Golf v západním Irsku

Irsko / Galway

Destinace

Irsko, přezdívané také jako "Zelený ostrov" je nádherná země, kterou byste měli určitě jednou za život navštívit. Zažijete jedinečnou Irskou pohostinnost, ochutnáte tradiční irské pivo Guinness, objevíte nádhernou nedotčenou přírodu a divoké útesy na západním pobřeží. Zahrajete si golf na hřištích prvotřídní kvality a večer si vychutnáte irskou whiskey u hořícího krbu :)

Západní pobřeží Irska patří k nejzajímavějším oblastem ostrova. Ubytovaní budete v Galway, městu, které tvoří metropoli západního Irska. Můžete si odsud zajet na majestátní útesy Cliffs of Moher, do měsíční krajiny národního parku Burren, do krajiny jezer a poníků národního parku Connemara nebo na ostrovy Aran Islands. Místní pobřeží je lemováno krásnými plážemi a divokými útesy.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

5 nocí (je možný libovolný počet nocí)

Strava

Snídaně

Počet golfů

3-4x golf

Hotel

Doporučujeme G Hotel, Galway 5*

Hotel G se těší výjimečné poloze. Nachází se na břehu zátoky moře a zároveň pouhých 5 minut od centra města Galway. Hotel G patří k nejlepším hotelům v Galway a zároveň je jediným 5* hotelem v tomto městě. Můžete zde očekávat opravdu prvotřídní služby.

Hotel má celkem 101 pokojů (od standardních pokojů až po Suite) a vlastní SPA centrum. K dispozici jsou následující typy pokojů:
- Superior pokoj: 30 m2, v koupelně vana v kombinaci se sprchou, výhled buď na hotelovou terasu nebo do zahrady
- Deluxe pokoj: 36 m2, v koupelně odděleně vana i sprchový kout, výhled buď na zátoku moře nebo na město Galway
- Luxusní pokoj: 50m2, v ložnici se nachází sedačka, výhled buď na hotelovou terasu nebo do zahrady
- Junior Suite: 50m2, v ložnici se nachází sedačka, v koupelně samostatně vana a dvojitý sprchový kout, televizor v koupelně, výhled na zátoku moře nebo na město Galway
- K dispozici také 3 speciální Suite o ploše 90 a 120 m2 pro speciální příležitosti

Na každém pokoji naleznete: minibar, trezor na notebook, župan a bačkůrky, digitální ovládání teploty, CD, DVD, WiFi zdarma, pracovní stůl. Pokojová služba je vám k dispozici 24 hodin denně a funguje zde také prádelna a čistírna.

Stravování

V základní ceně hotelu je pouze snídaně. Hotel má několik restaurací, salonků a bar, kam si můžete na jídlo zajít. Pravidelně nabízejí různé výhodné balíčky například na 2- nebo 3- chodovou večeři se sklenicí vína.

Jelikož je hotel v docházkové vzdálenosti od centra města Galway, bez problémů můžete poobědvat či povečeřet v jednom z mnoha místních podniků a ochutnat typické irské pokrmy.

Sport a night life

Zajímavá místa v okolí, které stojí za to navštívit

Cliffs of Moher
Cliffs of Moher jsou nádherné útesy, které se kolmě tyčí nad Atlantským oceánem. Po celé své délce neuvěřitelných 8 kilometrů se tyčí ve výši 200 metrů nad mořem (v nejvyšším bodě 214 metrů) a řadí se tak k nejvyšším útesům v Evropě. Při jasném počasí lze z útesů spatřit Aranské ostrovy, záliv u města Galway či národní park Connemaru.

Útesy patří k vůbec nejnavštěvovanějším místům v Irsku. Před pár lety zde bylo vybudováno moderní informační centrum, které je celé postavené pod povrchem země, aby nenarušovalo místní krajinu. Po celé délce útesů (celých 8 km) vede úzký chodník.

Útesy jsou nezapomenutelným zážitkem za každého počasí - ať už jsou ozářeny sluncem, či zahaleny v mystické mlze.

Národní park Burren
Burren je krasová oblast, které je díky charakteristickému rozpraskanému vápencovému povrchu přezdíváno měsíční krajina. Burren je plný zbytků a ruin různých kruhových pevností, megalitických hrobů a dolmenů, podzemních prostor, mohyl a jiných kamenných seskupení. Nejznámější je Poulnabrone Dolmen.

Návštěva tohoto parku je většinou realizována celodenním výletem spojeným s návštěvou útesů Cliffs of Moher - útesy totiž leží přímo na hranici tohoto parku.

Národní park Connemara
Národní park Connemara patří k nejkrásnějším v Irsku. Jeho dominantu tvoří dva horské hřebeny: Twelve Bens a Maam Turks. Údolím protéká řeka Polladirk. Krajina tohoto parku vyniká drsnou krásou. Velké množství turistů lákají jezera, pohoří, četné ostrůvky i rozsáhlé slatiny. Dodnes zde přežívá venkovský způsob života, mj. zde lidé chovají speciální koňské plemeno, tzv. Connemara pony. Je to jedna z mála irských oblastí, kde se stále v běžném styku hovoří irsky.

Souostroví Aran Islands
Na ostrovech naleznete celkem sedm pravěkých pevností (Dún), mnoho klášterů a kostelů, ale především úchvatné výhledy. Krajina se postupně zvedá od hladiny moře až po 100 m vysoké kolmé skalní útesy na západní straně ostrovů. Pevnina je rozdělena do neuvěřitelného množství malých políček vymezených z na sucho poskládaných kamenů. Z výšky to vytváří bizarní podívanou. Na většině polích se pasou ovce, z jejichž vlny se pletou pověstné aranské svetry.

Na ostrovy se dostanete trajektem, který odjíždí z oblasti Connemara (z Galway tam jezdí speciální autobus, přibližně hodina jízdy). Jednotlivé ostrovy jsou velmi malé - nejmenší má rozlohu pouhých 5,6 km2. Dají se projít pěšky, na vypůjčeném kole nebo si můžete najmout koňský povoz.

Relaxace a zdraví

Hotel má vlastní SPA centrum zvané ESPA. Najdete zde 8 procedurálních místností, 4 beauty suite, bazének, speciální sprchy, saunu, ledovou fontánu, vyhřívané relaxační místnosti s posezením a plně vybavené fitness centrum.

Golfový resort

Golf si můžete zahrát na těchto prvotřídních hřištích:

Galway Bay
Galway Golf Club
Connemara Championship Links
Athenry Golf

Cenu vám rádi připravíme na vyžádání dle vašich požadavků

Zajistíme vám

  • zpáteční letenku přímým letem Praha - Dublin (autobusem z Dublinu do Galway cesta trvá přibližně 2,5 hodiny. Z Dublinu také létají linky přímo do Galway)
  • ubytování ve vybraném typu hotelu (od 3* až po 5*) na libovolný počet dní
  • vybraný typ stravování (snídaně / polopenze / plná penze)
  • libovolný počet golfů na vámi vybraných hřištích
  • exkurze či výlety dle vlastního výběru
  • pronájem automobilu (pozor, s řízením vlevo)
  • cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.