Sicílie - za krásami ostrova a golfem

Itálie / Sicílie

Destinace

Jedinečná okružní cesta, která vás zavede po nádherných památkách a zajímavostech úchvatné Sicílie. Navštívíte mj. Catanii, Palermo, Marsalu, Noto, či sopku Etnu. Zahrajete si 2x golf, ochutnáte víno a zažijete spoustu nového!

SICÍLIE:

Sicílie je největší ostrov ve Středozemním moři a leží na samém jihu Itálie. Ostrov je velmi zajímavý a svým návštěvníkům nabízí nepřeberné množství aktivit a vyžití. Každý si zde přijde na to své. Má nádherné pláže a čisté moře s dobrou viditelností pro potápění. Ale také nádhernou přírodu (ostrov je převážně hornatý). Místní městečka dýchají historií a kulturou a rozhodně stojí za návštěvu.

Zajímavostí je beze sporu nejvyšší hora ostrova - ETNA, která je zároveň nejvyšší činnou sopkou v Evropě. Tyčí se do výšky 3.323 m.n.m.

Neméně zajímavá je také místní kuchyně, která je výsledkem vlivů okolních zemí (zejména Turecka, Řecka, Francie a Afriky). Vynikající jsou vína z vlastních vinic.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

9 nocí / 10 dní

Strava

Polopenze

Počet golfů

2x golf

Hotel

Dny 1 - 4:
Ubytování ve vybraných 4* resortech.

Den 5 - 6:
Donnafugata Golf Resort & Spa 5* (Ragusa)
Webové stránky hotelu: http://www.donnafugatagolfresort.com/en/
http://www.nh-hotels.com/hotel/donnafugata-golf-resort-spa

Den 7 - 9:
Il Picciolo Etna Golf Resort & Spa 4* (Rovittello u Etny)
Webové stránky hotelu: http://www.ilpiccioloetnagolfresort.com/ing/
Video: https://youtu.be/5u2SzpFX2Yg

Sport a night life

PROGRAM ZÁJEZDU:

Zájezd je na 9 nocí / 10 dní a zahrnuje okružní jízdu napříč nádhernou Sicílií se dvěmi hrami golfu. Program lze dle přání na míru upravit.

DEN 1:

Přílet na letiště v Catanii a přesun do hotelu.
Zbytek dne máte volno na odpočinek, či procházky nádhernou Catánií.
Večeře a přenocování.

DEN 2:

Po snídani se vydáte na prohlídku Catánie. Město leží na východním pobřeží Sicílie a je druhým největším městem ostrova. Nachází se na úpatí Etny, na kterou nabízí hezké výhledy. V rámci prohlídky budete moci obdivovat zejména historické centrum města (zařazené na list světového dědictví UNESCO).
Po obědě (oběd ve vlastní režii) se vydáte na cestu do Cefalu (sever ostrova), kde se zastavíte. Městečko Cefalu je jedinečné historické město, kterému dominuje impozantní skalní masiv a normanská katedrála. Město má úchvatnou atmosféru a jeho návštěva bude pro vás zajímavým zážitkem.
Poté se přesuneme do Palerma, kde se navečeříme a přenocujeme.

DEN 3:

Po snídani se vydáme prozkoumávat krásy Palerma. Palermo je hlavní město Sicílie a nachází se na severozápadě ostrova. Na rozdíl od východu Sicílie, kde jsou nejvíc patrné vlivy Řecké kultury, zde na západě můžete pozorovat výrazné znaky kultury Arabské. Jedinečné historické centrum nabízí kombinaci normanské a orientální architektury a spoustu parků a úhledných zahrad. Všudypřítomné palmy umocňují exotický ráz města.
Co činí Palermo výjimečné, jsou památky které kombinují křesťanské a arabské prvky. Takové památky nejsou k vidění nikde jinde a jsou zcela unikátní. Například kostelík San Giovanni degli Eremiti. Nenechte si ujít také královský palác Pallazzo Normani. Celé historické centrum je velmi rozlehlé a nabízí obrovské množství kostelíků, katedrál a dalších podobných skvostů.
Po obědě (oběd ve vlastní režii) se přesuneme na západ ostrova, do malebné Marsaly. Tato oblast je proslulá svým vínem a produkcí soli. Cestou se zastavíme ve vinném sklípku na ochutnávku vín! Poté ubytování v hotelu a večeře.

