Srí Lanka - týden poznávací + týden relaxační

Srí Lanka / Srí Lanka

Destinace

Prozkoumejte každý den jinou část exotické Srí Lanky, 14 nocí, 7 dní poznávacích s plnou penzí a průvodcem + 7 dní relaxačních u moře s all inclusive v 5* rezortu.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Strava

Plná penze

Hotel

Srí Lanka, přezdívaná také perla Indického oceánu. Celý rok jsou na Srí Lance teploty kolem 30st. Nachází se těsně u rovníku, jihovýchodně pod Indií. Je to neuvěřitelně pestrá země, kde si snad každý přijde na své. Vyznačuje se zejména: nádhernými písečnými plážemi se zlatým jemným pískem, velmi teplým mořem, spoustou tropické zeleně, exotickými zvířaty (sloni, leopardi, makakové, chameleoni, spousta druhů ptáků...). Běžně zde můžete spatřit mořské želvy, velryby či delfíny (zejména na jihu a jihozápadě ostrova. Srí Lanka je buddhistická země - buddhismus zde má velmi dlouhé a pevné kořeny. Jako důkaz je spousta charismatických buddhistických chrámů, kde lze ještě dodnes spatřit typické mnichy v rudém rouchu.
Ve vnitrozemí je terén spíše hornatý, přinášející příjemné ochlazení (například v oblasti Nuwara Eliya, která je posetá nekonečnými čajovými plantážemi a vodopády). Ujít si také nemůžete nechat adrenalinový rafting uprostřed džungle! Shrneme-li to, na Srí Lance na vás čekají nádherné pláže, překrásná příroda, zajímavé historické památky, a velmi milí a srdeční lidé...

  1. DEN_17.10.2017 Po příletu nás bude na letišti čekat místní průvodce a vyrazíme směrem na sever, více do středozemí, kde se vydáme na výstup na skalní pevnost Sigiriya. Sigiriya, neboli také „Lví skála“ je středověká skalní pevnost s ruinami paláce. V roce 1982 bylo toto starověké město zapsáno na list kulturního světového dědictví UNESCO. Celá okolní oblast je rovinatého charakteru, ze kterého vyčnívá do výšky 200 metrů nad mořem ohromný skalní masiv s pevností na svém vrcholu. Večer se v Sigiriyi ubytujeme a dáme si večeři.

2.DEN_18.10.2017
Nasnídáme se a poté vyrazíme do města Polonnaruwa, které vzniklo v 11. století za vlády indické dynastie Chola. V době svého rozkvětu ve 12. století zde vznikly rozsáhlé zahrady, velké množství soch Buddhy, mnoho paláců i mnoho dalších staveb, které zde existují dodnes v relativně dobře zachovalém stavu. Po prohlídce města Polonnaruwa se vydáme do vesničky Habarana, kde uvidíme život lidí nedotčených 21. stoletím. Žijí zde v typických hlínových domcích bez elekřiny, nebo plynu a v souladu s přírodou. Prohlídka je zakončená ochutnávkou výborných srílanských pokrmů. Po prohlídce vesničky se vrátíme do hotelu v Sigiriyi, kde se navečeříme a přespíme.

3.DEN_19.10.2017
Po snídani se přesuneme do města Kandy. Cestou navštívíme skalní chrám v Dambulle a zahrady koření. Dambulla je rozlehlá izolovaná skála, ve které se ukrývá chrámový jeskynní komplex. Skála vyčnívá 160 metrů nad okolní krajinu. Celkem je zde 5 jeskyní a ta největší z nich je dlouhá až 50 metrů a vysoká 6 metrů. Dříve jeskyně sloužily jako úkryt pro krále. Uvnitř jeskynních chrámů lze pozorovat spoustu náboženských kreseb či soch, ale také fresky na stěnách a stropech. Dambulla byla v roce 1991 zařazena mezi světové dědictví UNESCO. Zajímavé je, že zde můžete potkat místní mnichy, kteří navštěvují školu umístěnou přímo dole pod chrámem.
Po příjezdu do Kandy se vydáme na prohlídku města, spojenou s nákupy. Kandy je velké, pulsující a na první pohled malebné město. Je centrem budhismu, umění, kultury a hudby. Z památek navštívíme např. Chrám Buddhova Zubu, nebo museum drahokamů, kde je jedinečná možnost si zakoupit pravý cejlonský safír, ametist, topaz a mimo jiné i zlato nebo stříbro. Velice rádi zhotovují šperky i na míru. Ve městě se ubytujeme a navečeříme.

