Dakaru 2017
VIP vstup zahrnuje:
Osobní přivítání
Otevřený bar
Otevřený bufet s jídlem
Show
Exkluzivní dárek
22:00 hodin návrat na hotel, nocleh

4. den PO STOPÁCH DAKARU – 1. ETAPA rozloučení se závodním týmem KM racing_2.1.2017

Brzy ráno snídaně v hotelu
Pojedeme do Argentiny do městečka Resistencia, kde je cíl první etapy slavné rallye DAKAR
Po cestě budeme mít několik zastávek, abychom se mohli podívat na závodní techniku
Oběd
Odpoledne příjezd do bivaku, VIP vstup, jeden ze známých závodníků nás provede po bivaku, vstup také zahrnuje otevřený bar, vstup do VIP salonku, osobní dárek, večerní show a večeři v bivaku se závodníky.
Nocleh v hotelu Amerian Resistencia 5* se snídaní, http://english.amerian.com/hotel-amerian-hotel-casino-gala-resistencia-chaco

5. den OHŇOVÁ ZEMĚ – USHUAIA a jsme na konci světa_3.1.2017

Brzy ráno snídaně v hotelu
7:45 odlet z místního letiště do Ohňové země, přesně do městečka Ushuaia.
15:00 přílet na „Konec světa“. Ushuaia je nejjižněji položené město na světě!
Privátní transfer do hotelu Las Hayas 5* (Jr Suite Room) 2 noci se snídaní, http://www.lashayas.com.ar/en/.
Ushuaia je hlavní město argentinské provincii Tierra del Fuego, Antártida e Islas del Atlántico Sur a leží na jižním pobřeží největšího jihoamerického ostrova, Ohňové zemi. Je zároveň považováno za nejjižnější město na světě, jelikož leží na 54°48'57 jižní šířky. Město těží ze své polohy naproti Antarktickému poloostrovu a je základnou pro výpravy do Antarktidy i důležitým střediskem rybolovu. Rozkládá se na úbočí hor prudce se svažujících do průlivu Beagle. V roce 1520 při své cestě kolem světa proplul Fernão de Magalhães kolem severního pobřeží Ohňové země nově objeveným Magalhãesovým průlivem. Během plavby spatřili námořníci ohně a domorodce na pobřeží, proto se ostrovu říká Ohňová země. Ushuaia leží v subpolárním podnebném pásu, v tundře. Zimy jsou mírné s průměrnou červencovou teplotou 1,5 °C, zatímco léto je poměrně chladné s průměrnou teplotou 9,4 °C v lednu. Celkově je průměrná roční teplota 5,7 °C. Za rok naprší 522 mm srážek, přičemž jsou rozložené rovnoměrně do celého roku.

6. den TIERRA DEL FUEGO – BEAGLE KANAL _ 4.1.2017

Snídaně v hotelu
Celodenní výlet do národního parku a známá plavba lodí kanálem Beagle. Dnes půjdeme po stopách Darwina a taky tučňáků☺, které budeme mít příležitost pozorovat. Výlet trvá přibližně 10 hodin.
Unikátní národní park Tierra del Fuego se svými majestátními horami, lesy a výhledy na moře se nachází 11km od Ushuaia. Pojedeme směrem na jih, podél hory Susana, která je svědectvím práce vězňů a jejich živoat ve starém vězení Ushuaia. Cesta vede přes údolí řeky Pipo. Podél řeky můžete vidět železnici Tren del Fin del Mundo (Vlak konce světa), což je nejjižnější železnice na světě, který přijíždí do zálivu Ensenada. Tady rozeznáte ostrov Redonda a na druhém břehu kanálu Beagle uvidíte zasněžené Sampaio pohoří (Chile).
Opustíme záliv Ensenada a přijedeme k jezeru Roca, přes úzkou cestu v lese se budeme těšit z pohledu na nejrůznější druhy místní vegetace.

