Srí Lanka - příroda, památky a pláž

Srí Lanka / Srí Lanka

Destinace

SRÍ LANKA:

Srí Lanka, přezdívaná také perla Indického oceánu. Nachází se těsně u rovníku, jihovýchodně pod Indií. Je to neuvěřitelně pestrá země, kde si snad každý přijde na své. Vyznačuje se zejména: nádhernými písečnými plážemi se zlatým jemným pískem, velmi teplým mořem, spoustou tropické zeleně, exotickými zvířaty (sloni, leopardi, makakové, chameleoni, spousta druhů ptáků...). Běžně zde můžete spatřit mořské želvy, velryby či delfíny (zejména na jihu a jihozápadě ostrova. Srí Lanka je buddhistická země - buddhismus zde má velmi dlouhé a pevné kořeny. Jako důkaz je spousta charismatických buddhistických chrámů, kde lze ještě dodnes spatřit typické mnichy v rudém rouchu.

Ve vnitrozemí je terén spíše hornatý, přinášející příjemné ochlazení (například v oblasti Nuwara Eliya, která je posetá nekonečnými čajovými plantážemi a vodopády). Ujít si také nemůžete nechat adrenalinový rafting uprostřed džungle! Shrneme-li to, na Srí Lance na vás čekají nádherné pláže, překrásná příroda, zajímavé historické památky, a velmi milí a srdeční lidé...

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Strava

Polopenze

Hotel

The Green Paradise Resort - Sigiriya
Hotel je obklopen bujnou vegetací a nabízí úchvatný výhled na okolí. Nachází se nedaleko památky "Lví skály Sigiriya" a jedná se o okologicky zaměřený resort v nádherném přírodním prostředí. Hotel nabízí ubytování v tradičně vzhlížejících dřevěných vilkách. Pokoje jsou dvoulůžkové vybavené klimatizací, teakovým nábytkem a vlastní koupelnou. Samozřejmostí tohoto resortu je venkovní bazén, nebo lázně, kde můžete příjemně odpočívat u relaxační masáže.

Earls Regent - Kandy
Hotel je postaven v úchvatné horské krajině s výhledem na řeku Mahaweli. Stylové dvoulůžkové pokoje v hotelu Earl Regent Hotel jsou vybaveny TV s plochou obrazovkou, klimatizací, minibarem, soukromým balkonem a vlastní koupelnou, kde najdete nadýchané župany a vysoušeč vlasů. Samozřejmostí tohoto hotelu je venkovní bazén a celá řada relaxačních a lázeňských procedur.

Jetwing St. Andrews 5* - Nuwara Eliya
Unikátní koloniální útočiště v Nuwara Eliya, které je obklopené zamlženými horami a čajovými plantážemi. Tento koloniální styl bydlení je zde více než sto let a stále si udržuje tempo a styl života z té samé doby. Hotel nabízí komfortní, prostorné klimatizované dvoulůžkové pokoje, které jsou vybaveny jemným dřevěným nábytkem, mají útulné krby. Pokoje mají vlastní koupelnu s vanou a župany.

Jetwing Yala - Yala
Tento moderní hotel se nachází přímo na hranici s národním parkem Yala. Nabízí luxusní ubytování ve dvoulůžkových pokojích, vybavených s postelí s nebesy, klimatizací, velkou koupelnou a minibarem. Hotel poskytuje relaxační masáže, nebo máte k dispozici rozsáhlý bazén. Samozřejmostí je bezplatná Wi-Fi a výborná restaurace, kde si můžete vychutnat cizí kuchyni.

The Fortress - Galle
Tento plážový rezort se nachází v nádherné lokalitě, přímo u dlouhé písečné pláže a nabízí luxusní ubytování v prostředí mísícím moderní a koloniální architekturu. Všechny pokoje jsou klimatizovány a mají vlastní balkon. Jsou dobře vybaveny, mimo jiné i TV s plochou obrazovkou a minibarem. K dispozici je venkovní bazén a Wi-Fi v hotelu zdarma. Hosté mohou relaxovat v ájurvédském salonku a dopřát si různé masáže nebo lázeňské procedury. Pro chvíle odpočinku je hostům v hotelu k dispozici také sauna a vířivka. Přímo u hotelu je také přírodní mini zátoka, která je ideální pro bezpečné koupání třeba v případě velkých vln. Ve zdejších restauracích si hosté mohou pochutnat na pravých srílanských specialitách i jídlech středomořské kuchyně. Je to jeden z největších hotelů na jižním a západním pobřeží Srí Lanky a je členem prestižních Leading Hotels of the World.