4.DEN_20.10.2017
Násnídáme se vydáme se na cestu do botanické zahrady Peradeniya. Jedna z nejvýznamnějších tropických botanických zahrad světa leží v srdci Srí Lanky, na předměstí bývalého královského města Kandy. Ohromný areál v záhybu řeky Mahaweli zabírá plochu 59 ha a její historie sahá až do 14. století. Zdejší sbírky jsou opravdu rozsáhlé, zaměřené na tropické rostliny všech kontinentů, údajně se zde pěstuje na 4000 různých druhů. Návštěvník zde najde orchidejový skleník, zahrádku tropického koření, rozsáhlou výsadbu bambusů, i alej obrovských amerických palem. V centru zahrady je uprostřed travnaté plochy ohromný Ficus, jehož koruna, podpíraná četnými vzdušnými kořeny, zabírá rozlohu 16 akrů. Zahradu navštěvují oficiální státní návštěvy ostrova a od 19. století je zvykem, že zvláště významní návštěvníci zde zasadí “svůj” strom – najdeme tu strom anglické královny Alžběty, rakouskouherského císaře Františka Josefa, i prvního kosmonauta Jurije Gagarina.
Z botanické zahrady pojedeme do města Nuwara Eliya tradiční vyhlídkovou parní mašinkou. Cestou uvidíme čajové plantáže, jimiž je Srí Lanka tak známá. Po příjezdu následuje prohlídka města. Nuwara Eliya je městečko, ve kterém na vás dodnes dýchne atmosféra britských koloniálních dob. Návštěva čajových plantáží a výrobny čaje. Horská oblast Nuwara Eliya a stejnojmenné městečko je královstvím nejlepšího srílanského čaje. Oblast je plná svahů, které jsou většinou pokryté nekonečnými čajovníkovými plantážemi, ale také vodopády. Večer se v tomto měste ubytujeme a navečeříme.

5.DEN_21.10.2017
Po snídani se odhlásíme z hotelu a vyrazíme do Národního parku Yala. Cestou se zastavíme u vodopádů Ravana Ella. Ravana jsou 19 m vysoké vodopády. Jméno Ravana patřilo srílanskému králi, který podle legendy unesl princeznu Situ a schovával ji v jeskyních, dnes známých jako Jeskyně Ravana Ella.
Odpoledne nás čeká jeep safari v Národním parku Yala, jenž patří mezi nejstarší a nejznámější parky na Srí Lance. Za svou popularitu vděčí stádům slonů, leopardům a řadě dalších zvířat, která zde máte možnost spatřit. Park je tvořen lesem a křovinami, písečnou pláží a velikou vodní nádrží, ke které se zejména v období sucha stahují stáda slonů a ostatní zvířata. Zdejší území v počtu leopardů patří mezi nejvyšší koncentrace leopardů na světě. Pobřeží je hnízdištěm pro mořské želvy. Večer se přesuneme do hotelu, kde se navečeříme a strávíme 2 noci.

6.DEN_22.10.2017
Před snídaní ranní safari pozorování divoké přírody v Národním parku Yala. Snídaně - picnic v přírodě.
V 11 hodin budeme zpět v hotelu Chandrika, kde můžeme u bazénu relaxovat od 11:00 hodin až do odpoledního safari. Plná penze je zahrnutá v ceně pobytu.

7.DEN_23.10.2017
Nasnídáme se, odhlásíme z hotelu a vyrazíme do města Galle. Město Galle je stará pevnost pocházející z holandského koloniálního období. Holanďany byla postavena v 17. století a dnes zaujímá většinu výběžku, na kterém se rozkládá starší část Galle (zapsaného v UNESCO). Je také bohatou směsí různých stylů a kultur, které se v Galle během staletí vystřídaly. Z hradeb pevnosti je krásný výhled na moře a oceán. Pevnost je i dnes stále živým místem, kde bydlí lidé, jsou tu restaurace, kanceláře a obchody. Po prohlídce města se přesuneme do luxusního plážového hotelu na jižní pobřeží ostrova, kde strávíme zbytek dovolené.

8.DEN_24.10.2017
Volno a odpočinek na pláži.
RIU Hotel Ahungalle 5* all inclusive

9.DEN_25.10.2017
Volno a odpočinek na pláži.
RIU Hotel Ahungalle 5* all inclusive

10.DEN_26.10.2017
Volno a odpočinek na pláži.
RIU Hotel Ahungalle 5* all inclusive

11.DEN_27.10.2017
Volno a odpočinek na pláži.
RIU Hotel Ahungalle 5* all inclusive

12.DEN_28.10.2017
Volno a odpočinek na pláži.
RIU Hotel Ahungalle 5* all inclusive

13.DEN_29.10.2017
RIU Hotel Ahungalle 5* all inclusive

14.DEN_30.10.2017
Poslední celý den možnost odpočinku a užít si ajurvédské masáže. All inclusive v ceně (snídaně, oběd, večeře). Ve 22:00 hodin odjezd na letiště a odlet domů.

Stravování

Plná penze během poznávacího programu
Ve dnech volna (druhý týden) all inclusive v hotelu RIU Srí Lanka 5*, https://www.riu.com/en/hotel/sri-lanka/ahungalla/hotel-riu-sri-lanka/.

Sport a night life

Podle programu

Relaxace a zdraví

Podle programu

Speciální nabídka - cena 58.090,-Kč / osoba

16.-31.10.
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 59.990,-Kč
Cena za osobu v třílůžkovém pokoji 56.000,-Kč
Příplatek za osobu v jednolůžkovém pokoji 16.690,-Kč

Cena zahrnuje:
-zpáteční letenku Praha - Dubaj - Colombo - Dubaj - Praha (s Emirates)
-plnou penzi (snídaně, oběd, večeře) během poznávací části
- all inclusive během relaxační části
-14 nocí ve dvoulůžkovém pokoji
-transfery
-výlet na každý den
-cestovní pojištění

Cena nezahrnuje:
- osobní výdaje,
- spropitné pro řidiče a průvodce (1-3USD na den)


Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.