DEN 4:

Po snídani návštěva Marsaly a výlet na VIA DEL SALE - tzv. solné pobřeží. To se táhne od Trapani po Marsalu a jedná se o proslulou oblast, kde se "těží" a zpracovává sůl. Najdeme zde spoustu větrných mlýnů a také "solných" políček, podél kterých se zvedají kopce vytěžené soli. Poté návštěva kouzelného městečka Salinunte, kde si rázem budete připadat jako v Řecku. Nejzajímavější památkou je zde akropoli a antické město.
Po obědě (oběd ve vlastní režii) se přesuneme na jih do městečka Agrigento, kde navštívíme proslulé Valle dei Templi = Údolí chrámů. Zde se v minulosti nacházelo řecké antické město Acragas, které bylo údajně nejkrásnějším ze všech pozemských měst. Dodnes zde můžeme shlédnout unikátní nejbohatší seskupení zachovalých řeckých chrámů na světě. Valle dei Templi je od roku 1997 zapsáno na list světového dědictví UNESCO.
Večer se ubytujeme v hotelu a povečeříme.

DEN 5:

Dnes se přesuneme do vnitrozemí do malebného městečka Piazza Armerina, kde navštívíme nádhernou Villu Romana del Casale - památku UNESCO. Je to unikátní dochovaná luxusní románská vila, ve které lze spatřit mj. také spoustu mozaiek. Po obědě (oběd ve vlastní režii) se přesuneme na jih Sicílie, zpět k pobřeží. Leží zde městečko Ragusa Ibla, které je pro své barokní památky zařazeno na list světového kulturního dědictví UNESCO. Odpoledne završíme návštěvou renomované čokoládovny s ruční výrobou čokolády a pralinek.
Večeře a ubytování v golfovém resortu.

DEN 6:

GOLF na hřišti Donnafugata (na výběr buď hřiště Parkland nebo Links). Hřiště leží přímo u hotelu.
Zbytek dne volno na odpočinek a aktivity dle vašeho přání.
Večeře a přenocování.

DEN 7:

Po snídani se přemístíme do městečka Noto na jihovýchodě Sicílie, které je se svou katedrálou rovněž zařazeno do památek UNESCO. Naobědváme se v přímořském městečku Siracusa a navečer se přesuneme zpět ke Catanii do golfového resortu Picciolo, který se nachází přímo na okraji přírodního parku Etna (s nádhernými výhledy na pohoří Etny).

DEN 8:

GOLF na hřišti Picciolo, které se nachází přímo u hotelu a nabízí nádherné výhledy na Etnu.
Po zbytek dne volno na aktivity či odpočinek.

DEN 9:

Dnes nás čeká celodenní návštěva sopky Etny. Po cestě se zastavíme v rodinném včelařství a vinném sklípku. Na oběd se zastavíme do typické restaurace v městě Taormina. Odpoledne volný čas na nakupování, či procházky. Den završíme na krásném pobřeží Riviera Dei Ciclopi.
Návrat do hotelu a přenocování.

DEN 10:

Po snídani přesun na letiště a odlet zpět domů.

Golfový resort

DONNAFUGATA GOLF
PICCIOLO GOLF

Cena za balíček od 48.140,- / osoba

Výše uvedená cena je pouze orientační. Cena zájezdu se mění v závislosti na těchto proměnných:

 • aktuální kurz cizí měny
 • vámi zvolený transfer (VIP transfer, pronájem auta na celý pobyt, minivan...)
 • vámi zvolený typ pokoje
 • vámi zvolený termín dovolené
 • počet osob (zaplatíte méně, sdílí-li auto a pokoj více osob)
 • cena letenky (mění se na denní bázi podle aktuální obsazenosti letu a ceny paliva)
 • speciální nabídky (hotel poskytne slevu při včasné rezervaci, dlouhém pobytu, nebo sezónní nabídky)

Každý z vás je originál, a každý má jinou představu o vysněné dovolené. My jsme tu od toho, abychom vám vaše představy splnili! Kontaktujte nás pomocí formuláře níže, nebo na email office@unitravelgroup.cz. My vaši zprávu uvidíme hned a obratem vás kontaktujeme.

*DOPORUČUJEME CESTOVAT V OBDOBÍ ČERVEN - ČERVENEC NEBO ZÁŘÍ - ŘÍJEN.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenku přímým letem se Smartwings (kalkulována v základním tarifu, může se změnit dle dostupnosti)
 • 9 nocí ubytování (cena platí pro osobu sdílející dvoulůžkový pokoj)
 • polopenzi (nezahrnuje nápoje)
 • Veškeré transfery
 • Průvodce po celou dobu pobytu
 • Návštěva vinného sklípku s ochutnávkou vín (den 3)
 • Návštěva čokoládovny (den 5)
 • Návštěva včelařství a vinného sklípku (den 9)
 • Oběd v místní typické restauraci (den 9)
 • 2x golf (1x Donnafugata golf, 1x Picciolo Etna golf)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna

Cena nezahrnuje

 • vstupné do muzeí a památek
 • místní poplatek - local tax (poplatek na rozvoj destinace, splatný na místě přímo hotelu)

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.