Sport a night life

PROGRAM ZÁJEZDU

1. DEN
Po příletu nás bude na letišti čekat místní průvodce a vyrazíme směrem na sever, více do středozemí, kde se vydáme na výstup na skalní pevnost Sigiriya. Sigiriya, neboli také „Lví skála“ je středověká skalní pevnost s ruinami paláce. V roce 1982 bylo toto starověké město zapsáno na list kulturního světového dědictví UNESCO. Celá okolní oblast je rovinatého charakteru, ze kterého vyčnívá do výšky 200 metrů nad mořem ohromný skalní masiv s pevností na svém vrcholu. Večer se v Sigiriyi ubytujeme a dáme si večeři.

2.DEN
Nasnídáme se a poté vyrazíme do města Polonnaruwa, které vzniklo v 11. století za vlády indické dynastie Chola. V době svého rozkvětu ve 12. století zde vznikly rozsáhlé zahrady, velké množství soch Buddhy, mnoho paláců i mnoho dalších staveb, které zde existují dodnes v relativně dobře zachovalém stavu. Po prohlídce města Polonnaruwa se vydáme do vesničky Habarana, kde uvidíme život lidí nedotčených 21. stoletím. Žijí zde v typických hlínových domcích bez elekřiny, nebo plynu a v souladu s přírodou. Prohlídka je zakončená ochutnávkou výborných srílanských pokrmů. Po prohlídce vesničky se vrátíme do hotelu v Sigiriyi, kde se navečeříme a přespíme.

3.DEN
Po snídani se přesuneme do města Kandy. Cestou navštívíme skalní chrám v Dambulle a zahrady koření. Dambulla je rozlehlá izolovaná skála, ve které se ukrývá chrámový jeskynní komplex. Skála vyčnívá 160 metrů nad okolní krajinu. Celkem je zde 5 jeskyní a ta největší z nich je dlouhá až 50 metrů a vysoká 6 metrů. Dříve jeskyně sloužily jako úkryt pro krále. Uvnitř jeskynních chrámů lze pozorovat spoustu náboženských kreseb či soch, ale také fresky na stěnách a stropech. Dambulla byla v roce 1991 zařazena mezi světové dědictví UNESCO. Zajímavé je, že zde můžete potkat místní mnichy, kteří navštěvují školu umístěnou přímo dole pod chrámem.
Po příjezdu do Kandy se vydáme na prohlídku města, spojenou s nákupy. Kandy je velké, pulsující a na první pohled malebné město. Je centrem budhismu, umění, kultury a hudby. Z památek navštívíme např. Chrám Buddhova Zubu, nebo museum drahokamů, kde je jedinečná možnost si zakoupit pravý cejlonský safír, ametist, topaz a mimo jiné i zlato nebo stříbro. Velice rádi zhotovují šperky i na míru. Ve městě se ubytujeme a navečeříme.

4.DEN
Násnídáme se vydáme se na cestu do botanické zahrady Peradeniya. Jedna z nejvýznamnějších tropických botanických zahrad světa leží v srdci Srí Lanky, na předměstí bývalého královského města Kandy. Ohromný areál v záhybu řeky Mahaweli zabírá plochu 59 ha a její historie sahá až do 14. století. Zdejší sbírky jsou opravdu rozsáhlé, zaměřené na tropické rostliny všech kontinentů, údajně se zde pěstuje na 4000 různých druhů. Návštěvník zde najde orchidejový skleník, zahrádku tropického koření, rozsáhlou výsadbu bambusů, i alej obrovských amerických palem. V centru zahrady je uprostřed travnaté plochy ohromný Ficus, jehož koruna, podpíraná četnými vzdušnými kořeny, zabírá rozlohu 16 akrů. Zahradu navštěvují oficiální státní návštěvy ostrova a od 19. století je zvykem, že zvláště významní návštěvníci zde zasadí “svůj” strom – najdeme tu strom anglické královny Alžběty, rakouskouherského císaře Františka Josefa, i prvního kosmonauta Jurije Gagarina.
Z botanické zahrady pojedeme do města Nuwara Eliya tradiční vyhlídkovou parní mašinkou. Cestou uvidíme čajové plantáže, jimiž je Srí Lanka tak známá. Po příjezdu následuje prohlídka města. Nuwara Eliya je městečko, ve kterém na vás dodnes dýchne atmosféra britských koloniálních dob. Návštěva čajových plantáží a výrobny čaje. Horská oblast Nuwara Eliya a stejnojmenné městečko je královstvím nejlepšího srílanského čaje. Oblast je plná svahů, které jsou většinou pokryté nekonečnými čajovníkovými plantážemi, ale také vodopády. Večer se v tomto měste ubytujeme a navečeříme.

