Seychely

Seychely - tropický ráj v Indickém oceánu - jsem měla tu čest navštívit v druhé polovině listopadu... Tato země mi velmi učarovala, možná i proto, že nás během celého pobytu provázela příjemným slunečným počasím. Na Seychelách jsem navštívila a osobně vyzkoušela celkem 10 luxusních hotelů na čtyřech různých ostrovech (a na pátém ostrově jsem se byla podívat na výlet). Všechny hotely (z těch, které jsem viděla) se nacházejí v prvotřídních lokalitách. Na Seychelách nenajdete moc zastavěné plochy, většina území je porostlá nádhernou bujnou zelení. Většina hotelů tedy leží uprostřed ničeho, v absolutně klidné a odlehlé lokalitě, ponořená do všudypřítomné zeleně.

To je úplně ideální pro všechny milovníky klidu a odpočinku. Nenechte se ale mýlit, na Seychelách se rozhodně nudit nebudete! Každý hotel nabízí mnoho nejrůznějších aktivit, a díky rozlehlosti jednotlivých ostrovů, se vždy najde nějaká ta příležitost k výletům.

Tím jsme nakousli geografii ostrovů... Seychely se skládají ze 115 ostrůvků. Hlavní ostrov je Mahé, kde leží mezinárodní letiště, hlavní město Victoria, a také většina podniků, a žije zde nejvíc obyvatel. Jen pro představu, ostrov Mahé měří 28 x 8 km a je celý hornatý (všeobecně všechny ostrovy na Seychelách jsou hodně hornaté). Druhým největším ostrovem je Praslin, který měří 10 x 3,7 km. Všichni turisté přilétají na Mahé, odkud se pak na přilehlé ostrůvky přepravují lodí, trajektem nebo letadlem. Já jsem měla to štěstí a vyzkoušela jsem všechny způsoby dopravy, a nejhorším zážitkem pro mě byl trajekt, který strašně houpe a špatně je tam i místním obyvatelům :-) Nejlepší je bez pochyby rychločlun (používán na krátké vzdálenosti) a letadlo (maličkaté 16-místné letadýlko).

Rozhodujete-li, na který ostrov se vydáte, věřte, že to není tak důležité. Každý z ostrovů má své osobité kouzlo... Ale když už bych měla doporučit, tak takto: Já jsem navštívila Mahé, Praslin, Silhouette, St.Anne a La Digue. Z toho se mi nejméně líbil ostrov La Digue a to proto, že je zde hodně lidí, a velké množství malých hotýlků a ubytoven na malé ploše. Na ostrovech St.Anne a Silhouette leží vždy pouze jediný hotel, který má ostrov sám pro sebe. Mě více oslovil ostrov St. Anne. Silhouette by mohl být velmi krásný ostrov, bohužel jsem byla zklamaná z hotelu Hilton Silhouette Island, který zde leží. Jednoznačně u mě vedou ostrovy Mahé a Praslin.

Nemohu nezmínit jednu z nejdůležitějších věcí na Seychelách, a to jsou krásné pláže a koupání! Všechny pláže na Seychelách jsou písečné, s příjemně jemným světlým pískem. Moře je velmi čisté (a příjemně teplé!), a většinou jde krásně pozorovat rybičky i pouhým okem třeba z kajaku, nebo při plavání. Na Seychelách je mnoho krásných míst na potápění, které jsou chráněnými podmořskými parky. Zde můžete spatřit spoustu pestrobarevných ryb různých velikostí, a to i hned u břehu. Jediná věc, na kterou je třeba dbát - na některých místech jsou silné mořské proudy, a doporučuje se obezřetnost, raději tedy plavat pouze tam, kde dostanete na dno.

25. Listopad, 2015