7. den CALAFATE_5.1.2017

Snídaně v hotelu
Dopoledne volno – možnost navštívit národní park, relaxovat v hotelovém SPA nebo si zahrát golf na místním 9ti jamkovém nejjižnějším golfovém hřišti na světě.
14:40 odlet do Calafate
16:00 přílet, transfer do hotelu XELENA hotel 5* hotel, webové stránky hotelu: http://www.hotelxelena.com/_stage/eng/index_in.php.
Nocleh v hotelu Xelena Calafate (2 noci se snídaní)
V tomto jižním výběžku Argentiny (paralelní 50 °), Andy ukazují celou řadu přírodních krás, které jsou inspirující a podnětné. Jako jsou rozeklané vrcholy, nádherné lesy, tmavě modrá jezera ledovcového původu včetně toho nejdůležitějšího: Ledovec Perito Moreno.
CALAFATE město na břehu největšího argentinského a zároveň třetího největšího jihoamerického jezera, Lago Argentino, slouží jako základna pro návštěvu národního parku Los Glaciares včetně ledovce Perito Moreno. Název města se odvozuje od stejnojmenného, žlutě kvetoucího pichlavého keříku s tmavě modrými jedlými plody, který na území Patagonie hojně roste. Vzniklo v prvním desetiletí 20. století jako osada obchodníků s vlnou, městská práva získalo v roce 1927. Větší rozvoj města přišel až v souvislosti se založením národního parku Perito Moreno, kdy se začala budovat infrastruktura pro podporu cestovního ruchu. Přestože je zaměřeno téměř výhradně na turisty, působí příjemným dojmem. Dnes zde žije přes deset tisíc obyvatel. V roce 2001 bylo 20 km od města otevřeno mezinárodní letiště. Hezkým místem pro vycházku je ptačí rezervace Laguna Nimez na severním okraji města, kde je možné pozorovat plameňáky i mnoho dalších druhů vodních ptáků. Místní obyvatelé jsou z velké části indiánského původu a jsou známí výrobou keramiky zdobené tradičními motivy a šperků z přírodních materiálů, které jsou tradičním zdejším suvenýrem. Pověstné jsou zde večerní produkce pouličních hudebníků.

8. den PETIT MORENO_6.1.2017

Snídaně v hotelu
Celodenní výlet na ledovec Perito Moreno Glacier včetně minitrekingu.

Jedná se o nejvýznamnější ze třinácti ledovců v národním parku. Je to prostě jeden z nejpozoruhodnějších přírodních úkazů, které se musí zažít. Jeho obrovská zeď z ledu, která se ztrácí v dáli nad údolím. Jeho přední část je dlouhá 4 km a je více než 60 metrů vysoká. Nekonečná pole křišťálově modrého ledové ledu se neustále odlamují a padají do jezera Argentino.
Výlet začíná naloďováním, molo se nachází v přístavu "Bajo de las Sombras", asi 6 km před ledovcem Bal Conies-, kde poplujeme 20 minut přes Rico Arm a budeme se těšit z úchvatného výhled na čelní stěnu ledovce Perito Moreno.
Vystoupíme na protějším břehu, kde nás v malém přístřešku přivítají horští vůdci. Po kontrole posledních detailů, skupina ne více jak 20 lidí bude pokračovat pod jejich vedením podél pobřeží jezera směrem k okraji ledovce. Poté, co vstoupíme na led dostaneme každý železná stoupací železa a instruktáž, jak je máme správně používat. Dvou hodinový okruh, který následuje vám představí fascinující krajinou ledovců: proudy, malé laguny a spousty ledovcových útvarů, které jsou neuvěřitelně modré. Treking je mírný. Ledová plocha, nad kterou budeme chodit je nepravidelná, ale pevná a bezpečná. Dostaneme informace o místní flóře a fauně a obecné glaciologii regionu a také o konkrétním fenoménu, který se děje v ledovci Moreno Perito a nakonec vytváří jeho prasknutí. Po procházce, procházka lesem vás přivedou vůdci zpátky do přístřešku.

9. den NATIONAL PARK TORRES DEL PAINE_7.1.2017

Snídaně v hotelu. Dnes pojedeme do Torres del Paine - cesta trvá 3,5 hodiny. Poté, co v parku, budeme kombinovat jízdu v našem exkluzivním OVERLAND TRUCK 4x4 a túry, protože existuje mnoho cest, které jdou spolu do parku a stovky turistických tras z jedné strany na druhou. Trasu můžeme přizpůsobit v závislosti na fyzické zdatnosti účastníků, můžeme se rozdělit také na menší skupinky a vybereme cesty, které lépe vyhovují. Ve výchozím nastavení je úroveň obtížnosti aktivit v našem programu nízká, máme možnost to změnit na vyšší úrovně, jestli skupina o to požádá.

Na palubě našich speciálních Overland nákladních automobilů se dostaneme do strategických míst, odkud se pustíme do treků, které nám umožní dostat se k místům, kde budeme mít nejkrásnější výhledy na park.Kolem poledne budeme mít horský piknik. V případě, že počasí nám to nedovolí, využijeme na oběd některou z horských chat. V odpoledních hodinách, dostaneme odpolední občerstvení a kávu. Z různých míst budete moci vidět: jezero Sarmiento de Gamboa, Saltos del Rio Paine (stezka podél řeky 30min.), Cerro Almirante Nieto / Cuernos del Paine – super výhled, Laguna Amarga vstup: volitelný trekking 1.30 h, Salto Grande výhled (Big Fall), výhled Nordenskjold Lake de los Cuernos del Paine 2 hodinový trek, Pehoe jezero. Místa a vyhlídky, které budou nakonec obsaženy závisí na povětrnostních podmínkách, fyzickém stav skupiny, využítí času, vývoj výletu je ponechán na uvážení průvodce.