5.DEN
Po snídani se odhlásíme z hotelu a vyrazíme do Národního parku Yala. Cestou se zastavíme u vodopádů Ravana Ella. Ravana jsou 19 m vysoké vodopády. Jméno Ravana patřilo srílanskému králi, který podle legendy unesl princeznu Situ a schovával ji v jeskyních, dnes známých jako Jeskyně Ravana Ella.
Odpoledne nás čeká jeep safari v Národním parku Yala, jenž patří mezi nejstarší a nejznámější parky na Srí Lance. Za svou popularitu vděčí stádům slonů, leopardům a řadě dalších zvířat, která zde máte možnost spatřit. Park je tvořen lesem a křovinami, písečnou pláží a velikou vodní nádrží, ke které se zejména v období sucha stahují stáda slonů a ostatní zvířata. Zdejší území v počtu leopardů patří mezi nejvyšší koncentrace leopardů na světě. Pobřeží je hnízdištěm pro mořské želvy. Večer se přesuneme do hotelu, kde se navečeříme a strávíme noc.

6.DEN
Nasnídáme se, odhlásíme z hotelu a vyrazíme do města Galle. Město Galle je stará pevnost pocházející z holandského koloniálního období. Holanďany byla postavena v 17. století a dnes zaujímá většinu výběžku, na kterém se rozkládá starší část Galle (zapsaného v UNESCO). Je také bohatou směsí různých stylů a kultur, které se v Galle během staletí vystřídaly. Z hradeb pevnosti je krásný výhled na moře a oceán. Pevnost je i dnes stále živým místem, kde bydlí lidé, jsou tu restaurace, kanceláře a obchody. Po prohlídce města se přesuneme do luxusního plážového hotelu na jižní pobřeží ostrova, kde strávíme zbytek dovolené.

7.DEN
Volno a odpočinek na pláži.

8.DEN
Volno a odpočinek na pláži.

9.DEN
Volno a odpočinek na pláži.

10.DEN
Po snídani se odhlásíme z hotelu a vyrazíme na letiště do Kolomba odkud letíme zpět do ČR.

Cena za balíček od 42.380,- / osoba

Výše uvedená cena je pouze orientační. Cena zájezdu se mění v závislosti na těchto proměnných:

 • aktuální kurz cizí měny
 • vámi zvolený transfer (VIP transfer, pronájem auta na celý pobyt, minivan...)
 • vámi zvolený typ pokoje
 • vámi zvolený termín dovolené
 • počet osob (zaplatíte méně, sdílí-li auto a pokoj více osob)
 • cena letenky (mění se na denní bázi podle aktuální obsazenosti letu a ceny paliva)
 • speciální nabídky (hotel poskytne slevu při včasné rezervaci, dlouhém pobytu, nebo sezónní nabídky)

Každý z vás je originál, a každý má jinou představu o vysněné dovolené. My jsme tu od toho, abychom vám vaše představy splnili! Kontaktujte nás pomocí formuláře níže, nebo na email office@unitravelgroup.cz. My vaši zprávu uvidíme hned a obratem vás kontaktujeme.

Cena zahrnuje:

 • 9 nocí ubytování v 4*+ hotelech dle programu
 • veškeré transfery a výlety dle programu soukromým klimatizovaným vozem s anglicky hovořícím řidičem - průvodcem
 • vstupné na památky dle programu
 • veškeré taxy a poplatky

Cena nezahrnuje:

 • Zpáteční letenku (cena od 12.000 Kč na osobu s nízkonákladovou leteckou společností Fly Dubai)
 • volitelné aktivity nezahrnuté v programu
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna
 • Vízum
 • na vyžádání je možné mít českého průvodce

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.