V pozdních odpoledních hodinách příjezd do hotelu Singular Patagonia 5*, http://www.thesingular.com/patagonia/puertonatales/default-es.html.
Odpočinek v hotelu, večeře v hotelu
Nocleh v hotelu Singular Patagonie 2 noci s plnou penzí

10. den NATIONAL PARK TORRES DEL PAINE - TREK_8.1.2017

Snídaně v hotelu.
Dnes náš program zahrnuje celodenní překrásný trek až na Base de las torres. Vyjdeme z hotelu v 8 hodin ráno a trek trvá kolem 10 hodin. Svačinu a oběd dostaneme sebou na cestu. Obtížnost treku: střední.
Pozdní odpoledne návrat na hotel, relax v hotelovém SPA
Večeře v hotelu.

11. den SANTIAGO – NÁVRAT DO CIVILIZACE_9.1.2017

Snídaně v hotelu
Dopoledne vyjížďka na koních podél řeky Nuria
Oběd
Odpoledne odlet do Santiaga de Chille
Přílet Santiago de Chille
Transfer na hotel Singular Santiago 5*, ubytování se snídaní http://www.thesingular.com/santiago/lastarria/default-en.html.
Nocleh v hotelu Singular 1 noc se snídaní před odletem domů

Santiago je hlavní a ekonomické centrum Chile. S jeho mnoha muzei, divadly a restauracemi, bary a další kulturními možnostmi, je také politickým a kulturním centrem. Jeho centrální poloha je skvělým výchozím bodem pro návštěvu dalších míst v okolí včetně lyžování v blízkých Andách a pozdě odpoledne se můžete v ten samý den opalovat na pláži.

12. den NÁVRAT DOMŮ

Snídaně v hotelu
Dopoledne volno (možnost prohlídky města, nákupů, návštěva vinařství s ochutnávkou vína)
Odpoledne odjezd na letiště, odlet zpět do Prahy

Cena na vyžádání - max. 8 volných míst (4 dvoulůžkové pokoje)

Cena pro jednu osobu včetně DPH: Na vyžádání

 • Cena zájezdu zahrnuje:
 • Zpáteční mezinárodní letenku z Prahy
 • Veškeré místní přelety (Resistencia or Corrientes - Ushuaia, Ushuaia - La Calafate, Puntas Arenas - Santiage de Chile)
 • Veškeré pozemní transfery dle itineráře
 • 3 noci ubytování hotel 4* se snídaní, Asunción Paraguay
 • 31.12. vstup do DEPA závodu Dakar 2017, prohlídka závodních týmů, návštěva KM Racing týmu a silvestrovská oslava Nového roku společně s KM racing týmem v DEPU.
 • 1.1. VIP vstup do DAKAR lounge na zahajovací ceremoniál. VIP vstup zahrnuje: osobní přivítání, otevřený bar
  otevřený bufet s jídlem, show, exkluzivní dárek.
 • 2.1. Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu Amerian Hotel & Casino 5* se snídaní, oběd po cestě do Resistencie po stopách první etapy.
 • 2.1. VIP bivak vstup: jeden z celosvětově známých závodníků nás provede po bivaku, vstup také zahrnuje otevřený bar, vstup do VIP salonku, osobní dárek, večerní show a večeři v bivaku se závodníky.
 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji Junior suite (2 noci) se snídaní Las Hayas 5* Ushuaia
 • Privátní letištění transfer z letiště na hotel.
 • Celodenní výlet Beagle channel
 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji city room (2 noci) se snídaní Xelena hotel 5* La Calafate
 • Privátní transfer z/na letiště
 • Celodenní výlet na ledovec Perito Moreno, minitrek po ledových krách
 • Překročení haring s Chille teréním vozem 4 x 4
 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (2 noci) s plnou penzí (snídaně, oběd sebou do balíčku, večeře) Singular Patagonia 5*
 • Private transfer from Laguna Larga (where the Overland tour ends) to the Hotel - english speaking driver/guide.
 • Celodenní výlet s obědem (lunch Box) do národního park Torres del Paine National Park
 • Půldenní výlet na koních, expedice pod řeky Nuria
 • Privátní transfer z hotelu na letiště Punta Arenas
 • Ubytování 1 noc v hotelu Singular Santiago 5* se snídaní
 • Privátní transfer z/na letiště Santiago de Chille
 • Česky / anglicky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
 • Cestovní pojištění Allianz (léčebné výlohy bez limitu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel), storno pojištění do 100tis. (20% spoluúčast)
 • Zákonné pojištění ck proti úpadku
 • Cena zájezdu nezahrnuje:
 • Výlohy osobního charakteru

Návštěva rally Dakar i Patagonie na přelomu roku je unikátní. Ubytování je převážně v 5* hotelech. Program je určen pro náročné cestovatele, kteří mají rádi rally Dakar a chtějí poznat Patagonii.

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.